2018 06 23 /22:58

Fantastiškas čempionų kirtis: vokiečiai paskutiniu smūgiu patiesė Švediją

Vokietijos rinktinė vaikščiojo ties praraja, tačiau fantastiškas Toni Krooso smūgis atitolino čempionus nuo fiasko. Vokietija rezultatu 2:1 įveikė Švediją ir išsaugojo apčiuopiamas viltis žaisti pasaulio čempionato atkrintamosiose.
Toni Kroosas
Toni Kroosas / „Scanpix“ nuotr.

Vokietija kamuolį kontroliavo 71 proc. laiko ir atliko 16 smūgių (Švedija 8), tačiau šiose rungtynėse ji turėjo gelbėtis nuo pralaimėjimo.

Švedai į priekį išsiveržė 32-ą minutę, kai meistriškai per Manuelį Neuerį kamuolį perkėlė Ola Toivonenas, 31-erių puolėjas.

Galbūt švedai būtų pasižymėję ir anksčiau, tačiau lenkų arbitras Szymonas Marciniakas atsisakė VAR pagalbos ir neskyrė baudinio, kai 13-tą minutę baudos aikštelėje buvo sustabdytas Marcusas Bergas.

Vis dėlto švedai pirmieji įmušė, ir tai užkrovė dar didesnę psichologinę naštą ant titulą ginančių vokiečių, kurie turnyrą pradėjo pralaimėjimu Meksikai.

Marco Reusas rezultatą išlygino 48-ą minutę, tačiau, nepaisant akivaizdaus dominavimo, pergalingo įvarčio Vokietijos sirgaliams teko laukti iki paskutinių mačo sekundžių.

Toni Kroosas per teisėjo pridėtą laiką paskutinės vokiečių atakos metu įspūdingu baudos smūgiu nuginklavo Robiną Olseną ir pakėlė žiūrovus iš vietų.

„Scanpix“ nuotr./Vokietija – Švedija

Vokietija bent kol kas išsigelbėjo. Ši komanda pasaulio čempionatuose niekada nebaigė pasirodymo pirmajame etape, tačiau Rusijoje tai dar gali nutikti.

Grupėje pirmauja 6 taškus turinti Meksika, švedų ir vokiečių sąskaitose – po 3 taškus, Pietų Korėja pralaimėjo abukart.

Švedijai tai jau aštuntos rungtynės pasaulio čempionatuose, kurias pralaimėjo neišlaikiusi persvaros. Jokia kita rinktinė tokiu rodikliu nepasižymi.

Švedai paskutinį kartą vokiečius įveikė 1988 metais, bet tai buvo pergalė po baudinių serijos. Per reguliarų laiką pastarąją pergalę tarpusavio rungtynėse švedams pavyko iškovoti tik prieš 40 metų – 1978-aisiais. Ir tai jau 12-ikos nelaimėtų rungtynių serija.

Apskritai per visą istoriją šios komandos yra žaidusios 37 kartus – 16 pergalių iškovojo Vokietija, 12 – Švedija, 9 susitikimai baigėsi lygiosiomis.

Beje, švedai pasaulio čempionato grupių etape pralaimėjimo nebuvo patyrę nuo 1990 metų.

Rungtynių eiga. Vokietija – Švedija

95 min. Švedų pražanga tapo išsigelbėjimu vokiečiams. Toni Kroosas idealiai atliko baudos smūgį iš kairio atakos krašto ir Vokietija triumfavo – 2:1!

92 min. Neįtikėtina pabaiga! J.Brandtas tolimu šūviu sudrebino virpstą, bet įvarčio nepasiekė.

88 min. Mario Gomeso stiprus smūgis galva! R.Olsenas pademonstravo puikią reakciją ir atrėmė smūgį.

82 min. Vokietija liko žaisti dešimtyje. J.Boatengas sužaidė grubiai ir užsidirbo antrą geltoną kortelę.

76 min. Emilis Forsbergas po pakelto kampinio galingai smūgiavo iš eigos, tačiau M.Neueris sugavo kamuolį.

63 min. Vokiečių spaudimas didėjo. Vis daugiau atakų pradėtos regzti per kairįjį kraštą, kur žaidė T.Werneris. Gaisrai nedideli, tačiau vargo švedams daugėjo.

56 min. Timo Werneris klastingu smūgiu patikrino Robino Olseno budrumą!

52 min. Iškart po pelnyto įvarčio vokiečiai surengė dar kelias pavojingas atakas, tačiau rezultatas nepakito.

48 min. Įvartis! Marco Reusas keliu „uždarė“ perdavimą iš kairiojo atakos krašto – 1:1.

45+3 min. Kėlinį užbaigė pavojingas švedų baudos smūgis. M.Bergas smūgiavo galva, tačiau M.Neueris pirštų galais pasiekė kamuolį.

40 min. Vokiečiai sukėlė gaisrą prie pat švedų vartų, tačiau kamuolys į vartus neįriedėjo.

32 min. Įvartis! Ola Toivonenas pasiuntė vokiečius į nokdauną! Klaida aikštės vidury Vokietijai brangiai kainavo. O.Toivonenas krūtine priėmė kamuolį ir meistriškai perkėlė jį per M.Neuerį.

31 min. Vokiečiai priversti atlikti priverstinį keitimą. Švedų žaidėjas, bandydamas peršokti Sebastianą Rudy koja kliudė šio nosį. Vokiečiui pasipylė kraujas – tikėtinas nosies lūžis. Jį pakeitė Ilkay'us Guendoganas.

25 min. Per sužaistą laiką vokiečiai kamuolį kontroliavo 83 proc. laiko – net 89 proc. jų perdavimų pasiekė tikslą.

13 min. Vokiečiai spaudė švedų gynybą, tačiau Antonio Rudigerio klaida leido Švedijai susikurti puikią progą. Marcusas Bergas spurtavo link vartininko, tačiau iš nugaros spaudžiamas gynėjų smūgio nesugebėjo atlikti. Švedai reikalavo baudinio, tačiau arbitras atsisakė pasinaudoti VAR.

5 min. Vokiečiai ypač aktyviai pradėjo rungtynes ir jau 3-ią minutę galėjo išsiveržti į priekį, tačiau švedai blokavo Jono Hectoro smūgį.

Komandų sudėtys:

Vokietija: Manuelis Neueris (Miuncheno „Bayern“), Jerome'as Boatengas (Miuncheno „Bayern“), Jonas Hectoras („Cologne“), Joshua Kimmichas (Miuncheno „Bayern“), Antonio Rudigeris (Londono „Chelsea“, Anglija), Julianas Draxleris („Paris St-Germain“, Prancūzija), Toni Kroosas (Madrido „Real“, Ispanija), Sebastianas Rudy (Miuncheno „Bayern“), Thomasas Mulleris (Miuncheno „Bayern“), Marco Reusas (Dortmundo „Borussia“), Timo Werneris („Leipzig“).

Švedija: Robinas Olsenas („Copenhagen“, Danija), Mikaelis Lustigas (Glazgo „Celtic“, Škotija), Victoras Lindelofas („Manchester United“, Anglija), Andreasas Granqvistas („Krasnador“), Ludwigas Augustinssonas (Bremeno „Werder“, Vokietija), Sebastianas Larssonas („Hull City“, Anglija), Albinas Ekdalis („Hamburg“, Vokietija), Emilis Forsbergas („Leipzig“, Vokietija), Viktoras Claessonas („Krasnador“, Rusija), Marcusas Bergas („Al Ain“, Jungtiniai Arabų Emiratai), Ola Toivonenas („Toulouse“, Prancūzija).

Vasarinių padangų sezonas: kur rasti geriausią kainos ir kokybės santykį?
Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai