Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 31d. 12:46

FIFA atmetė jungtinę paraišką

FIFA
AFP/„Scanpix“ nuotr. / FIFA

FIFA prezidentas Jozefas Blatteris spoaudos konferencijos Paragvajaus sostinėje Asunsione metu pareiškė, kad bendros kelių šalių paraiškos rengti pasaulio futbolo čempionatus 2018 ir 2022 metais svarstomos nebus.

Tokiu būdu FIFA atmetė bendrą Ispanijos ir Portugalijos paraišką bei davė ženklą, kad Belgijos ir Olandijos paraišką, kurią šalys ruošiasi pateikti, ištiks toks pats likimas.

Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Futbolas
Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Futbolas

Prezidentas paaiškino, kad toks sprendimas priimtas remiantis 2002 metų patirtimi, kuomet čempionatą rengė Japonija ir Pietų Korėja ir ši patirtis nepasiteisino. J.Blatterio nuomone, tokiais atvejais organizacinės išlaidos padidėja dvigubai.

FIFA būstinėje Ciuriche šie prezidento žodžiai oficialiai kol kas nepatvirtinti, o paraiškas šalys kandidatės gali teikti iki vasario 2 dienos imtinai. Kol kas neaišku, ar oficialiai atmetus jungtinę Ispanijos bei Portugalijos paraišką, ji bus išskaidyta į dvi atskiras dalis.

Preliminariai paraiškas minėtų čempionatų rengimui jau yra padavusios JAV, Japonija, Rusija, Anglija, Australija, Indonezija ir Kataras. Prognozuojama kad iki nustatyto termino FIFA dar pasieks ir Kinijos bei Meksikos paraiškos. 2018 bei 2022 metų pasaulio futbolo čempionatų šeimininkai bus paskelbti 2010 metų gruodžio mėnesį.

Temos: 1 FIFA

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką