Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

2016-ųjų prognozės: FIFA ir LFF prezidento rinkimai – šansas naujokams

15min pateikia svarbiausių 2016 metų įvykių apžvalgą įvairiose srityse – nuo politikos ar ekonomikos iki sporto, pramogų ar mados. Vasario 26-ąją Ciuriche paaiškės naujasis FIFA prezidentas, kuris pakeis nuo 1998 metų vadovavusį Seppą Blatterį. Rinkimai laukia ir Lietuvos futbolo valdžioje – dėl naujo skandalo paankstinti LFF prezidento rinkimai įvyks jau sausio 20 d., o ne pavasarį, kaip buvo planuota anksčiau.
Jordanijos princas Ali bin al Husseinas
Jordanijos princas Ali bin al Husseinas / „Scanpix“/AP nuotr.

Po korupcijos skandalų, susijusių su pasaulio čempionatais Rusijoje ir Katare, pasaulis laukia permainų ir skaidrumo. Pertvarkyti pasaulio futbolą yra pasirengę penki kandidatai.

Tai Jordanijos princas Ali Al Husseinas, Azijos futbolo konfederacijos vadovas bei FIFA viceprezidentas šeichas Salmanas Bin Ebrahimas Al Khalifa (Bahreinas), buvęs FIFA prezidento patarėjas tarptautiniais klausimais prancūzas Jerome'as Champagne'as, FIFA generalinis sekretorius italas Gianni Infantino bei FIFA futbolo vystymo komiteto vadovas Tokyo Sexwale'as iš PAR.

Jordanijos princas jau stojo prieš S.Blatterį ir pralaimėjo, bet sulaukė daugiau palaikymo nei buvo galima tikėtis. Ar antras bandymas gali būti sėkmingas?

Sausio 20 d. laukia ir LFF prezidento rinkimai. Iki gruodžio mėnesio manyta, kad LFF prezidentas Julius Kvedaras bus perrinktas be didesnės konkurencijos.

Tačiau LFF staiga užgriuvo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, pradėjusi tyrimą dėl galimo lėšų iššvaistymo. Kol kas įtarimai niekam nepareikšti, bet J.Kvedaras jau pareiškė, kad nebesieks perrinkimo. 

„Nenoriu, kad visa kritika ir pastaruoju metu vykstantis puolimas, kuris nukreiptas prieš mane asmeniškai, pakenktų futbolui. Todėl priėmiau sprendimą per kitus rinkimus nekandidatuoti nei į prezidento postą, nei į generalinio direktoriaus pareigas“, – federacijos svetainei sakė J.Kvedaras.

V.Knyzelio/LFF.lt nuotr./Julius Kvedaras ir Edvinas Eimontas
V.Knyzelio/LFF.lt nuotr./Julius Kvedaras ir Edvinas Eimontas

Manoma, kad didžiausius šansus turi ilgametis J.Kvedaro bendražygis dabartinis LFF generalinis sekretorius Edvinas Eimontas, kurio kandidatūrą iškėlė Telšių apskrities futbolo federacija. Tačiau prognozuojama, kad jam laimėti nebus lengva, nes į prezidento postą taikosi ir stiprios opozicinės grupuotės. 

Vilniaus regiono futbolo sąjunga (VRFS) rinkimuose jau kelia verslininko, VRFS vadybos nario Beno Renato Baltusio kandidatūrą. Jis yra daugkartinio šalies čempiono Vilniaus „Žalgirio“ valdybos narys, vienas su „Žalgiriu“ susijusios vaikų futbolo akademijos „Žalgirietis“ įkūrėjų, artimai susijęs su buvusiu Vilniaus meru Artūru Zuoku.

Sauliaus Čirbos nuotr./ Benas Renatas Baltusis
Sauliaus Čirbos nuotr./ Benas Renatas Baltusis

Klaipėdos apskrities futbolo federacija į Lietuvos futbolo federacijos prezidentus siūlo „Futbolo Sąjūdžio“ atstovą verslininką Raimondą Karpavičių.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Raimondas Karpavičius
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Raimondas Karpavičius

R.Karpavičius aštriai kritikavęs J.Kvedarą dėl ryšių su nusikalstamu pasauliu, pats praeityje yra turėjęs nemalonumų su teisėsauga, už narkotikų platinimą yra teistas ir jo sūnus. R.Karpavičius siejamas su prieštaringos reputacijos verslininku Arūnu Pukeliu, kuris nusikalstamame pasaulyje turi Šviniaus pravardę.

Nuo 2012 metais LFF valdantis J.Kvedaras šiais metais sulaukė ne tik teisėsaugos dėmesio, bet ir daug kritikos dėl stagnacijos šalies futbole. Lietuvos futbolo rinktinė tik rungtynių pabaigoje išplėšė pergalę prieš San Mariną, o visas „Euro 2016“ atrankos ciklas tapo vargo vakariene Lietuvos futbolo gerbėjams. Trenerio Igorio Pankratjevo nušalinimo ilgai reikalavę sirgaliai sulaukė išdidaus atsistatydinimo be jokių paaiškinimų.

Lietuvos futbolo A lygoje skandalų irgi nemažėja – šį sezoną net du klubai nesugebėjo baigti sezono. Skirtingai nuo ankstesnių metų, to priežastys ne finansinės, o kur kas rimtesnės – įtarimai rungtynių režisavimu.

Tiesa, LFF sulaukė teigiamų įvertinimų po to, kai pašalinus „Klaipėdos granitą“ padarė išlygą ir neatėmė svarbių taškų iš Marijampolės „Sūduvos“. Visgi vos prasidėjus sezonui sugriuvusi ir pasitraukusi „Kruoja“ uždavė klausimų, kiek veiksmingai veikia LFF licencijavimo komitetas, uždegantis žalią šviesą tokiems klubams.

VISAS 2016-ųjų PROGNOZES RASITE ČIA

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką