Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gruodžio 21d. 10:46 , Atnaujinta: 2015 gruodžio 21d. 11:18

Micheliui Platini ir Seppui Blatteriui – aštuonerių metų diskvalifikacija

Korupcijos skandalai brangiai kainavo FIFA bei UEFA vadovams. Seppas Blatteris ir Michelis Platini nuo „bet kokios su futbolu susijusios veiklos“ nušalinti aštuoneriems metams. Tokį sprendimą pirmadienį priėmė nepriklausoma FIFA Etikos komisija.

Pastaruoju metu abu organizacijų vadovai nuo futbolo veiklos buvo nušalinti 90-čiai dienų. Šis apribojimas sutrukdė M.Platini iškelti kandidatūrą kitų metų vasario mėnesį vyksiantiems FIFA prezidento rinkimams.

79-erių metų šveicaras S.Blatteris FIFA organizacijai vadovavo nuo 1998 metų, o 60-metis M.Platini, kuris yra vienas geriausių visų laikų Prancūzijos futbolininkų, UEFA vadovu buvo nuo 2007-ųjų.

Nors FIFA korupcijos byla nagrinėjama jau ne pirmuosius metus, tačiau abu vyrus paskandino 2011 metais atliktas pinigų pervedimas į M.Platini sąskaitą.

Anot S.Blatterio ir M.Platini, 1,8 mln. eurų sumą FIFA prancūzui buvo skolinga už jo darbą 1999-2001 metais. Vis dėlto, nė vienas iš įtariamųjų negalėjo paaiškinti, kodėl skolai atsiimti prireikė devynerių metų. Vėliau paaiškėjo, kad ši suma nebuvo įrašyta jokiose sutartyse ir dokumentuose.

Už ką ši suma atsidūrė M.Platini sąskaitoje, nė vienas iš vyrų nesugebėjo paaiškinti ir tyrimo metu.

Be diskvalifikacijos, abu vadovai gavo ir pinigines baudas. S.Blatteriui skirta 46 tūkst. eurų, o M.Platini – 74 tūkst. eurų bauda.

M.Platini pirmadienį nedalyvavo Etikos komisijos posėdyje, kuriame buvo paskirtas nuosprendis. S.Blatteris pranešė, kad gins savo tiesą ir kreipsis į Sporto arbitražo teismą (CAS) bei Šveicarijos aukščiausią tribunolą.

Vis dėlto, kaip praneša „Sky Sports“ žurnalistas Kavehas Solhekolas, S.Blatteriui ne šis sprendimas yra didžiausias galvos skausmas.

„Turėkite galvoje, kad S.Blatteriui jau beveik 80 metų. Jis bylinėjasi tik dėl savo reputacijos. Jis turi kur kas didesnių rūpesčių – tai Šveicarijos prokuratūros tyrimas bei amerikiečių FTB tyrimas dėl korupcijos FIFA“, – teigė žurnalistas.

Šių kriminalinių bylų išvados ir kaltinimai gali būti kur kas rimtesni nei nušalinimas nuo futbolo veiklos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

07:05
00:51
01:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką