FIFA Konfederacijų taurės finale žais Brazilija: šeimininkai palaužė Urugvajų 2:1

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Neymaras
0

Futbolo ekspertų prognozės gali virsti tikrove – viena iš FIFA Konfederacijų taurės turnyro favoričių, Brazilijos rinktinė, jau žengė į finalą. Ispanija tokią pat galimybę turės ketvirtadienio vakarą. Pirmosiose pusfinalio rungtynėse turnyro ir aikštės šeimininkai palaužė Pietų Amerikos čempionus Urugvajaus futbolininkus.

Trečiadienį pirmosiose pusfinalio rungtynėse Brazilijos futbolininkai 2:1 (1:0) įveikė Urugvajaus vienuolikę ir į turnyro finalą pateko trečiąjį kartą iš eilės.

Pirmojo kėlinio pabaigoje šeimininkus į priekį išvedė Fredas (41 min.), tačiau antrojo kėlinio pradžioje Edisonas Cavanis (48 min.) išlygino rezultatą.

Pergalingą įvartį susitikimo pabaigoje įmušė profesionalaus futbolininko karjerą Lietuvoje pradėjęs Paulinho (86 min.).

Beje, susitikimo eiga galėjo būti ir kitokia, tačiau 15 minutę Diego Forlanas nerealizavo į šeimininkų vartus skirto 11 metrų baudinio.

Ketvirtadienį antrosiose pusfinalio rungtynėse žais Ispanijos bei Italijos rinktinės.

Penktąjį kartą Konfederacijų taurės turnyro finale žaisianti Brazilijos komanda šį turnyrą laimėjo jau tris kartus - 1997, 2005 ir 2009 metais.

Rezultatas:

Brazilija 2 – 1 Urugvajus

14‘ Diego Forlan (Urugvajus) – nerealizavo 11 m baudinio
41‘ [1 – 0] Fredas
48‘ [1 – 1] Edinson Cavani
86‘ [2 – 1] Paulinho

Susitikimas vyko Belo Horizontės „Mineirao“ stadione, kuris talpina apie 80 tūkst. žiūrovų.

Antrasis kėlinys

86 min. ĮVARTIS! Po Neymaro pakelto kampinio galva kamuolį į vartus nukreipė Lietuvoje savo svaiginančią karjerą pradėjęs Paulinho – 2:1.

83 min. Neymaras kėlė kampinį, kamuolį į vartus bandė pasiųsti Marcelo, tačiau futbolininko smūgis buvo gerokai per stiprus.

78 min. E. Kavani smūgiavo į brazilų vartus, tačiau kamuolys atsimušė į vieno iš brazilų gynėjų koją ir tik per atsitiktinumą neatsidūrė J. Cezaro vartuose.

66 min. urugvajiečiai turėjo progą išsiveržti į priekį, kai į savo vartus vos neįsimušė Tiago Silva. Jis oro dvikovoje prieš Luisą Suarezą paleido kamuolį tik šiek tiek virš savo vartų.

57 min. Hulkas stojo atlikti baudos smūgio, bet galingą brazilo smūgį Muslera išmušė kumščiais. Po praleisto įvarčio šeimininkai didino savo spaudimą aikštėje.

47 min. ĮVARTIS! Vos prasidėjus antrajam kėliniui urugvajiečiai išlygino rezultatą. Edinsovas Cavanis pasinaudojęs sumaištimi varžovų klaidingu smūgiu kaire koja nukreipė kamuolį į vartus kaire ir nepaliko vilčių J. Cesarui – 1:1.

Pirmasis kėlinys

45 min. Kėlinio pabaigoje kur kas aktyvesni buvo aikštės šeimininkai. Po pirmų 45 min. arčiau finalo brazilai – 1:0.

41 min. ĮVARTIS! Uraganą prie vartų sukėlęs ir aštrų perdavimą atlikęs Neymaras padėjo pirmajam prie kamuolio prišokusiam Fredui pelnyti įvartį.

38 min. Pirmosios aistrų kibirkštys rungtynėse. Brazilas Luizas Gustavo grubiai sužaidė prieš varžovą, koja smūgiavo į pilvą ir užsidirbo geltoną kortelę. Futbolininkai ėmė stumdytis tarpusavyje, bet aistros buvo numalšintos.

28 min. Netaikliu šūviu kaire koja pasižymėti bandė Hulkas, o po minutės tuo pačiu atsakė ir D. Forlanas – abu jie nepataikė į vartų plotą.

24 min. Po kampinio galva virš Brazilijos rinktinės vartų praskriejo C.Rodriguezo stiprus smūgis.

19 min. Brazilijos rinktinės žaidimas suaktyvėjo po to, kai varžovai praleido progą išsiveržti į priekį. Šeimininkai kėlė pirmąjį kampinį, tačiau naudos iš jo neišpešė.

14 min. J.Cesaras išgelbėjo vartus nuo įvarčio! Forlanas nesugebėjo realizuoti 11 metrų baudinio ir stadioną užplūdo džiaugsmo šūksniai.

12 min. Nors kamuolį dažniau kontroliavo brazilai, įspūdis buvo kitoks. Urugvajus kėlė antrąjį kampinį ir uždirbo 11 metrų baudinį! Brazilai prasižengė prieš Lugano, baudinį stojo mušti Forlanas.

3 min. Pirmasis kampinis prie Brazilijos rinktinės vartų – D.Forlano smūgį pirmieji pasiekė brazilai, kurie kamuolį išmušė toli už vartų. Mačo pradžia pasižymėjo atsargiu ir žvalgybiniu futbolu.

Startinės sudėtys:

Brazilija: Julio Cesar, Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo, Paulinho, Luiz Gustavo, Oscar, Hulk, Neymar, Fred

Urugvajus: Muslera, Lugano, Pereira, Caceres, Godin, Rodriguez, Gonzalez, Arevalo, Suarez, Forlan, Cavani.

Kelias į pusfinalį. Konfederacijų taurės A grupėje brazilai nepatyrė nei vieno pralaimėjimo. Turnyro šeimininkai iškovojo tris pergales iš tiek pat galimų ir užtikrintai užėmė pirmąją poziciją, kuri atvėrė kelią į pusfinalį bei galimybę jame varžytis su B grupėje antrąją vietą užėmusia komanda.

Nors urugvajiečiai turnyrą pradėjo beviltiška nesėkme Ispanijai 1-2, vėliau jie susigriebė – po sunkios kovos įveikta Nigerija 2-1, bei nušluota Taičio rinktine 8-0. Taigi, Pietų Amerikos čempionams užteko šešių taškų, tam, kad žengtų į pusfinalį.

Tarpusavio istorija. Iš viso Brazilijos ir Urugvajaus rinktinės tarpusavyje varžėsi net 28 kartus. 13 pergalių šventė brazilai, šešias – urugvajiečiai. Dar devynerios rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Paskutinį kartą šios dvi komandos susitiko 2010 metų Pasaulio čempionato atrankoje. Tąkart pergalę triuškinančiu rezultatu 4-0 šventė Brazilijos futbolininkai.