Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

FIFA nutraukė tyrimą dėl Lietuvos futbolo federacijos prezidento Juliaus Kvedaro korupcijos bylos

Julius Kvedaras
Aliaus Koroliovio nuotr. / Julius Kvedaras
Šaltinis: BNS
0
A A

Tarptautinė futbolo asociacijų federacija (FIFA) nutraukė tyrimą dėl lėšų švaistymo Lietuvos futbolo federacijoje, kadangi teismas panaikino sankcijas LFF prezidentui Juliui Kvedarui.

Kauno apygardos teismas pirmadienį panaikino žemesnės instancijos teismo nutartį, kuria nuo pareigų pusei metų buvo nušalintas Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Julius Kvedaras, teisėsaugai tiriant galimus finansinius nusikaltimus.

Šiuo metu LFF prezidentas išvykęs į FIFA Vystymo komiteto (Development Committee) posėdį, kuriame numatyta patvirtinti naujus FIFA Finansinės pagalbos programos (FAP) nuostatus, įvertinti „Goal“ programos rezultatus ir patvirtinti federacijų pateiktus projektus, taip pat prašymus dalyvauti PERFORMANCE programoje.

„Bylose nebuvo jokių įrodymų, kad buvo naudojamos FIFA arba UEFA lėšos ir teisme apie tai nebuvo jokios kalbos. Dėl to FIFA ir nemato jokio reikalo tęsti tyrimą“, – teigiama FIFA atstovų pranešime informacinei agentūrai „Associated Press“.

J. Kvedarui yra pateikti įtarimai dėl neteisėto praturtėjimo. Ikiteisminis tyrimas pradėtas pernai spalio 27 dieną, o įtarimai J. Kvedarui pateikti šiemet rugpjūčio 3 dieną. Rugpjūčio 30 dieną Kauno miesto apylinkės teismo nutartimi įtariamasis buvo nušalintas nuo pareigų.

J. Kvedaras šią Kauno miesto apylinkės teismo nutartį apskundė Kauno apygardos teismui.

Pasak Kauno apygardos teismo pranešimo, J.Kvedaras nurodė, kad veikos, kuriomis jis įtariamas, niekaip nesusijusios su jo pareigomis LFF, jis LFF lėšomis nedisponavo, nes po to, kai buvo išrinktas federacijos prezidentu, jis kitą asmenį notarine tvarka įgaliojo bet kuriame banke ar kitoje kredito įstaigoje LFF atstovauti ir tvarkyti visus federacijos finansinius reikalus. Be to, pažymėjo, kad iki skundo padavimo dienos ikiteisminio tyrimo pareigūnai nėra pareikalavę pateikti kokius nors finansinius ar kitus dokumentus. Kauno apygardos teismas J. Kvedaro skundą patenkino.

Teismas konstatavo, kad įtariamąjį laikinai nušalinti nuo pareigų galima tuo atveju, kai asmuo įtariamas padaręs ne bet kokią nusikalstamą veiką, o įtarimas nusikalstamą veiką padaręs savo darbinės veiklos srityje, o J. Kvedaras įtariamas įgijęs turto žinodamas, kad šio turto jis negali įsigyti savo teisėtai pagrįstomis pajamomis ir šį turtą turėjo, tai yra jis įtariamas neteisėtai praturtėjęs.

Ši Kauno apygardos teismo nutartis neskundžiama.

J. Kvedaras LFF prezidentu išrinktas šių metų kovą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Futbolas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką