Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 20d. 15:05

FIFA sankcijos lieka galioti: „Barcelona“ metus negalės pirkti žaidėjų

„Camp Nou“
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Camp Nou“

Tarptautinė futbolo federacija FIFA paskelbė atmetusi „Barcelona“ klubo apeliaciją dėl balandį skirto draudimo metus įsigyti naujus žaidėjus. Vos tik FIFA oficialiai išpaltino pranešimą apie atmestą apeliciją, „Barcelona“ pranešė šį sprendimą apskųsianti Sporto arbitražo teismui Lozanoje.

Šių metų balandžio 2 dieną skirtą bausmę Katalonijos klubas apskundė, tad jos įsigaliojimas buvo atidėtas tol, kol vyko Ispanijos vicečempionų skundo nagrinėjimas.
 
Tuo metu katalonams futbolininkus buvo leista pirkti ar parduoti ir šia galimybe „Barcelona“ pasinaudojo.

Vasarą komandą papildė vartininkai Marcas Andre ter Stegenas bei Claudio Bravo, gynėjai Thoamas Vermaelenas ir Jeremy Mathieu, saugai Alenas Halilovičius ir Ivanas Rakitičius bei puolėjas Luisas Suarezas.

FIFA rūstybę „Barcelona“ užsitraukė, kuomet paaiškėjo, jog katalonai galimai pažeidė dabar galiojančią tvarką įsigydami bei registruodami dešimt žaidėjų, kurie sandorių sudarymo metu buvo nepilnamečiais, t.y., jiems nebuvo sukakę 18 metų. 

FIFA rūstybę „Barcelona“ užsitraukė, kuomet paaiškėjo, jog katalonai galimai pažeidė dabar galiojančią tvarką įsigydami bei registruodami dešimt žaidėjų, kurie sandorių sudarymo metu buvo nepilnamečiais, t.y., jiems nebuvo sukakę 18 metų.
 
Pavasarį paskelbta, jog katalonai žaidėjų negalės įsigyti ar parduoti metus. Tai reiškia, kad „Barcelona“ bus neveiksni per du žaidėjų pirkimo langus, 2014 metų vasarą ir 2015 metų sausio mėnesį.
 
Vis tik galutinis sprendimas dėl apribojimų ekipai buvo pristabdytas, tad dabar, kai FIFA pranešė atmetanti apeliaciją, katalonai futbolininkų negalės pirkti 2015 metų sausį ir tų pačių metų vasarą.

Sankcijos nebegalios ir nauji žaidėjai ekipą galės papildyti tik 2016 metų sausio 1 dieną.
 
Tokia griežta bausmė vienam stipriausių pasaulio klubų skirta už FIFA Transferų taisyklių 19-ojo straipsnio pažeidimus. Būtent šis straipsnis numato, kokiais atvejais draudžiama įsigyti futbolininkus, kuriems dar nėra sukakę 18 metų. Taip pat reglamentuotos ir išimtys, kuomet, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, klubams yra leidžiama laisviau įsigyti nepilnamečius žaidėjus iš užsienio.
 
Futbolininką, kuriam dar nėra sukakę 18 metų, leidžiama įsigyti, jei jo tėvai keičia gyvenamąją vietą dėl priežasčių, nesusijusių su futbolu, t.y., atvyksta gyventi į šalį, kurioje registruotas ir rungtyniauja klubas.
 
Perėjimas nevaržomas, jei perkamas nepilnametis žaidėjas, turintis kurios nors Europos Sąjungos valstybės pilietybę, o jo amžius yra nuo 16 iki 18 metų.

„Scanpix“ nuotr./Neymaras ir Lionelis Messi
„Scanpix“ nuotr./Neymaras ir Lionelis Messi

Nepilnametį futbolininką taip pat galima įsigyti, jei jo gyvenamoji vieta yra  nutolusi iki 50 kilometrų atstumu nuo valstybės sienos, o jį perka kaimyninės šalies klubas, kurio būstinė taip pat yra nutolusi ne daugiau kaip 50 kilometrų nuo valstybės sienos.
 
Anot FIFA, nė vienas iš žaidėjų, kurių perėjimų pažeidimais yra kaltinama „Barcelona“, neatitiko jokios išimties taisyklės, o tai reiškia, jog Katalonijos klubas „padarė pakankamai rimtą nusižengimą“.
 
Ispanijos čempionai taip pat turės sumokėti 450 tūkstančių Šveicarijos frankų baudą bei per 90 dienų pašalinti visus pažeidimus.
 
FIFA bausmės taip pat sulaukė ir tokius žaidėjus registravusi Ispanijos futbolo federacija, kuriai skirta 500 tūkstančių frankų bauda bei įpareigojimas atitinkamai pakoreguoti jaunų futbolininkų registracijos procedūras.

fcbarcelona.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką