Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

FIFA skelbia: 2018 m. pasaulio futbolo čempionatas vyks Rusijoje, 2022 m. – Katare (papildyta 18.30, komentarai, nuotraukos, video)

Triumfuoja Kataro futbolo gerbėjai, triumfuoja Rusija
„Scanpix“ nuotr. / Triumfuoja Kataro futbolo gerbėjai, triumfuoja Rusija
Šaltinis: 15min
0
A A

Gruodžio 2 d. Ciuriche Tarptautinė futbolo federacijų asociacija (FIFA) priėmė ilgai lauktą sprendimą. 2018 metų planetos futbolo pirmenybes rengs Rusija, o 2022 metų pasaulio čempionatą organizuos Kataras. Ciuriche sprendimo laukė vienuolikos valstybių futbolo, politikos, verslo, mados ir net kino žvaigždės. Iš jų triumfuoja tik dviejų valstybių – Rusijos ir Kataro – futbolo gerbėjai.

Sprendimą priėmė 22 FIFA vykdomojo komiteto nariai. Pašalinus du FIFA Vykdomojo komiteto narius, balsuojančių skaičius sumažėjo nuo 24 iki 22 žmonių.

Surengti 2018 m.pirmenybes taip pat norėjo Anglija, Ispanija kartu su Portugalija, Belgija kartu su Olandija, o 2022–ųjų Australija, Japonija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Pietų Korėja.

Valstybes–nugalėtojas ketvirtadienį per iškilmingą ceremoniją paskelbė FIFA prezidentas Josephas Blatteris.

Įvykį nušvietė tūkstančiai specialiai akredituotų žurnalistų, renginį tiesiogiai transliavo 70 televizijos kanalų.

Artimiausią 2014 m. pasaulio futbolo čempionatą rengs Brazilija. Planuojama, kad rungtynės birželio–liepos mėnesiais vyks dvylikoje miestų.

Tai bus antras kartas, kai pasaulio futbolo čempionatas vyksta šioje šalyje. Pirmą kartą pirmenybės čia buvo surengtos 1950 m. Brazilija taps penktąja šalimi, kuri pasaulio futbolo čempionatą rengia du kartus – kartu su Meksika, Italija, Prancūzija ir Vokietija.

Pasaulio čempionų titulą gins Ispanijos rinktinė, nugalėjusi 2010 m. planetos čempionate Pietų Afrikos Respublikoje.

Papildyta 18.20 val. Lietuvos futbolo federacijos prezidento Liutauro Varanavičiaus komentaras

„Man atrodo, kad Rusijos kandidatūros pergalė yra normalus dalykas. Aš esu už platų futbolo vystymą, o Rusija į šį žaidimą tikrai investuoja milžiniškas lėšas. Ten daug dėmesio skiriama mėgėjų futbolui, vaikų ugdymui. Todėl manau, kad FIFA sprendimas – teisingas žingsnis. Manau, kad tik anglai buvo panašaus lygio konkurentai, bet jie ir taip turi viską, kam jiems tas futbolo čempionatas reikalingas. Jungtinės Belgijos ir Olandijos bei Portugalijos ir Ispanijos paraiškos palaikymo nesulaukė dėl to, kad kandidatūras pristatė dvi valstybės.

Dėl Kataro kandidatūros rengti 2022 metų čempionatą mano nuomonė kiek kitokia. Keistokas sprendimas. Bet iki to laiko dar yra beveik 12 metų. Todėl aš sakyčiau, kad dabar mes galime kalbėti apie virtualų čempionatą. Tikrai nežinia, koks bus pasaulis ir kokios technologijos mus valdys 2022 metais. Manau, Kataro pergalę lėmė didžiuliai šioje šalyje glūdintys gamtos resursai. Bet ar toks sprendimas geras, kol kas negaliu pasakyti.“ 

Papildyta 18.30. Davido Beckhamo komentaras

„Informacija, kad Anglijos kandidatūra atmesta, mus pasiekė dar prieš skelbiant balsavimo rezultatus. Neoficialiai sužinojome, kad mes iškritome jau po pirmo balsavimo turo. Be abejo, gaila ir apmaudu. Tačiau aš nuoširdžiai sveikinu Rusiją – jos paraiška ir visas pristatymas buvo fantastiški. Vis dėlto tikiuosi, kad gyvenime dar pamatysiu ir Anglijoje vyksiantį pasaulio čempionatą. Gaila, dar nebuvau gimęs 1966 metais, kai čempionatas vyko mano šalyje. Prisipažinsiu, kad tikrai tikėjau, jog mūsų kandidatūra gali laimėti. Mes viską darėme iš širdies ir tikėjome tuo, ką darome.“

Rusijos finansų ministro Aleksejus Kudrino vertinimu, 2018 metų pasaulio futbolo čempionatas kainuos gerokai mažiau nei 2014-aisiais vyksiančios Sočio olimpinės žaidynės. Šių metų vasarą Rusijos finansų ministerijos šaltiniai pranešė, kad Sočio olimpinių žaidynių biudžetas – 950 milijardų rublių (apie 79 milijardai litų). Tai bus brangiausios žaidynės olimpinio judėjimo istorijoje.  

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką