2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
11 20

Finišas – liūdnais veidais: pažymiai Lietuvos rinktinės žaidėjams ir E.Jankauskui

Sekmadienio pavakarę įprastai saulėtame, bet šįsyk stipriai apniukusiame Kipre Lietuvos futbolo rinktinė užbaigė kalendorinius metus kontroliniu maču su šios šalies komanda. Padėti pergalingo akordo nepavyko. Limasolio „Alphamega“ stadiono švieslentė pabaigoje rodė Edgaro Jankausko neguodžiančius skaičius 0:1. 15min vertina Lietuvos rinktinės žaidėjų pasirodymą ir trenerių štabo darbą.
Edgaras Jankauskas ir jo auklėtiniai
Edgaras Jankauskas ir jo auklėtiniai / Elvio Žaldario/LFF nuotr.

Emilijus Zubas – 6

Elvio Žaldario/LFF nuotr. /Emilijus Zubas
Elvio Žaldario/LFF nuotr. /Emilijus Zubas

Šios stovyklos pradžioje rinktinės trenerių štabas ir patys vartininkai iš anksto buvo nusprendę, kad Juodkalnijoje tarp virpstų stovės daugiau žaidybinės praktikos pastaruoju metu turėjęs Edvinas Gertmonas, o praėjusiame lange žibėjęs E.Zubas gaus šansą Kipre. Taip ir nutiko. Nors ir patirtas pralaimėjimas, vartininkas žaidė užtikrintai ir didelių klaidų išvengė. Kai reikėjo – traukė, kai šansų neturėjo – išsiėmė kamuolį iš vartų tinklo. Kipro įvartis įmuštas iš pernelyg artimo atstumo, tad išgelbėti komandos nebuvo galimybių.

Pijus Širvys – 4,5

Elvio Žaldario/LFF nuotr. /Pijus Širvys
Elvio Žaldario/LFF nuotr. /Pijus Širvys

Praėjusiame lange žybtelėjusiam „Panevėžio“ gynėjui nesusiklostė nei dvikova Podgoricoje, nei Limasolyje. Kairiajame Lietuvos gynybos krašte gaisrų kilo kur kas dažniau nei dešinėje pusėje, o atakuojant jungtis su priekyje žaidusiu Artūru Dolžnikovu irgi strigo. 20-ąją minutę labai apmaudžiai prašoko Antreasą Panayiotou ir po šio epizodo Kipras pavojingai įsiveržė į lietuvių baudos aikštelę. Laimei, išspausti daugiau iš šios situacijos šeimininkai nesugebėjo – savo klaidą galiausiai ištaisė pats Pijus. Per pertrauką pakeistas.

Kipras Kažukolovas – 6

Elvio Žaldario/LFF nuotr. /Kipras Kažukolovas
Elvio Žaldario/LFF nuotr. /Kipras Kažukolovas

A lygoje šį sezoną beveik nekeistas Vilniaus „Žalgirio“ gynybos bokštas neprapuolė sugrįžęs ir į nacionalinės rinktinės sudėtį. Su tiesioginėmis funkcijomis gynyboje tvarkėsi labai užtikrintai, o 19-ąją minutę turėjo ir labai gerą galimybę sukurti daug sparnuotų antraščių apie „Kipro Kipre sėkmę“, bet iš kelių metrų galva smūgiavo šiek tiek virš vartų. Po kelių minučių Kipro dar vienas smūgis galva baigėsi tuo, jog kamuolys, skriedamas į šeimininkų vartų plotą, lietė gynėjo ranką, bet teisėjas šio epizodo nepamatė` arba nenorėjo pamatyti ir baudinio nepaskyrė. Ilgi perdavimai galėtų būti ir kokybiškesni.

Rokas Lekiatas – 5

Elvio Žaldario/LFF nuotr. /Rokas Lekiatas
Elvio Žaldario/LFF nuotr. /Rokas Lekiatas

Iš trijų vidurio gynėjų „Šiaulių“ kapitonas atrodė sunkiausiai. Antro kėlinio pradžioje pralaimėjo greičio dvikovą dėl kamuolio ir buvo priverstas Ionannį Pittą stabdyti užvažiavimu varžovui alkūne į veidą. Ne pirmą kartą krenta į akis tai, kad tvirtai sudėtam šiauliečiui trūksta startinio greičio. Įsibėgėjęs Rokas sunkiai sustabdomas, bet sprogstamo greičio vejantis atletiškus priešininkus neretai pritrūksta. Nemažai netikslių perdavimų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką