Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Elitinės jaunių futbolo lygos sezonas pasiekė pusiaują

2023–2024 metų „Samsung Galaxy Watch“ Elitinės jaunių lygos (EJL) sezonas pasiekė pirmosios pusės pabaigą, tad kviečiame susipažinti su čempionato peripetijomis ir turnyro komandų rikiuotėmis. Šiame sezone čempionatas subūrė 36 komandas, kurios paskirstytos į trijų amžiaus grupių divizionus.
EJL kovos
EJL kovos / LFF nuotr.

Pavasarį ekipų lauks ne tik čempionato antroji pusė, bet ir inovatyvūs pokyčiai turnyro lentelėse, pritaikius kitose Europos šalyse išbandytą formatą.

Įpusėjus dabartiniam čempionato sezonui, čempionato aistruoliai galėjo išvysti net 12 aukštos kokybės tiesioginių transliacijų, įamžintų futbolas.tv platformoje, po kurių buvo parengti reportažai su įdomiausiais rungtynių momentais ir žaidėjų ar trenerių komentarais.

Pažymėtina, kad sezono pabaigoje geriausiai parodžiusiems futbolininkams per apdovanojimų ceremoniją yra įteikiami – išmanieji laikrodžiai bei ausinės.

Galimybė atstovauti Lietuvai

„Samsung Galaxy Watch“ Elitinės jaunių lygos prestižas dar labiau pakilo, kai atsirado galimybė deleguoti vyriausiojo diviziono čempionus į UEFA Jaunimo lygą. 2021 ir 2022 metais europiniame turnyre debiutavo Vilniaus „Žalgiris“, o šiemet šios garbės sulaukė Klaipėdos FM. Klaipėdiečiams teko neeilinė patirtis jau pirmajame etape susidurti su stipriausia visos Europos jaunimo komanda – „AZ Alkmaar“.

Šiame sezone EJL U18 divizione verda įtempta kova, kadangi futbolininkai suvokia, kad pirmos vietos kaina – tai ne tik Lietuvos čempionų titulas, bet ir debiutas UEFA Jaunimo lygoje. Šiuo metu divizione pirmauja Panevėžio miesto atstovai, o 30 taškų ribą yra peržengusios dar 5 komandos – FA „Šiauliai“-ŠSG, Kauno „Be1 NFA“, Vilniaus FK „Žalgiris“, „Kauno Žalgirio“ FA ir Vilniaus Talentų FA-FK „Riteriai“.

Komandų rikiuotė po 16 turų: FA „Panevėžys“-PRSSG – 35 taškai, FA „Šiauliai“-ŠSG ir „Be1 NFA“ – po 32 t., FK „Žalgiris“ – 31 t., „Kauno Žalgirio“ FA ir Talentų FA-FK „Riteriai“ – po 30 t., FK „Garliava“ – 26 t., Marijampolės FC – 22 t., Klaipėdos FM – 20 t., FC „Hegelmann“ – 15 t., FA „Tauras“ – 9 t., „Vilnius Football Academy“ – 6 t.

„Be1 NFA“ ir „Žalgirio“ ir ginčas dėl aukso

Praeitame sezone iki pat paskutinio turo truko Kauno „Be1 NFA“ ir sostinės žalgiriečių kova dėl aukso medalių U15 divizione. Šiemet šios komandos rungiasi jau U16 divizione bei ir toliau demonstruoja savo pranašumą prieš likusias ekipas. Lyderiaujantis „Žalgiris“ iškovojo net 45 taškus iš 48 galimų, o kauniečiai nuo pirmos vietos atsilieka vos 2 taškais.

Kol kas realiausios pretendentės į šio diviziono bronzos medalius yra trys sostinės komandos – Vilniaus BFA, VFA „Geležinis vilkas“ ir „Vilnius Football Academy“. Gerus šansus pakilti turnyro lentelėje dar išlaiko Gargždų FK „Banga“, Vilniaus A. Narbekovo FA ir Klaipėdos FM.

Komandų rikiuotė po 16 turų: FK „Žalgiris“ – 45 taškai, „Be1 NFA“ – 43 t., Vilniaus BFA – 33 t., VFA „Geležinis vilkas“ – 32 t., „Vilnius Football Academy“ – 26 t., FK „Banga“ ir A. Narbekovo FA – po 24 t., Klaipėdos FM – 23 t., Talentų FA-FK „Riteriai“ – 17 t., FA „Panevėžys“-PRSSG ir FA „Dainava“ – po 10 t., FA „Šiauliai“-ŠSG – 1 t.

Įvairių miestų konkurencija

Plačiausią geografinį tinklą aprėpia EJL U15 divizionas, kurį dar labiau praplėtė čempionate debiutavusios Mažeikių „Atmosferos“ ir „Utenos Utenio“ komandos.

Sužaidus pirmąją sezono pusę, divizione pirmauja Vilniaus BFA vaikinai, tačiau jų atotrūkis nuo artimiausių persekiotojų iš Vilniaus, Klaipėdos, Kauno, Marijampolės ir Šiaulių nėra ženklus, tad pavasarį galima tikėtis rimtų permainų lenktynėse dėl medalių.

Komandų rikiuotė po 16 turų: Vilniaus BFA – 43 t., FK „Žalgiris“ – 40 t., Klaipėdos FM – 37 t., „Kauno Žalgirio“ FA – 35 t., Marijampolės FC – 28 t., FA „Šiauliai“-ŠSG – 27 t., Talentų FA-FK „Riteriai“ ir FK „Atmosfera“ – po 19 t., FA „Panevėžys“-PRSSG – 17 t., „Vilnius Football Academy“ – 14 t., FK „Aidas“ – 5 t., FK „Utenos Utenis“ – 4 t.

Jaunimo komandų pajėgumo augimas

Išaugusį Lietuvos futbolo klubų ir akademijų komandų pajėgumą atskleidžia ne tik intensyvi kova nacionalinėse pirmenybėse, bet ir puikūs lietuvaičių pasirodymai Baltijos jaunimo futbolo lygoje. Praeitų metų debiutinio sezono nugalėtoja tapo Vilniaus BFA U15 komanda, o šiemet čempionų taurę iškėlė Kauno „Be1 NFA“.

Šiame klubiniame turnyre atstovauti Lietuvai gali po 4 komandas iš U15 ir U16 amžiaus grupės. Jame varžosi ir bendraamžių komandos iš Latvijos ir Estijos. Vasario mėnesį prasidės trečiasis Baltijos lygos sezonas, kuriame taip pat dalyvaus lygoje tobulėjantys žaidėjai.

Kovo mėnesio viduryje, po žiemos pertraukos, į stadionus sugrįš visos „Samsung Galaxy Watch“ Elitinės jaunių lygos komandos. Jų lauks 6 turai, po kurių pasibaigs antrasis ratas ir čempionatas suskils į dvi grupes dėl 1–6 vietų bei 7–12 vietų. Grupėse komandos tarpusavyje susitiks po vieną kartą, o galutinė komandų rikiuotė paaiškės birželio mėnesį.

Pažymėtina, kad po antrojo rato kiekvienos komandos pelnyti taškai bus padalinti perpus, tokiu būdu užtikrinus, kad ir likusi sezono pusė būtų intriguojanti – tiek komandoms kovojant dėl apdovanojimų, tiek dėl išlikimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius