„Fulham“ sudorojo Vilniaus „Vėtrą“ (naujos nuotraukos)

Vieninteliam likusiam Lietuvos atstovui Europos taurėse Vilniaus „Vėtros“ klubui antrą kartą istorijoje teko angliškas išbandymas. Deja, išbandymo lietuviai neišlaikė ir pralaimėjo rezultatu 0:3.
Vilniaus „Vėtros“ ir Londono „Fulham“ dvikovos akimirkos.
Vilniaus „Vėtra“ / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.
Temos: 1 Anglija

Prieš dvejus metus su „Blackburn Rovers“ susitikę vilniečiai ketvirtadienį grūmėsi su kita Anglijos „Premier“ lygos ekipa Londono „Fulham“. Vilniaus policija ketvirtadienio vakarą ruošėsi Vilniaus „Vėtros“ stadione vyksiančioms futbolo rungtynėms.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Antonis Mikulskis prieš rungtynes sakė, kad policija ruošiasi galimiems sirgalių neramumams. „Budės tiek policininkų, kiek reikia užtikrinti viešajai tvarkai. Mes esame suplanavę policijos veiksmus ir normaliomis sąlygomis, ir ekstremaliomis sąlygomis. Tikslios informacijos negaliu pateikti, nes ji – tarnybinė. Mes tikimės, kad viskas pasibaigs taikiai“, – BNS sakė A. Mikulskis.

Naujienų portalo 15min.lt žiniomis, stadione budėjo 150 policininkų.

Papildyta 20.06 val. Prieš rungtynes paskelbtos komandų sudėtys. Vilniaus „Vėtros“ komandoje žais: Povilas Valinčius, Valdemaras Borovskijus, Tadas Kijanskas, Algis Jankauskas, Gediminas Paulauskas, Nikolajus Mašitševas, Tomas Ražanauskas, Bertrandas Ngapounou, Robertas Vėževičius, Evaldas Grigaitis, Nerijus Vasiliauskas.

„Fulham“ atstovaus: Markas Schwarzeris, Paulas Konchesky, Johnas Pantsilas, Brede'as Hangelandas, Chrisas Bairdas, Andrew Johnsonas, Zoltanas Gera, Danielis Murphy, Aaronas Hughesas, Clintas Dempsey, Robertas Zamora.

Į šias rungtynes buvo parduoti visi bilietai, tad stadione susirinko rekordinis futbolo gerbėjų skaičius. Bilietus nusipirkusiems žmonėms prieš rungtynes teko paplušėti ieškant laisvos vietos tribūnose.

Papildyta 20.14 val. Vilniaus ekipa jau rungtynių pradžioje parodė, kad nusileisti kur kas labiau tituluotiems varžovams neketina. Pavojingos atakos smaigalyje ketvirtąją minutę buvo atsidūręs Gediminas Paulauskas. Po tokio šalto dušo „Fulham“ perėjo į puolimą ir per tris minutes surengė bent dvi pavojingas atakas.

Papildyta 20.25 val. Sužaidus 23 minutes rezultatas vis dar lygus. Pavojingai į anglų vartus smūgiavo Robertas Vėževičius.

Papildyta 20.33 val. Abi komandos apsikeitė pavojingomis atakomis. Itin aštri buvo „Fulham“ ataka, kai Robertas Zomora 24 minutę atsidūrė vienas prieš vilniečių vartus, tačiau nesugebėjo taikliai pasiųsti kamuolio. 33 minutę švieslentėje vis dar nulinės lygiosios.

Papildyta 20.45 val. Anglijos klubas visgi sugebėjo įrodyti savo meistriškumą. Po kelių pavojingų atakų, iš kurių dvi buvo itin pavojingos, 45 minutę vilniečiai praleido įvartį. Iš maždaug 20 metrų kamuolį į vartus pasiuntė vilniečių vartams jau pavojingai grasinęs R.Zomora.

Papildyta 20.51 val. Nors rungtynių pradžia Vilniaus klubo gerbėjus galėjo nuteikti optimistiškai, antroje kėlinio pusėje anglai perėmė iniciatyvą į savo rankas. Tad prieš pat pertrauką įmuštas įvartis buvo dėsningas. Tačiau „Vėtros“ sirgaliai gali guostis bent tuo, kad ir jų klubas surengė kelias pavojingas atakas. Po pertraukos, tikėkimės, sėkmė nusišypsos ir lietuviams.

Papildyta 21.13 val. Viltys, kad „Vėtra“ po pertraukos sugebės greitai išlyginti rezultatą, subliuško. Jau pačioje antrojo kėlinio pradžioje į vilniečių vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys, ir rezultatas tapo 0:2.

Papildyta 21.25 val. Daugiausia prie antrojo įvarčio prisidėjo tas pats R.Zomora – aktyviai baudos aikštelėje žaidusį anglų klubo žaidėją stabdęs Algis Jankauskas, teisėjo manymu, pažeidė taisykles. Skirtą baudinį realizavo Danielis Murphy. Po įvarčio kelias minutes „Vėtrai“ nieko pavojingo sukurti nepavyko.

Papildyta 21.38 val. „Vėtra“ mėgina bent jau sušvelntinti rezultatą. Kol kas pavojingiausia buvo du Tomo Ražanausko smūgiai iš toli. Tačiau abu jie tikslo nepasiekė.

Papildyta 21.40 val. Po kelių pavojingų lietuvių atakų „Vėtrai“ – vėl smūgis. Į vilniečių vartus 85 minutę krito trečias įvartis. S.Ki Hyeonas gauna kamuolį baudos aikštelėje ir netrukdomas iš 12 metrų siunčia kamuolį į vartų kampą.

Papildyta 21.54 val. Dar vienas nusivylimas lietuvių futbolo gerbėjams – rungtynės baigėsi „sausu“ mums tragišku rezultatu 0:3. Tiesa, „Vėtra“ turėjo galimybių įmušti įvarčius, tačiau savo progų neišnaudojo.