2011 07 14 /20:18

Apmaudi nesėkmė: Tauragės „Tauras“ paskutinę minutę pralaimėjo olandų „Den Haag“

Sproginėjant petardoms UEFA Europos taurės kvalifikaciją Tauragės „Tauras“ pradėjo skaudžia nesėkme. Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione tauragiškiai rezultatu 2:3 (0:0) nusileido poros favoritui Hagos „Den Haag“ klubu.
Tauragės „Tauras“ prieš olandų „Den Haag“
„Legia“ fanai / Eriko Ovčarenko nuotr.
Temos: 2 Kaunas Futbolas

Vis dėlto įvykiai aikštėje pranoko nerimą, kurio laukė ir tikėjosi Kauno policijos, viešojo saugumo tarnybų darbuotojai. Smulkesnių chuliganų pažeidimų išvengti nepavyko, tačiau futbolo rungtynės buvo sklandžios ir itin permainingos.

Pirmajame kėlinyje vyko ramus ir gana pasyvus žaidimas, tad nei vienai, nei kitai ekipai pasižymėti nepavyko.

Visai kitokį rungtynių scenarijų padovanojo antrasis kėlinys. Lietuviai dukart pirmavo po Gorgano Jerkovičiaus realizuoto 11 metrų baudinio (56 min.) ir tikslaus fantastiško Regilio Seedorfo smūgio iš toli (73 min.). Likus dešimčiai minučių iki mačo pabaigos varžovai nuo 11 metrų atžymos išlygino rezultatą, po to, kai baudos aikštelėje neleistinai sužaidė Vygantas Zubavičius. Jau per pridėtą laiką tauragiškiai praleido įvartį į savo vartus ir išleido bent jau lygiąsias iš savo rankų.

„Tauras“ 2 – 3 „Den Haag“

59' [1 – 0] Goran Jarkovič (11 m.)
74' [1 – 1] Lex Immers
75' [2 – 1] Regillio Seedorf
85' [2 -2] Lex Immers
90'+3' [2 -3] Marc Hochner.

Atsakomoji ekipų dvikova vyks po savaitės, liepos 21 dieną, Hagos mieste.

Prieš rungtynes

Jėgas suvieniję Olandijos ir Lenkijos sirgaliai ištisą dieną kėlė neramumus Kaune, o prieš pat susitikimo pradžią ėmėsi agresyvių išpuolių prieš žurnalistus.

Žiniasklaidos atstovai iš įvykio vietos pranešė, kad iki šiol ramesni buvę Olandijos sirgaliai, netikėtai tapo agresyvūs ir užsipuolė žurnalistus. Mėtė į juos petardas, tad žurnalistai buvo priversti trumpam palikti savo vietas. Netrukus buvo iškviesti viešosios saugumo tarnybos darbuotojai ir žurnalistai saugiai tęsė darbą.

Nors stadione ilgai buvo girdimi petardų sprogimai, didesnių neramumų pavyko išvengti.

Rungtynės buvo perkeltos į Kauną, nes Tauragėje dar vyksta stadiono rekonstrukcija.

Šį sezoną A lygoje „Tauras“ rungtyniavo ne itin sėkmingai ir įpusėjus sezonui užima devintąją vietą. Vis tik artėjant kovoms Europos lygoje tauragiškių gretas sustiprino penki žaidėjai.

Pernai Olandijos čempionate Hagos vienuolikė užėmė septintą vietą, tačiau laimėjo keturių komandų atkrintamąsias varžybas dėl kelialapio į Europos lygą.

Į Senojo žemyno turnyrus „Den Haag“ grįžta po 24 metų pertraukos. Tokia proga savo komandą Lietuvoje nusprendė palaikyti apie tūkstantis ištikimiausių komandos aistruolių. Prie jų prisijungė ir šimtai Varšuvos „Legia“ gerbėjų, kuriuos su olandais sieja seni draugystės ryšiai.

„Legia“ sirgaliai atvirai demonstravo savo kelionės į Kauną priežastis. „Ar patiko tai, ką mes nuveikėme kovo mėnesį? Tai šiandien bus daug baisiau. Nušluosime Kauną nuo žemės paviršiaus.“

Lenkai garsiai dainavo „Litwa nasza“ („Lietuva mūsų“).

Neramumai Kaune prieš rungtynes

Pirmasis incidentas su futbolo rungtynes stebėti atvykstančiais sirgaliais užregistruotas dar trečiadienį – grupė Lenkijos futbolo aistruolių Nekrūnų kaime (Lazdijų r.) įtariami dažais subjauroję degalinės konteinerinių patalpų duris.

Plačiau apie įvykius, vykusius Kaune ketvirtadienį ir grasinimus nušluoti Kauną nuo žemės paviršiaus skaitykite čia.

Dar šių metų kovą per draugiškas Lietuvos ir Lenkijos futbolininkų rungtynes lenkų sirgaliai siautėjo Laisvės alėjoje, kabinėjosi prie praeivių, rungtynių metu nusiaubė Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadioną.

„Legia“ sirgaliai didžiausias riaušes sukėlė 2007-aisiais Vilniuje „Vėtros“ stadione. Tuomet atsitraukti buvo priversti net specialieji policijos būriai. Rungtynės tarp „Vėtros“ ir „Legia“ buvo nutrauktos, o UEFA diskvalifikavo svečius iš Lenkijos. „Vėtra“ pateko į kitą tuometinio „Intertoto“ turnyro etapą be kovos.