TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Futbolo federacija paneigė prokuroro Kęstučio Vagnerio žodžius, kad visų A lygos komandų žaidėjai dalyvauja nelegaliose lažybose

Kęstutis Vagnorius
fkt.lt nuotr. / Kęstutis Vagneris
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos futbolo federacija griežtai paneigė prokuroro Kęstučio Vagnerio viešai išsakytus žodžius, kad A lygoje visų klubų pavieniai žaidėjai dalyvauja neteisėtuose sandoriuose, neišskiriant ir Vilniaus „Žalgirio“.

Tai prokuroras pasakė ketvirtadienį viešoje „Transparency International“ diskusijoje.

Pateikiame LFF pranešimą;

Lietuvos futbolo federaciją (LFF) nustebino š.m. kovo 2 d. „Transparency International“ Lietuvos skyriaus inicijuotoje viešoje diskusijoje išsakyti subjektyvūs prokuroro Kęstučio Vagnerio teiginiai, neva „visų Lietuvos futbolo klubų žaidėjai dalyvauja sutartose rungtynėse“. LFF kategoriškai atmeta nepagrįstus teiginius ir pažymi, kad kiekvienas įtarimus sukėlęs futbolo rungtynių epizodas ar rezultatas yra kruopsčiai tiriamas.

LFF atkreipia dėmesį, jog prokuroro minėtas tyrimas dėl įtarimus sukėlusių rungtynių buvo pradėtas LFF iniciatyva dar praėjusiais metais ir negali būti siejamais su „visais Lietuvos futbolo klubų žaidėjais“. Kartu su tarptautiniais partneriais sukauptą medžiagą LFF perdavė Vilniaus apygardos prokuratūrai, kuri šiuo metu atlieka ikiteisminį tyrimą.

LFF pastebi, kad vykstant tyrimui subjektyvi nuomonė, kurią skelbia prokuroras, yra ne tik nepagrįsta bet ir žalinga futbolo bendruomenei, konkrečių futbolo klubų reputacijai bei atliekamam tyrimui – federacija primena, kad LR Baudžiamojo proceso kodekse nurodoma, jog iki bylos nagrinėjimo teisme ikiteisminio tyrimo duomenys nėra skelbtini.

Federacija primena, kad LR Baudžiamojo proceso kodekse nurodoma, jog iki bylos nagrinėjimo teisme ikiteisminio tyrimo duomenys nėra skelbtini.

Taip pat LFF mano, kad nesąžiningo elgesio sporte prevencijai skirtoje diskusijoje prokuroro pateikta galimai tendencinga nuomonė dėl konkrečių paminėtų varžybų be pagrįstų argumentų, pažeidžia juridinio asmens, sporto klubo, nekaltumo prezumpcijos principą, įtvirtintą Lietuvos Respublikos Konstitucijoje. Jei p. K. Vagneris turi konkrečių duomenų, galinčių prisidėti prie tyrimo arba konstruktyvaus darbo kovojant su nesąžiningu elgesiu, LFF ragina nedelsiant pateikti juos tyrimą vykdančiai teisėsaugos institucijai arba federacijai.

LFF pabrėžia, jog rungtynių rezultatų manipuliavimas – viena iš didžiausių globalų sporto problemų, prieš kurią LFF kovojo, kovoja ir kovos visomis turimomis priemonėmis. Taip pat LFF primena, jog prieš 2014 metų sezoną visi Lietuvos futbolo čempionato žaidėjai ir klubų atstovai turėjo pasirašyti Sąžiningo žaidimo deklaraciją. Čempionato rungtynes taip pat jau kelerius metus stebi UEFA partnerė „Sportradar“, kuri analizuoja šimtų lažybų kontorų duomenis.

LFF yra parengusi sukčiavimo sporto srityje prevencijos ir kontrolės programą, kuri pateikta įvairiomis valdžios institucijomis. Po LFF inicijuotų diskusijų, LR Seime buvo įregistruotas siūlymas dėl Baudžiamojo kodekso įstatymų papildymo, kuris numato atsakomybę už sukčiavimą sporte.

Savo ruožtu, LFF įsteigė specialų Tyrimų komitetą, kuriam pavesta tirti federacijos Drausmės kodekse numatytus pažeidimus, susijusius su neteisėtos įtakos rungtynėms darymu, kitokio pobūdžio korupcija, dopingo vartojimu. Apie galimai įtartinas rungtynes ar nesąžiningus asmenis LFF kviečia pranešti anonimiškai elektroniniu paštu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką