Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Futbolo federacijos atkirtis Seimo nariams: varžovus renkamės atsižvelgdami į sportinius, o ne politinius kriterijus

Liutauras Varanavičius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Liutauras Varanavičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Reaguodama į kelių LR Seimo narių išplatintą kreipimąsi dėl lapkričio 12 dieną Grozne planuojamų draugiškų futbolo rungtynių tarp Rusijos ir Lietuvos nacionalinių „B“ futbolo rinktinių, Lietuvos futbolo federacija (LFF) prašo politiką atskirti nuo sporto, kaip to reikalauja tarptautinės sporto ir futbolo organizacijos.

Kaip žinia, Seimo nariai paragino LFF dar kartą pagalvoti apie galimybę nevykti į Grozną žaisti numatomų draugiškų rungtynių. „Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad rungtynes numatoma surengti regione, į kurį Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja nevykti. Taip pat primename, kad tarptautinė bendruomenė ne kartą yra konstatavusi šiurkščius ir nuolat vykdomus žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje ir raginusi Rusiją juos nutraukti. Be to, absoliuti dauguma Rusijos pralaimėtų bylų Europos Žmogaus Teisių Teisme yra būtent dėl žmogaus teisių pažeidimų Čečėnijoje“, – rašoma rašte LFF vadovui Liutaurui Varanavičiui.

LFF neketina persigalvoti ir penktadienio pavakarę išplatino štai tokį atsaką:

„Visų pirma, LFF norėtų pabrėžti, kad ji yra sporto organizacija, ir varžovus futbolo rinktinių susitikimams renkasi atsižvelgdama į sportinius, o ne politinius kriterijus.

Šiuo atveju rungtynės su Rusijos „B“ futbolo rinktine, kuriai atstovauja pajėgaus Rusijos futbolo čempionato žaidėjai, Lietuvos „B“ futbolo rinktinei yra geras išbandymas ir naudinga patirtis.

Pažymėtina, kad derybos dėl minėtų rungtynių vyko su Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (FIFA) nare – Rusijos futbolo sąjunga (RFS), kuri, kaip įprasta kviečiančiai šaliai, pasirinko draugiškų rungtynių vietą.

LFF, įvertinusi LR Užsienio ministerijos išreikštą susirūpinimą dėl saugumo situacijos Grozne, kreipėsi į RFS ir gavo papildomą patikinimą dėl saugumo užtikrinimo. Yra įprasta, jog kviečianti šalis užtikrina visas reikalingas sąlygas rungtynių pravedimui, tam tarpe ir saugumo.

LFF norėtų atkreipti LR Seimo narių dėmesį, kad ji yra tarptautinių futbolo organizacijų – FIFA ir UEFA – narė. Minėtos organizacijos griežtai laikosi sportinio principo ir politinio neutraliteto, todėl bet kokį politikų kišimąsi į futbolo organizacijų veiklą vertina neigiamai ir savo ruožtu taiko griežtas sankcijas.

Šių organizacijų įstatuose numatyta, jog „diskriminacija prieš bet kokią šalį, privatų asmenį žmonių grupę dėl etninių, lyties, kalbos, religijos, politinių ar kitų priežasčių yra griežtai draudžiama ir gali būti baudžiama diskvalifikacija ar pašalinimu iš organizacijos“.

LR Seimo narių siūlomas atsisakymas vykti į rungtynes Grozne galimai sukeltų didelį atgarsį ir galėtų būti vertinamas kaip politinis žingsnis. Tokiu atveju Lietuvai galimai grėstų griežtos FIFA sankcijos.

Atkreiptinas dėmesys, jog LFF ir anksčiau yra patyrusi politinį spaudimą dėl rinktinės draugiškų rungtynių Izraelyje, o taip pat su Lenkijos ir Baltarusijos komandomis.

Atsižvelgusi į aukščiau išdėstytus argumentus, LFF prašo gerbti sprendimą dėl minėtų draugiškų rungtynių organizavimo“.

Beje, tai jau ne pirmas kartas, kai politikai mėgina diktuoti taisykles tarptautiniuose renginiuose dalyvaujančioms sporto organizacijoms. Šių metų pirmoje pusėje Seimo nariai išreiškė pasipiktinimą Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) ketinimais kartu su Baltarusija organizuoti Europos moterų krepšinio čempionatą.

LKF generalinio sekretoriaus Mindaugo Balčiūno atsakymas buvo toks, kaip ir LFF: sportas turi būti atskirtas nuo politikos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką