Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Futbolo klubui Vilniuje vadovaujantis seimo narys Aleksandras Sacharukas: „Pasistiprinsime ir žaisime pirmojoje lygoje“

Savaitgalį buvo pagerbti ir apdovanoti Lietuvos II lygos Pietų zonos nugalėtojai Vilniaus REO futbolininkai. REO komandą, iškovojusią teisę 2011 metais rungtyniauti šalies pirmojoje lygoje, pasveikino Lietuvos futbolo federacijos (LFF) varžybų vykdymo vadybininkas, II lygos Pietų zonos pirmenybių sekretorius Romas Pikčilingis. Jis žaidėjams, komandos treneriui Stasiui Baranauskui, vadovui ir įkūrėjui Aleksandrui Sacharukui įteikė LFF diplomus, medalius, taurę.
Aleksandras Sacharukas
Aleksandras Sacharukas / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Prizais apdovanoti ir REO puolėjas, rezultatyviausias II lygos Pietų zonos žaidėjas Andžejus Romeiko bei geriausias ekipos žaidėjas vartininkas Valdas Jakimavičius. Puolėjui įteiktas futbolo kamuolys ir prizas iš krištolo, o vartininkui – pirštinės ir toks pat prizas.

Per vakaronę Penalty.lt pakalbino REO komandos įkūrėją ir vadovą, Seimo narį Aleksandrą Sacharuką.

– Futbolo aistruoliai dar nedaug žino apie jūsų komandos istoriją. Kokia ji?

– Komanda, kuri iš pradžių vadinosi „Policija“, įkurta 2005 metų lapkričio 21 dieną. Buvo manyta, kad joje žais vien pareigūnai, o ji dalyvaus Vilniaus apskrities pirmenybėse. Iš tos sudėties, kuri pradėjo žaisti nuo pirmųjų dienų, dabar liko šeši futbolininkai. Tarp jų – ir rezultatyvusis A.Romeiko. Jis irgi yra pareigūnas, tik dirba Priešgaisrinėje apsaugoje.

Iš pradžių komanda buvo tik iš VRM darbuotojų. Aš tada taip pat dar dirbau VRM sistemoje ir pirmajame sezone atstovavau „Policijai“.

Niekas neprognozavo, kad mes Vilniaus apskrities pirmenybėse pakilsime aukščiau septintosios vietos. Tačiau jau pirmaisiais metais tapome nugalėtojais. Tai įkvėpė stiprinti komandą. Iš „Vilniaus“ atėjo Andrius Brazauskas, Andrejus Sokolovas. Vėliau komandą papildė Edgaras Rukštelė ir kiti patirties turintys futbolininkai. Dabar iš pagrindinės sudėties yra tik vienas žmogus, nežaidęs A lygoje.

– Kodėl šiemet nusprendėte debiutuoti Lietuvos antrosios lygos Pietų zonoje?

– Apskrities pirmenybėse du kartus buvome pirmi, du – antri. Nusibodo trypčioti vietoje. Debiutas buvo labai sėkmingas – tapome nugalėtojais. Manau, mums ir pasisekė, nes antroje vietoje likusi Kauno „Aisčių“ komanda – labai gera, ji man patiko. Jau po pirmojo rato sakiau, kad su mumis dėl pirmosios vietos kovos ne Vilniaus „Granitas“, o „Aisčiai“. Ir neapsirikau. Kauniečiai demonstravo patrauklų futbolą.

– Kada patikėjote, kad laimėsite pirmenybes?

– Antrajam ratui labai rimtai rengėmės, nes pirmajame „Granitui“ buvome pralaimėję net 0:5. O komandos sėkme visada tikėjau. Kitais metais dar pasistiprinsime kai kurias pozicijas ir rungtyniausime pirmojoje lygoje. Manau, prie ekipos prisidės 4–5 nauji futbolininkai.

– Gal tarp jų bus žinomų pavardžių?

– Manau, bus. Norime išbandyti ne tik jaunus, U–19 ar U–21 rinktinių žaidėjus, bet stengsimės pakviesti ir žinomų futbolininkų. Pasižiūrėsiu, kurie yra be darbo, bet nori rungtyniauti. Mes tokius pasiimame. Kai dar rungtyniavome Vilniaus apskrities pirmenybėse, mūsų ekipai trumpam atstovavo Edgaras Jankauskas. Vėliau jis išvyko į JAV.

– Treneris liks tas pats – Stasys Baranauskas?

– Taip. Tik prisidės porą asistentų. Tai žinomi žmonės.

– Įdomu…

– Vilniuje yra Rimas Turskis, Viačeslavas Sukristovas, Igoris Pankratjevas. Kažką iš jų pakviesiu. Norisi, kad žmonės, suprantantys futbolą, daugiau dirbtų su komanda.

– Kiek komandos rezultatus lėmė tai, kad ją treniravo buvęs garsus Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkas, autoritetą turintis žmogus S.Baranauskas?

– Manau, 50 procentų rezultatus lėmė treneris, tiek pat – komanda. S.Baranauskas – labai gerbiamas žmogus, puikiai žinomas futbolininkas. Žaidėjams tai irgi svarbu.

– Po to, kai jūs išėjote iš VRM struktūros, pasikeitė ir ekipos pavadinimas. Ji tapo REO. Tai susiję dalykai?

– Su vienu rėmėju buvome žodžiu sutarę, bet tas susitarimas neišsipildė. Tačiau komanda taip ir liko REO. Vis dėlto kitą sezoną  pavadinimas gali keistis, nes REO įmonė yra buvusio rėmėjo, o dabar jis nebėra ekipos rėmėjas. Prie REO gali prisidėti dar koks kitas žodis, o gal pavadinimas bus visiškai kitoks.

– Kada apsisprendėte žaisti pirmojoje lygoje? Iš karto buvote nutarę pasinaudoti sportiniu principu iškovota galimybe ar kurį laiką svarstėte?

– Kai antrąjį ratą sužaidėme labai sėkmingai, pamačiau, kad komanda subrendo. Yra brandus, draugiškas kolektyvas. Vilniuje žaidėjų yra labai daug, sukomplektuoti ekipą problemų nebus. Vienintelė problema Vilniuje – infrastruktūra. Mes žaidėme „Žalgirio“ stadione, nežinia, koks bus jo likimas. Lieka tik „Vėtros“ stadionas. Kalbamės su LFF vadovais, kad mums leistų žaisti „Vėtros“ stadione. Jei LFF laikysis žodžio, tikrai žaisime pirmojoje lygoje.

– Šiemet jūs daugumą REO rungtynių matėte?


– Visas mačiau. Nė vienų nepraleidau.

– Ir išvykoje visas matėte?

– Žinoma. Juk man įdomu, aš pats futbolą žaidžiu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius