Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 5d. 16:21

Futbolo talento E.Gertmono pardavimo matematika – agentams dvigubai daugiau nei klubui

Edvinas Gertmonas
V.Knyzelio/LFF.lt nuotr. / Edvinas Gertmonas

Klaipėdos apygardos teisme baigta nagrinėti byla tarp „Atlanto“ ir „Tauro“ futbolo klubų, nepasidalijančių už žaidėją Edviną Gertmoną gautų pinigų šiam išvykus į Prancūzijos klubą „Rennes“. Tauragiškiai nori už savo užaugintą talentą gauti daugiau pinigų, kaip ir buvo numatyta tarp klubų pasirašytoje sutartyje. „Atlantas“ tikina įvykdęs savo įsipareigojimus. Teismas verdiktą skelbs po poros savaičių.

Vartininkas E.Gertmonas – bene brangiausiai parduotas futbolininkas pastaraisiais metais. Pernai birželį dabar jau 19-metis žaidėjas išvyko į Prancūzijos aukščiausioje lygoje („Ligue 1“) rungtyniaujantį „Rennes“ klubą.

Suprasti akimirksniu

  • Edvinas Gertmonas iš „Tauro“ į „Atlantą“ persikėlė 2014 m. birželį
  • 2015 m. sausį „Atlantas“ futbolininką pardavė „Rennes“ klubui už 300 tūkst. eurų
  • Net 200 tūkst. eurų nuo pardavimo sumos atiteko agentams
  • „Tauras“ reikalauja pusės sumos nuo visų 300 tūkst., o „Atlantas“ davė tik dalį nuo jam likusių pinigų – 50 tūkst.

Klaipėdos apygardos teisme nagrinėjamas ieškinys, kuriuo „Tauras“ prašo įpareigoti „Atlantą“ tinkamai vykdyti 2014 metų birželio 23 dienos sutartį, pagal kurią „Tauragės futbolas“ perdavė „Atlantui“ visas teises į žaidėją.

Sutarta, jog jei žaidėjas per metus išvyks žaisti į kitą klubą, „Taurui“ priklausys pusė už žaidėją gautų pinigų. „Tauras“ prašo sumokėti 50 proc. nuo gautos sumos iš Prancūzijos futbolo klubo „Rennes“. Siekiama prisiteisti iš „Atlanto“ daugiau nei 103 tūkstančius eurų.

Bylos duomenimis, „Atlantas“ už E.Gertmono perėjimą į Prancūziją gavo 300 tūkst. eurų, iš kurių net 200 tūkstančių atiteko agentams. Pusę likusių pinigų „Atlantas“, kaip buvo pažadėjęs, pasidalino su „Tauro“ klubu, tačiau pastarasis įsitikinęs, jog jam priklauso pusė pinigų nuo visos gautos sumos, tai yra, nuo 300 tūkstančių eurų.

V. Januška/LFF.lt/Edvinas Gertmonas
V. Januška/LFF.lt/Edvinas Gertmonas

Agentas neatvyko

Antradienį teismo posėdyje turėjo pasirodyti 200 tūkstančių eurų už žaidėjo perėjimą į Prancūziją gavusios Latvijos kompanijos, kurioje dirba agentai, vadovas Konstantinas Nefiodovas. Tai jau trečias kartas, kai bandyta jį prisišaukti į teismą, kurioje jis turėjo tapti liudytoju. Agentas atsiuntė teismui paaiškinimą, jog antradienį jam būtina dalyvauti Latvijos mokesčių inspekcijos posėdyje ir esą jis mielai atvyktų bet kurią kitą dieną.

Šį asmenį kaip liudytoją teismui pasiūlęs „Atlantas“ siekė atidėti bylos nagrinėjimą ir dar kartą kviesti K.Nefiodovą, tačiau teismas tokį prašymą atmetė, tikindamas, jog trijų kartų buvo užtektinai ir taip sudaroma galimybė vilkinti bylą.

„Atlanto“ advokatas Deividas Ivanauskas antradienį teismui pateikė ir dar vieną prašymą – sustabdyti bylą. Esą šios bylos ginčo objektu tapusią sutartį turėtų išnagrinėti Lietuvos futbolo federacijos apeliacinis komitetas. Iškilus nesutarimams dėl pinigų dalybų su „Tauro“ klubu, kuriame nuo 12 metų buvo treniruojamas talentingas vartininkas E.Gertmonas, „Atlanto“ advokatas dabar bando įrodyti, jog sutartis tarp klubų apskritai nėra galiojanti, nes pagal FIFA, UEFA taisykles ši sutartis negali būti laikoma transfero (perėjimo) sutartimi, mat ant jos nėra paties žaidėjo E.Gertmono parašo.

Iš mūsų pusės viskas švaru, aišku, – sakė „Atlanto“ prezidentas Vacys Lekevičius.

Klubai bandė sudaryti taikos sutartį, tačiau keletą kartų įvykusios derybos nebuvo sėkmingos. Antradienį teisėja dar kartą pasiūlė susitarti taikiai, tačiau abi pusės patikino, jog galimybės išsemtos.

„Iš mūsų pusės viskas švaru, aišku“, – 15min sakė „Atlanto“ generalinis direktorius Vacys Lekevičius. – Kaip jūs žinote, klubas be agentų, be ryšių, nei vieno žaidėjo neišleido. Kiekvienas žmogus, atlikęs darbą, reikalauja atlygio. Gavęs transferinį mokestį privalėjau sutartą sumą atiduoti agentams – tai visiems aišku, kas futbole dirba. Žmonės padarė darbą, kad jis ten atsidurtų, didelė grupė žmonių dirbo, kad jis gautų sąlygas, kokias turi“.

V.Lekevičius teigė, jog atlygį už vartininko perėjimą svetur gavo 4-5 agentai, o „Atlantas“ bendradarbiauja su daugiau nei dešimtimi agentų.

V.Lekevičius teigė 2014 metų birželio 21 dieną sumokėjęs „Tauro“ dalininkui Jauniui Šetkui 70 tūkstančių litų ir pasiėmęs E.Gertmono paleidžiamąjį raštą. Jokio pinigų perdavimo kvito iš klubo dalininko J.Šetkaus teigė tuomet nepasiėmęs. Vėliau iš Tauragės klubo gavęs 5 000 litų kvitą, kuris figūruoja ir byloje.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Vacys Lekevičius
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Vacys Lekevičius

„Visi supranta, kad pasiėmus paleidžiamąjį raštą tarp klubo ir žaidėjo santykiai nutrūksta“, – sakė V.Lekevičius. Esą tuo metu žaidėjas buvo laisvas rinktis, kur jis nori žaisti. Tik po trijų dienų jis geranoriškai su Tauragės klubu pasirašė susitarimą, kiek atiteks agentams, kiek klubui, jei E.Gertmonas išvyks žaisti į kitą klubą.

Anot „Atlantui“ atstovaujančio advokato Deivido Ivanausko, didžiausia problema ta, kad klubai sutartis pasirašė tarpusavyje, be teisininkų pagalbos, tad dabar viską traktuoja skirtingai.

Sutartyje agentas nefigūruoja

Praėjusiame teismo posėdyje liudijęs žaidėjo E.Gertmono tėtis Virginijus Gertmonas tuomet pasakojo, jog jo sūnaus su Prancūzijos klubu pasirašytoje sutartyje nefigūruoja jokio agento pavardė. Esą apskritai sūnaus perėjimas į kitą klubą buvo įvykdytas šeimai už nugaros, o vaikinas turėjęs ir kitų Europos klubų pasiūlymų.

Teisme liudijo „Atlanto“ agentu vadinamas Paulius Paknys, kuris organizavo E.Gertmono kelionę į Prancūziją, kaip tėtis pasakojo, garantuodamas, jog jų vaikas keliauja į treniruočių stovyklą. Vėliau paaiškėjo, jog jaunasis žaidėjas pristatomas futbolo klubui kaip potencialus „pirkinys“. V.Gertmonas tikino apie jokį agentą Nefiodovą negirdėjęs.

Skaičiuojama, jog iš sandorio su „Rennes“ ekipa „Atlantas“ gali uždirbti apie pusę milijono eurų.

„Tauro“ advokatas Piotras Orlovas antradienį teismą tikino, jog tik dabar, K.Nefiodovui atsiuntus paaiškinimą, jog negali atvykti į teismo posėdį ir pripažinus, jog gavo 200 tūkstančių eurų, tapo aišku, kas yra ta bendrovė, į kurią nukeliavo ši suma pinigų.

O tai, kad sutartis tarp klubų galioja, anot advokato, rodo tai, jog „Atlantas“ pusę sumos nuo 100 tūkstančių eurų pervedė. Vadinasi, susitarimo laikėsi.

Jaunasis vartininkas E.Gertmonas, anot „Atlanto“, Prancūzijoje turi puikias sąlygas – solidų atlyginimą, išnuomotą butą, automobilį, yra viskuo aprūpintas.

V.Lekevičius teigė pats kaip buvęs vartininkas linkintis jam sėkmės ir šis konfliktas jo neturėtų trikdyti. Klubas viliasi, jog jis sėkmingai žais ir „Atlanto“ biudžetą papildys dar ne vienas solidus pavedimas. Skaičiuojama, jog iš šio sandorio klubas, priklausomai nuo to, kaip seksis E.Gertmonui, gali uždirbti apie pusę milijono eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką