TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Galiūnas Žydrūnas Savickas: „Trūksta tik tarptautinių pasiekimų, kad Lietuvoje futbolas pranoktų krepšinį“

Žydrūnas Savickas tapo VMFD „Žalgiris“ šeimos nariu.
avgi.lt nuotr. / Žydrūnas Savickas tapo VMFD „Žalgiris“ šeimos nariu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienas garsiausių lietuvių, stipriausiu pasaulio žmogumi tituluojamas Žydrūnas Savickas yra galiūnų sporto žvaigždė, bet ateityje žada daugiau domėtis futbolu. VMFD „Žalgiris“ šeimos nariu tapęs Ž.Savickas tiki, kad tai yra komanda, kuri ateityje garsins Lietuvą.

„Futbolo komandų žinau daug, bet tikrai negalėčiau išvardinti, kas jose žaidžia. Vis dažniau pastebiu naujienas apie „Žalgirį“. Tikiu, kad atgimę žalgiriečiai augs ir taps futbolo komanda, kuri garsins Lietuvą, – sako Žydrūnas Savickas, kurio vadovaujamos bendrovės „Savicko sporto klubas“ ir „Savickas Nutrition“, prekiaujanti maisto papildais sportuojantiems, tapo Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ partnerėmis. – Pradėjus bendradarbiavimą teks daugiau dėmesio skirti „Žalgiriui“ ir futbolui. Tikiuosi, kad žalgiriečiai Lietuvoje bus pirmi, o Europoje taip pat žais sėkmingai.“

Pirmadienį vakare VMFD „Žalgiris“ komandos treniruotėje apsilankęs Žydrūnas tiki, kad laikui bėgant žalgiriečiai taps pajėgiais žaisti Europos futbolo turnyrų grupiniuose etapuose.

„Žmonių susidomėjimas kyla tada, kai atsiranda pasiekimų tarptautinėje arenoje. Manau, to tik ir trūksta, kad Lietuvoje futbolas pranoktų krepšinį. Ir nebūtina iškart laimėti kokį nors titulą. Pakaktų, jei komanda sėkmingai dalyvautų Europos turnyruose“, – įsitikinęs galiūnas.

Žydrūnas pripažįsta, kad su futbolu pasaulyje negali konkuruoti nė viena kita sporto šaka ir Lietuva galėtų būti ne išimtis.

„Nors man, kaip galiūnų sporto šakos atstovui, situacija, kai karaliauja viena sporto šaka nėra labai priimtina, bet pasaulyje nusistovėjusi tradicija, kad yra futbolas ir kitos sporto šakos. Pagal populiarumą futbolas gerokai nutolęs nuo kitų. Bet kurioje šalyje pradėjus kalbėtis apie sportą, futbolas bus vienintelė sporto šaka, kuri vienija visus. Kitų sporto šakų geografija gerokai siauresnė, – pripažįsta galiūnų sportą Lietuvoje populiarinantis Žydrūnas. – Stipri futbolo komanda galėtų padaryti Lietuvą žinomesne. Vilniui tai duotų ir ekonominę naudą, nes futbolas, bene vienintelė sporto šaka, kuri gali pritraukti ne kelias dešimtis, o daug sporto turistų.“

Žydrūno gyvenime futbolas giliai įstrigęs atmintyje. Galiūnas su šypsena veide prisimena vaikystę, kai su draugais kieme gainiodavo futbolo kamuolį.

Sąlygų visada norisi geresnių, bet futbolui žaisti užtenka kamuolio ir lauko, – sakė Ž.Savickas.

„Kieme buvo daug futbolo entuziastų. Jei tik oras leisdavo, futbolą žaisdavome kiekvieną dieną. Pasiskirstydavome į komandas ir žaisdavome tarpusavyje. Norėjau būti puolėju, bet dažniausiai tekdavo stovėti vartuose. Visi nori mušti įvarčius, bet kažkam reikdavo ir neleisti jų įmušti. Man tai neblogai sekdavosi daryti, todėl ir stovėdavau vartuose, – pasakoja galiūnas, kuris futbolą žaidė iki trylikos metų, kol nepradėjo lankytis treniruoklių salėje. – Kai žaisdavome kieme, garažo vartai tapdavo futbolo vartais.  Eidavom žaisti ir į mūsų vadinamą stadioną, kuris išties buvo laukas šalia ežero su vienais vartais, o kitus atstodavo du medžiai. Tokiomis sąlygomis išaugo keletas futbolininkų, kurie žaidė įvairiose šalies komandose.“

Anot Žydrūno, futbolas patrauklus tuo, kad  nereikia išskirtinių sąlygų jam žaisti. „Sąlygų visada norisi geresnių, bet futbolui žaisti užtenka kamuolio ir lauko. Galbūt dabar sunkiau surasti lauką, nes visa žemė privati, – šypsosi galiūnas. – Tuo metu mums buvo lengviau, nes žaisdavome ant valstybinės žemės. Bet ir dabar, jei yra didelis noras, įmanoma susirasti lauką, susikalti vartus ir žaisti futbolą.“

Žydrūnas, kaip ir daugelis VMFD „Žalgiris“ sirgalių, jau tapo „Žalgirio šeimos“ nariu. „Turėdamas abonementą galėsiu lankytis daugelyje rungtynių ir tikrai palaikysiu šią perspektyvią komandą“, – tikina stipriausiu žmogumi pasaulyje tituluojamas Žydrūnas Savickas.

Norime priminti, kad antradienis paskutinė diena įsigyti VMFD „Žalgiris“ abonementus už 99 litus (taikomi papildomi mokesčiai). Abonementus platina bilietų platinimo bendrovė „Tiketa“. Jau vasario 1 d. abonementai brangs.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką