Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 21d. 11:22

Galvą dėl anglų laužantis R.Garastas – apie didžiausią mūsų bėdą, pasirengimą ir varžovų stilių

Trenerio asistentas Rokas Garastas
Giedriaus Vaitkevičiaus/Futbolo.TV nuotr. / Trenerio asistentas Rokas Garastas

Lietuvos rinktinės trenerio Edgaro Jankausko asistentui Rokui Garastui, kaip ir visam nacionalinės komandos trenerių štabui, – pats darbymetis. Jau trečiadienį laukia draugiškos rungtynės su Čekijos rinktine, o sekmadienį šis trenerių kolektyvas laikys iki šiol sunkiausią egzaminą – „Wembley“ stadione stos prieš Anglijos futbolininkus.

Tiek patys rinktinės futbolininkai, tiek futbolo sirgaliai supranta, kad rungtynių su Čekija ir Anglija svarba ir reikšmė yra nepalyginama, tačiau R.Garastas teigė, kad ir draugiškam susitikimui trenerių štabas rengiasi atsakingai. Tą turi daryti ir patys futbolininkai, nes tai puiki galimybė pasirodyti ir išsikovoti vietą sudėtyje.

Galbūt tai skamba kaip klišė, tačiau šansą rungtyniauti „Wembley“ stadione gauna toli gražu ne kiekvienas.

Portalui 15min treneris R.Garastas papasakojo apie pasirengimą šioms rungtynėms, rinktinės bėdas ir išskyrė svarbiausias anglų rinktinės stiprybes.

– Visi puikiai supranta, kad rungtynės su Anglija yra kur kas svarbesnės. Kaip vyksta jūsų pasirengimas ir kokiomis proporcijomis dalijate savo darbo laiką čekų ir anglų analizei?

Visi suprantame, kokio lygio yra Anglija, tad vieno žaidėjo netekimas yra kito, tikrai labai panašaus lygio, pakeitimas į jo vietą. Aš tikrai nedžiūgavau sužinojęs apie traumas.

– Visada žiūrime į artimiausias rungtynes. Viskas prasidėjo nuo pasirengimo varžyboms su Čekija, kaip visada analizuojant pastarąsias ketverias jų rungtynes, koks jų žaidimas. Skirtumas tik tas, kad mes analizės neatliekame taip giliai, kaip mačui su Anglija ar kitomis buvusiomis komandomis. Tačiau vis tiek pagrindinę informaciją žinome, atrinksime svarbiausius dalykus mūsų žaidėjams, paruošime savo vadinamąsias „tabletes“.

Žinoma, rungtynės su Anglija yra vienareikšmiškai svarbesnės. Žiūrėjome penkerias jų rungtynes, stebėjome tendencijas, tačiau skiriame dėmesį ir atskiriems jų žaidėjams. Iki žaidėjų sąrašo paskelbimo buvo kiek sunku dirbti, nes iš rikiuotės iškrito keli jų lyderiai, kurie žaidė po kelias rungtynes iš eilės. Gana sudėtinga nuspėti, kas žais vietoj jų, ir tai kiek apsunkina pasirengimą. Pastarosiose 4–5 rungtynėse jų sudėtis beveik nesiskyrė.

– Vadinasi, tikitės kur kas daugiau atsakymų iš Anglijos ir Vokietijos rungtynių?

– Neaišku, kokie trenerio tikslai rungtynėms su Vokietija. Jie spręs savo užduotis. Pavyzdžiui, Gary Cahillas turi dvi geltonas korteles ir prieš mus žaisti negali, bet yra pakviestas į komandą, – vadinasi, tik mačui su Vokietija. Kiek tokių žaidėjų bus, kurie pakviesti tik tam, neaišku. Tai nėra oficialios rungtynės, tačiau jiems vis tiek jos svarbios. Sudėtinga nuspėti, kaip treneris mąsto.

– Anglijos rinktinėje nemažai praradimų. Ar tikitės, kad dėl to žaisti bus bent kiek lengviau?

– Visi suprantame, kokio lygio yra Anglija, tad vieno žaidėjo netekimas yra kito, tikrai labai panašaus lygio, pakeitimas į jo vietą. Aš tikrai nedžiūgavau sužinojęs apie traumas. Mums gal net ir sunkiau, nes reikia sukti galvą, kas žais vietoj vieno ar kito futbolininko.

„Scanpix“ nuotr./Wayne'as Rooney ir Harry Kane'as su Lietuva nežais
„Scanpix“ nuotr./Wayne'as Rooney ir Harry Kane'as su Lietuva nežais

– Prieš dvejus metus, kai žaidėme su anglais, juos treniravo Roy Hodgsonas. Ar galite palyginti jo ir Garetho Southgate'o komandas, darbą, stilių?

– Sunku palyginti žaidimo tendencijas, nes praėjusį sykį nedirbau Lietuvos rinktinėje ir tikrai nesu giliai analizavęs R.Hodgsono rinktinės žaidimo, tik paviršutiniškai.

Norime ir vėl sužaisti geras, kokybiškas rungtynes, stengdamiesi išlaikyti savo drąsius momentus. Siekiamybė vėl bus ta pati.

Dabar anglų žaidime labai ryškiai matyti visos žaidimo fazės, perėjimas iš gynybos į puolimą. Kartais žiūrint lieka tik žavėtis, kaip jie išpildo ir atlieka viską kartu, su energija, tą patį ritmą išlaiko visas rungtynes. Kiek matėme, ypač antruose kėliniuose, jie sugeba išlaikyti ritmą, kai varžovų komandos krinta.

Palyginti su kitu treneriu man būtų sudėtinga. Bet galbūt pagrindinis skirtumas – didžiulė rotacija saugų ir puolėjų grandyse. Nuolatinis šių grandžių žaidėjų keitimasis per žaidimą – jų tikslas yra tik užpildyti tam tikrą poziciją, kad nebūtų tuščia. Visi žaidėjai rungtynėse nuolat rotuoja – puolėjas atsiduria krašte, krašto žaidėjas puolimo centre.

– Sakote, kad anglai labai stiprūs antrajame kėlinyje. Mūsų bene pagrindinė bėda ta, kad mes, priešingai, antrajame kėlinyje dažnai „pasėdame“. Tai bus vienas esminių momentų?

– Koks bus esminis momentas, aš nežinau – pamatysime rungtynėse. Taip, jie antrus kėlinius žaidžia stipriai, mums bus tikrai sunku. „Premier“ lygos žaidėjų tempas ir intensyvumas, kurį jie gauna kiekvieną savaitgalį, manau, bus vienas didžiausių jų pranašumų.

– Kiek rungtynėse su Čekija jūs rotuosite sudėtį, kad išbandytumėte kuo daugiau žaidėjų, o kiek modeliuosite mačą su Anglija, leisdami žaisti pagrindiniams?

– Žaidžiant su Čekija, kadangi tai draugiškos ir net nereitinginės rungtynės, vienas tikslų bus išbandyti kiekvieną žaidėją, išsiaiškinti esamą formą ir tai, kurie labiausiai tinkami žaisti prieš anglus, išpildyti reikiamas užduotis.

– Treneris E.Jankauskas visada pažymi, kad rinktinė stengiasi atakuoti, žaisti futbolą, neatsimušinėti. Ar galime su anglais tikėtis to paties?

– Čia gal treneriui palikčiau, ką jis norėtų ir ko nenorėtų pateikti spaudai. Tačiau net ir rungtynės su Slovakija (0:4) nebuvo blogos. Dar kartą žiūrėdami matome, kad žaidimo prasme, jei atmesime įvarčiais virtusias klaidas, tai buvo vienos kokybiškiausių rungtynių, kokias esame sužaidę.

Norime ir vėl sužaisti geras, kokybiškas rungtynes, stengdamiesi išlaikyti savo drąsius momentus. Siekis vėl bus tas pats. Ar tai padės pasiekti geresnį rezultatą, nežinau, bet manau, kad drąsą išlaikysime.

– Kaip komandai atsilieps Vytauto Andriuškevičiaus ir Edvino Girdvainio traumos?

„Premier“ lygos žaidėjų tempas ir intensyvumas, kurį jie gauna kiekvieną savaitgalį, manau, bus vienas didžiausių jų pranašumų.

– Kiekvieno žaidėjo, kuris buvęs, jau įsijautęs į mūsų koncepciją, praradimas yra sunkus. Kai jau supranti komandą, žinai, ko reikalaujame, kitos rungtynės tuomet jau gali būti patobulėjimas, bandymas ką nors daryti dar geriau. Gaila ir sunku dėl jų traumų, tačiau, manau, kad į jų vietą stos lygiaverčiai žaidėjai.

– Ar jus nustebino Vaido Slavicko forma A lygos sezono pradžioje? Šis gynėjas muša įvarčius puolėjo tempu.

– Teko stebėti jo rungtynes – labai įdomi jo amplitudė atakoje, labai patinka jo įsijungimai į atakas. Matęs anksčiau, ką jis gali rinktinėje – prieš aukšto lygios komandas gali gerai sužaisti. Gal nepasakyčiau, kad nustebino, bet tikrai nudžiugino tokia Vaido sėkmė.

– Pastaruoju metu Ernestas Šetkus nerungtyniauja Nyderlanduose, o Emilijus Zubas nuolat žaidžia Izraelyje. Galbūt klausimas irgi ne visai jums, tačiau kokių jų vaidmenų rinktinėje galime tikėtis?

– Dar tikrai anksti, žaidėjai nėra susirinkę į stovyklą, bet žaidimui rinktinėje įtakos turi laikas klubuose. Tačiau drauge žinome ir žaidėjų lygį, galimybes bei visa kita. Tokie dalykai sprendžiami per stovyklą.

Facebook.com/Fiodoras Černychas šį sezoną Lenkijoje yra įmušęs 12 įvarčių
Facebook.com/Fiodoras Černychas šį sezoną Lenkijoje yra įmušęs 12 įvarčių

– Žiemą komandas pakeitė Vykintas Slivka ir Arvydas Novikovas. Ar jau stebėjote jų žaidimą, ar patenkintas jų naujais klubais?

– Smagu, kad perėjo. Žinau, kad po tokio perėjimo visada yra laikotarpis, per kurį turi išsikovoti trenerio pasitikėjimą, sunkiai dirbti treniruotėse, kad nuolat patektum į pagrindinę sudėtį. Manau, kad jie abu šiuo metu yra tame etape. Džiugu, kad į aukštesnį lygį perėjo V.Slivka. Galbūt Arvydo situacijoje ne lygis svarbiausias, o kitokie jo ir trenerio santykiai. Aš net neabejoju, kad jis išsikovos vietą komandoje.

Treneriams tikrai džiugu, kai žaidėjai žaidžia kitomis sąlygomis, kitu intensyvumu. „Serie B“ – tikrai aukšto lygio čempionatas. A.Novikovas vis gauna laiko aikštėje, manau, kad, palyginti su laiku Vokietijoje, jau atrodo, kad jis nuolat žaidžia.

– Fiodorui Černychui ir toliau puikiai sekasi Lenkijoje. Kokią jo vietą galime prognozuoti rinktinės atakose – krašte, centre?

– Mes tikrai dar nesame tiksliai sudėlioję pozicijų – daug lems rungtynės su Čekija. Kiekvienas žaidėjas užims tą vietą aikštėje, kur galės duoti daugiausia naudos tą dieną. Tad sudėtinga pasakyti, kur žais F.Černychas. Reikia įvertinti ne tik jį, bet ir kitus žaidėjus aplink jį. Pozicija, kurioje žaidėjas rungtyniauja klube, nebūtinai yra esminis faktorius rinktinėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gyvenimas

Lietuvių šeimoje – kaip seriale: pagimdė vieną, o namo iškeliavo su trim kūdikiais

Aktualu

Išgelbėk draugą: jaunieji medikai pajūryje poilsiautojus moko pirminio gaivinimo 

Tiesiogiai Gazas

Palangos lenktynėse ramybę sudrumstė BMW ir TCR avarija, varžybų nebetęsia jau keturios komandos

Maistas

Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodai“: velsietiški pyragėliai

Verslas

Lietuviško nedarbo grimasos: ėmė paskolą, kad galėtų susirasti darbą

Vardai

Palangos lenktynėse – variklių gausmui neabejingos garsenybės: tarp jų – Eglė ir Jonas Valančiūnai

Sportas

Pasaulio rekordą nesėkmingai besivaikanti C.Semenya: „Kūnas reikalauja poilsio“  

Verslas

Karščio banga į Palangą sutraukė minias poilsiautojų: šis savaitgalis – išskirtinis

Gazas

„Formulės 1“ kvalifikacija Vokietijoje: L.Hamiltonas apmaudžiai pasitraukė, S.Vettelis mynė iki paskutinio rato

Aktualu

Savanoriais per popiežiaus vizitą pasisiūlė dvigubai daugiau žmonių nei reikia

Vardai

Į Palangos lenktynes D.Matijošaitis atvyko su 2 mėn. sūnumi: „Tėvystė veža labiau nei automobiliai“

Sportas

Stebėkite tiesiogiai: vandenlenčių varžybos „Red Bull Wake2el“

Sportas

Grubiu žaidimu „sąskaitas suvedinėjusį“ varžovą A.Novikovas pasiūlė spirti lauk iš komandos

Vardai

Prieš mėnesį ištekėjusi Vasha jau parduoda vestuvinę suknelę: „Maniau, tikrai ją pasiliksiu“

Pasaulis kišenėje

Atostogos Peloponese – begėdiška puota pilvui ir akims

Gazas

Linksmoji „Aurum 1006 km lenktynių“ dalis: išrinkite gražiausius „pieno ūsus“

Verslas

Lietuvos ekonomika sovietinėse fotografijose: propaganda dangstė gėdą

Vardai

Oskarą Koršunovą į Avinjono festivalį atlydėjo mylimoji Alexandra Kremer: „Jis – genijus“

Aktualu

Parlamentarai daugiausia lėšų leidžia automobiliams: išlaidų lyderis – P.Gražulis

Gazas

Naujas Lietuvos rekordas: elektromobiliu 1000 km įveikti per 21 val. 33 min.

Naujienos

Gyvenimas

Lietuvių šeimoje – kaip seriale: pagimdė vieną, o namo iškeliavo su trim kūdikiais

Aktualu

Išgelbėk draugą: jaunieji medikai pajūryje poilsiautojus moko pirminio gaivinimo 

Tiesiogiai Gazas

Palangos lenktynėse ramybę sudrumstė BMW ir TCR avarija, varžybų nebetęsia jau keturios komandos

Maistas

Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodai“: velsietiški pyragėliai

Verslas

Lietuviško nedarbo grimasos: ėmė paskolą, kad galėtų susirasti darbą

Vardai

Palangos lenktynėse – variklių gausmui neabejingos garsenybės: tarp jų – Eglė ir Jonas Valančiūnai

Sportas

Pasaulio rekordą nesėkmingai besivaikanti C.Semenya: „Kūnas reikalauja poilsio“  

Verslas

Karščio banga į Palangą sutraukė minias poilsiautojų: šis savaitgalis – išskirtinis

Gazas

„Formulės 1“ kvalifikacija Vokietijoje: L.Hamiltonas apmaudžiai pasitraukė, S.Vettelis mynė iki paskutinio rato

Aktualu

Savanoriais per popiežiaus vizitą pasisiūlė dvigubai daugiau žmonių nei reikia

Vardai

Į Palangos lenktynes D.Matijošaitis atvyko su 2 mėn. sūnumi: „Tėvystė veža labiau nei automobiliai“

Sportas

Stebėkite tiesiogiai: vandenlenčių varžybos „Red Bull Wake2el“

Sportas

Grubiu žaidimu „sąskaitas suvedinėjusį“ varžovą A.Novikovas pasiūlė spirti lauk iš komandos

Vardai

Prieš mėnesį ištekėjusi Vasha jau parduoda vestuvinę suknelę: „Maniau, tikrai ją pasiliksiu“

Pasaulis kišenėje

Atostogos Peloponese – begėdiška puota pilvui ir akims

Gazas

Linksmoji „Aurum 1006 km lenktynių“ dalis: išrinkite gražiausius „pieno ūsus“

Verslas

Lietuvos ekonomika sovietinėse fotografijose: propaganda dangstė gėdą

Vardai

Oskarą Koršunovą į Avinjono festivalį atlydėjo mylimoji Alexandra Kremer: „Jis – genijus“

Aktualu

Parlamentarai daugiausia lėšų leidžia automobiliams: išlaidų lyderis – P.Gražulis

Gazas

Naujas Lietuvos rekordas: elektromobiliu 1000 km įveikti per 21 val. 33 min.

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką