Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 09 29, 20:27

Garliavoje atidarytas stadionas, kuriame – pilnų matmenų aikštė: miestelio klubas nusitaikė į I lygą

Antradienį šalia Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos atidarytas tarptautinius reikalavimus atitinkantis futbolo stadionas. Pirmieji aikštės dangą išbandė Lietuvos futbolo jaunimo U-15 ir Kauno rajono Garliavos rinktinių sportininkai. Miestelio futbolo klubo vadovas atviras – komanda nusitaikė į I lygą. Ambicingus tikslus paskatino būtent šios sporto bazės atsiradimas.
Garliavoje atidarytas tarptautinius reikalavimus atitinkantis stadionas
Garliavoje atidarytas tarptautinius reikalavimus atitinkantis stadionas / Karolinos Stažytės nuotr.

„Galbūt tik Vilkija turi panašią aikštę, arti pilnų matmenų“, – paklaustas, ar Kauno rajone toks stadionas – pirmas ir vienintelis, atsakė daugiau nei dešimtmetį veikiančio Garliavos futbolo klubo vadovas Henrikas Grigas.

O ir pačiame Kaune tokių aikščių tik tiek, kad galima ant vienos rankos suskaičiuoti, tad šio stadiono atidarymas – nemenka paspirtis futbolo bendruomenei. Štai pats Garliavos futbolo klubas jau kuria viziją apie dalyvavimą II ar net I lygoje.

„Stadionas buvo tas pagrindinis trūkumas, neleidęs sukurti pilnavertės piramidės, kurios mes siekėme, atitikti bendruomenės futbolo klubo modelį, kuriame auklėjami vaikučiai ir yra vyrų komanda. Šiais metais turėjome pokalbį su savivaldybe dėl finansavimo galimybių, kad galėtume startuoti Lietuvos I lygoje. Mūsų tikslai ambicingi, planas yra toks. Namų darbus visus darome. Galime kliūti tik dėl sportinio principo, bet pavyzdžių (išimčių – aut. past.) yra buvę ne kartą. Planas B – žaisti II lygoje. Būtume komanda, kuri atstovauja Kauno rajonui. Gal taip ir prasidėtų futbolo istorija mūsų rajone“, – 15min teigė H.Grigas.

Šiuo metu Garliavos futbolo klube – apie 200 auklėtinių. Futbolo paslapčių jame mokėsi ir Marijampolės „Sūduvoje“ šiuo metu rungtyniaujantis Vilius Stebrys, tam pačiam klubui priklausantis Karolis Gaižaitis, Panevėžyje žaidžiantis Evaldas Urmonas. Kai kurie auklėtiniai vilki U-17 ar U-15 rinktinės marškinėlius.

„Turint sąlygas, iš to masiškumo išeis daugiau meistriškumo nei buvo anksčiau“, – įsitikinęs H.Grigas.

Pasiteiravus, ar kiti Kauno futbolo klubai – „Hegelmann“, „Kauno Žalgiris“ – neišreiškė noro treniruotis bei žaisti naujame stadione, Garliavos sporto klubo vadovas patikino, kad oficialių kalbų apie tai dar nebūta. Logiška, kad prioritetas bus skirtas vietiniam klubui bei miestelio bendruomenei.

„Turint Garliavos futbolo klubą su pilna vaikų struktūra, tikrai norėjosi, kad vietinė jaunoji futbolo bendruomenė turėtų siekiamybę vieną dieną dalyvauti aukšto rango varžybose. Turint tokią infrastruktūrą, klubas gali turėti ir pilnai išvystytą vyrų komandą, jaunieji talentai gali varžytis I ar II lygoje. Iki tol tokių galimybių nebuvo. Garliava buvo verta šio stadiono“, – teigė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius, išreiškęs norą, kad vieną dieną ir Kauno rajone atsirastų dengtas, pripučiamas futbolo aikštynas, kokį jau turi laikinoji sostinė.

Garliavos futbolo stadiono rekonstrukcija – bendras LFF ir Kauno rajono savivaldybės projektas: savivaldybė finansavo stadiono įrengimą - skyrė 900 tūkst. eurų, o aukščiausios kategorijos dirbtinė aikštės danga buvo paklota už LFF lėšas. Pastaroji atsiėjo apie 100 tūkst. eurų.

Stadione taip pat įrengti pėsčiųjų takeliai, pritaikyti žmonėms su negalia, baigiami tiesti bėgimo takai. Už futbolo vartų įrengtos 6 metrų aukščio kamuolių gaudyklės, žiūrovams pastatytos 500 vietų lengvų konstrukcijų tribūnos bei 42 vietų dengta tribūna teisėjams ir komandų atsarginiams žaidėjams.

Stadionas įrengtas tarp Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos ir „Garlitos“ įmonės, jo teritorija aptverta, įrengti rakinami vartai. Atviroms sporto aikštelėms apšviesti suprojektuotos atramos su LED tipo šviestuvais.

Stadioną rekonstravo konkursą laimėjusi UAB „Kelminta“. Atliktų darbų vertė siekia 1,3 mln. erų.

„Šis sporto kompleksas bus skirtas ne tik mokyklos reikmėms, juo galės naudotis viso rajono gyventojai, tikiu, kad vyks ir aukšto lygio futbolo rungtynės“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Prie komplekso kūrimo prisidėjo ir Garliavos futbolo klubas. Jis Sporto rėmimo fondui pateikė paraišką ir gavo lėšų stadiono infrastruktūrai gerinti. Už projekto lėšas buvo pastatyti 7 moduliai, kuriuose įrengtos administracinės ir sporto inventoriaus saugojimo patalpos, persirengimo kabinos, sanitariniai mazgai, teisėjų kambarys.

Kauno rajono savivaldybė pasiryžusi atnaujinti visus sporto aikštynus. Per keletą metų rekonstruoti Ežerėlio, Vilkijos, Neveronių, Linksmakalnio Domeikavos, Jonučių stadionai. Planuojama atnaujinti Babtų, Čekiškės, Raudondvario stadionus, kartu su LFF ir Lietuvos policijos mokykla svarstoma galimybė Mastaičiuose pastatyti pripučiamą futbolo maniežą.

Labiausiai futbolas plėtojamas Vilkijoje ir Garliavoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką