Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 18d. 12:58

Ambicingi vyrai pralaužė ledus dėl futbolo ir vaikų

M.Mikutavičius (kairėje), G.Tvarijonas (antras iš dešinės) ir A.Kaušpėdas (dešinėje) susitiko su sostinės vicemeru L.Kvedaravičiumi.
M.Mikutavičius (kairėje), G.Tvarijonas (antras iš dešinės) ir A.Kaušpėdas (dešinėje) susitiko su sostinės vicemeru L.Kvedaravičiumi.

Marijaus Mikutavičiaus, Algirdo Kaušpėdo ir Gedimino Tvarijono pirmoji ataka dėl futbolo aikščių prie Vilniaus mokyklų buvo sėkminga. Prikelti naujam gyvenimui apleistas vejas pasiryžę futbolo entuziastai sulaukė teigiamos reakcijos politikų kabinetuose.

Dainų kūrėjas M.Mikutavičius, architektas A.Kaušpėdas bei Labdaros ir paramos fondo „Padėk gatvės vaikams“ vadovas G.Tvarijonas praėjusį mėnesį laišku, kurį pasirašė ir daugiau žinomų žmonių, kreipėsi į Vilniaus savivaldybės ir Vyriausybės vadovus.

Jie paprašė pagalbos ir pasiūlė savo idėjas bandant atgaivinti sostinės mikrorajonuose pamirštas futbolo aikštes, kurias prikėlus naujam gyvenimui į sportą būtų galima įtraukti šimtus, o gal ir tūkstančius vaikų ir paauglių.

„Poslinkiai iš tiesų yra, dabar mes imame tikėti, kad iš tiesų kažkas gali įvykti, – praėjus kelioms savaitėms nuo viešo laiško sakė šios idėjos autorius G.Tvarijonas. – Iš pradžių galvojau, kad prireiks 2–3 metų, kol kažkas išjudės.

Bet, einant į priekį su tokiais žmonėmis, viskas vyksta kur kas greičiau.“

Poslinkiai iš tiesų yra, dabar mes imame tikėti, kad iš tiesų kažkas gali įvykti.

Trys futbolui neabejingi vyrai išgirdo konkretų pasiūlymą per apsilankymą Vilniaus savivaldybėje ir pokalbį su vicemeru Linu Kvedaravičiumi.

Miestas pasiryžęs finansuoti pusę pirmosios pasirinktos aikštės renovacijos, planuojant, jog Lietuvos Vyriausybė taip pat prisidės kofinansuodama projektą.

Iniciatyvinė grupė planuoja, jog būtų galima pradėti nuo Justiniškių mikrorajono „Taikos“ progimnazijos, kurios vadovai yra užsidegę sutvarkyti stadioną vaikams, o bendruomenė jau anksčiau yra rašiusi savivaldybei šiuo klausimu.

A.Kaušpėdas yra pasirengęs paruošti preliminarų aikštės su specialiu kupolu projektą, kad vaikai ten laisvai galėtų sportuoti ir žiemą.

VIDEO: DUOL Multisport arena in Finland

G.Tvarijonas ir M.Mikutavičius buvo susitikę ir su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene. Ji, taip pat ir ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio patarėjas sporto klausimams Elvinas Jankevičius patarė per savivaldybę kreiptis į Švietimo ir mokslo ministeriją dėl Vyriausybės investicijų programos lėšų skyrimo.

Vyriausybės kanceliarijos Teisės departamento direktorius Rimvydas Pilibaitis pavedė Švietimo ir mokslo ministerijai ir Kūno kultūros ir sporto departamentui kartu su Vilniaus miesto savivaldybe išnagrinėti iniciatyvinės grupės „Futbolas vaikams“ siūlymą.

„Įsijungė aparatas. Gal taip ir turėtų būti siekiant rimtų, ilgalaikių pokyčių, – sakė G.Tvarijonas. – Matysime, kas bus. Norime dar susitikti su S.Skverneliu po jo atostogų. Girdėjome, kad S.Skvernelis yra futbolo aistruolis.“

Norime dar susitikti su S.Skverneliu po jo atostogų. Girdėjome, kad S.Skvernelis yra futbolo aistruolis.

Pirmąjį bendrą laišką pasirašė ir daugiau aktyvių visuomenės žmonių – Lietuvos futbolo rinktinės treneris Edgaras Jankauskas, ekonomistas Gitanas Nausėda, menininkė Nomeda Marčėnaitė, dainų kūrėjas Andrius Mamontovas, chemikas Vladas Bumelis, verslininkas Robertas Dargis, žurnalistas Vytaras Radzevičius ir kiti, panorę atkreipti dėmesį į išskirtinę problemą Vilniuje.

543 tūkst. gyventojų turinčiame mieste auga daugiausia vaikų, palyginti su kitais miestais ir miesteliais, bet sostinėje sąlygos rengti futbolo treniruotes yra bene prasčiausios, Vilniuje tėra vienas uždaras futbolo maniežas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką