Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 5d. 15:22

Geriausias Lietuvos futbolininkas Giedrius Arlauskis apie svajonių sutartį: parašą jau padėjau

Giedrius Arlauskis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Giedrius Arlauskis

Kad Rumunija yra kontrastų kupina šalis, o nuo meilės iki neapykantos – vos vienas žingsnis, Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės vartininkas Giedrius Arlauskis įsitikino ne kartą. Bukarešto „Steaua“ vartus ginantis telšiškis per penkerius metus priprato prie šios šalies ypatumų, tačiau netrukus ir taip nemonotoniškoje lietuvio karjeros melodijoje suskambės naujas akordas – toks, apie kokį futbolininkas svajojo visą gyvenimą.

Prisijunkite prie daugiau kaip 12 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Atlaikė petardų krušą

Dar sekmadienio vakarą į 27-erių metų vartų sargą skriejo nuožmiausio „Steaua“ varžovo Bukarešto „Dinamo“ fanų mėtomi deglai ir petardos.

Bukarešto derbis tarp šių komandų visuomet kursto papildomas aistras tiek aikštėje, tiek tribūnose, o su rumunų futbolo chuliganų netramdomu elgesiu G.Arlauskiui tenka susidurti ne pirmą kartą.

Šiemetinė akistata nebuvo išimtis. Prasidėjus antrajam kėliniui, G.Arlauskio ginamų vartų baudos aikštelę suvarpė „Dinamo“ fanų mėtomų deglų kruša. Kliuvo ir pačiam vartininkui – petarda pataikė į lietuvio ranką.

Vartininkas kreipėsi į mačo arbitrą, tačiau buvo priverstas grįžti į vartus. Tačiau po akimirkos šalia G.Arlauskio kojų sprogo dar vienas užtaisas. Neapsikentęs lietuvis paliko nekontroliuojamą mūšio lauką ir išbėgo į drabužinę. Teisėjas buvo priverstas sustabdyti rungtynes.

LOOKTV STOP kadras/Giedrius Arlauskis
LOOKTV STOP kadras/Giedrius Arlauskis
Mačas buvo pratęstas tik po 20 minučių, kai apsaugai pavyko apraminti įsismarkavusią minią. „Per likusį laiką galvoje buvo tik viena mintis – kaip kuo greičiau pabaigti šias rungtynes“, – 15min.lt pasakojo G.Arlauskis.

Aršiausių „Dinamo” chuliganų strėlės į puikiai rungtyniaujantį „Steaua“ vartininką sminga ne pirmą kartą. Petardos ir ugnies užtaisai į lietuvį skriejo ir prieš metus vykusio derbio metu.

youtube.com nuotr./Giedrius Arlauskis
youtube.com nuotr./Giedrius Arlauskis

Padėjo parašą ant istorinės sutarties

Kur kas malonesnius rūpesčius šiomis dienomis G.Arlauskis sprendžia už stadiono ribų. Rumunijos dienraštis „Gazeta Sporturilor“ jau suskubo paskelbti, kad vartininkas bus antrasis lietuvis, praversiantis Anglijos „Premier“ lygos duris.

Anot rumunų, G.Arlauskis turėtų tapti naujuoju „Watford“ klubo nariu. 30 km nuo Londono įsikūrusiame Šiaulių dydžio Pietų Anglijos mieste lietuvio lauktų nauji iššūkiai. Po aštuonerių metų pertraukos į elitą sugrįžusių „širšių“ (klubo pravardė, – aut.past.) vadovai neslepia, jog Anglijos futbolo piramidės viršūnėje norėtų užsibūti ne vieną sezoną, o šio projekto svarbia dalimi greičiausiai taptų ir vartininkas iš Lietuvos.

„Watford“ komandą nuo 2012-ųjų birželio kartu su savo tėvu valdo italų verslininkas Ginno Pozzo. Futbolui neabejingiems verslininkams taip pat priklauso ispanų „Granada“ bei italų „Udinese“ klubai. Žaidėjai nuolat migruoja tarp trijų klubų, todėl nieko keisto, kad ir Arla rumunų sirgalių vadinamas lietuvis prieš kurį laiką labai rimtai sietas su „Udinese“.

Tiesa, kad parašą ant būsimos sutarties jau padėjau, tačiau koks tai klubas, dar neatskleisiu. Viską sužinosite maždaug po savaitės.

„Tiesa, kad parašą ant būsimos sutarties jau padėjau, tačiau koks tai klubas, dar neatskleisiu. Viską sužinosite maždaug po savaitės“, – antradienį po rytinės „Steaua“ treniruotės 15min.lt sakė G.Arlauskis.

Iki šiol arčiausiai populiariausios pasaulio futbolo lygos slenksčio buvo Tomas Danilevičius. Prieš 15 metų ilgametis rinktinės kapitonas vilkėdamas Londono „Arsenal“ marškinėlius dvejose rungtynėse (su „Sunderland“ ir „Charlton“) buvo pasirodęs aikštėje po keitimo (iš viso sužaidė 37 minutes), tačiau „kanonierių“ gretose neįsitvirtino ir iškeliavo į Škotiją.

Sugrąžino į komandos sudėtį

Lietuvio karjera Rumunijoje buvo tarsi linksmieji kalneliai, tačiau panašu, kad G.Arlauskis jau gali lengviau atsipūsti. Karo zoną neretai primenantys Rumunijos futbolo mūšiai ir nuolatinės rietenos su aikštinguoju „Steaua“ savininku Gigi Becali liks praeityje.

Dar prieš kelis mėnesius dėl neteisėto žemės grobstymo nuteistas ir šiuo metu už grotų esantis G.Becali bandė priversti lietuvį pratęsti vasarą besibaigiančią sutartį, o Arlai atsisakius tai padaryti, net buvo išbraukęs geriausią savo vartininką iš komandos sudėties. Ekscentriškas milijonierius atlyžo ir grąžino vartininką į ekipą tik tada, kai suprato, kad nieko nepavyks pakeisti, o kvailas užsispyrimas dar gali „Steaua“ kainuoti ir brangų Rumunijos čempionų titulą.

Likus keturiems turams iki „Liga I“ pirmenybių pabaigos „Steaua“ žengia antroje vietoje, dviem taškais atsilikdamas nuo „Tirgu Mures“.

Rumunija visuomet kels sentimentus

„Tas savaitgalį įvykęs incidentas po truputį užsimiršta. Didesnės daktarų pagalbos neprireikė, tačiau psichologiškai tokie dalykai stipriai išmuša iš vėžių. Mano manymu, tai kas dėjosi stadione sekmadienį, visai nepanašu į futbolą“, – 15min.lt kalbėjo G.Arlauskis.

– Panašus incidentas, kai į jus skriejo įvairūs „Dinamo“ sirgalių mesti daiktai, buvo ir praėjusį lapkritį. Galbūt „Dinamo“ chuliganai yra specialiai nusiteikę prieš jus ar turi kokių senų sąskaitų? – paklausėme vartininko.

– Nemanau, kad „Dinamo“ sirgalių atakos buvo nukreiptos tiesiogiai prieš mane. Tiesiog aš esu arčiausiai jų ir jiems lengviausia į mane pataikyti. Varžovų fanams turbūt skaudu matyti vaizdą, kai žaidžiant namuose didžiausias konkurentas muša jų komandą („Steaua“ laimėjo 3:1 – aut. past.). Dėl to ir pratrūko.

LOOKTV STOP kadras/Giedrius Arlauskis
LOOKTV STOP kadras/Giedrius Arlauskis

Viena vertus, įnešti sumaištį ir išmušti mane iš vėžių jiems pavyko. Kita vertus, labai teisingai padariau, kad nubėgau pas teisėją ir pasakiau jam, jog jei situacija pasikartos, aš paliksiu aikštę ir daugiau negrįšiu. Sprogus antrai petardai už nugaros, žvilgtelėjau į teisėją ir šis man leido bėgti į tunelį. Stadiono informatorius pranešė, kad jei sumaištis nesiliaus, rungtynės bus nutrauktos, o „Dinamo“ komandai gresia techninis pralaimėjimas 0:3. Grįžti į aikštę nebuvo lengva. Nors degančių užtaisų į aikštę daugiau nebuvo įmesta, į mane skriejo daugybė įvairių smulkių daiktų: monetos, žiebtuvėliai ir pan.

VIDEO: Giedrių Arlauskį sužeidė futbolo chuliganų mestas degantis užtaisas
VIDEO: Arlauskis lovit de torta ◄ STEAUA 3-0 DINAMO ► 31.10.2014

– Po šios pergalės nuo pirmaujančio „Tirgu Mures“ klubo atsiliekate dviem taškais. Ar per likusius keturis mačus spėsite pavyti savo pagrindinius varžovus?

– Dėl tokios situacijos patys esame kalti. Ne laiku patekome į duobę ir dabar privalome iš jos išsikapanoti. Svarbu nenuleisti rankų ir laimėti visas likusias rungtynes. Tik tada galėsime dairytis į varžovus. Visa „Steaua“ vadovybė tikisi čempionų titulo. Žinome, kad esame jo verti ir tai įrodėme, tačiau kelių iš eilės prastų rungtynių serija gali perniek paversti visas viltis. Gaila, kad dabar ne viskas priklauso tik nuo mūsų.

– Prasitarėte, kad parašas ant naujos sutarties jau padėtas. Su kokiomis mintimis paliekate šalį, kurioje praleidote beveik penkerius metus?

– Rumunai antrą kartą ištiesė man ranką ir suteikė galimybę pasirodyti, kai jau buvau nurašytas. (2008–2010 m. vartininkas žaidė Urzičenio „Unirea“ komandoje, – aut. past.). Dėl to aš jiems visada būsiu dėkingas. Tačiau ateina laikas, kai norisi paragauti aukščiausio lygio futbolo. Dėl šios šalies ir futbolo, kuris ten žaidžiamas, tikrai nebus gaila palikti Rumunijos. Toks profesionalo sportininko gyvenimas. Esu tokio amžiaus, kai dar galiu „užsikabinti“ ir žaisti aukščiausio lygio futbolą. Privalau šį šansą išnaudoti.

Rumunai antrą kartą ištiesė man ranką ir suteikė galimybę pasirodyti. 

Kita vertus, Rumunijoje lieka labai daug draugų, čia liks daugybė puikių prisiminimų. Su „Steaua“ atsisveikinu aukštai pakelta galva ir net esu pažadėjęs rumunams čia sugrįžti.

Kai pirmą kartą išvykau iš Rumunijos, sakiau, jog norėčiau šioje šalyje baigti savo karjerą. Man visuomet kėlė žavesį, kai futbolininkai atsisveikindavo su savo karjera klubuose, kuriuose ir žengė pirmuosius žingsnius. Aš manau, jog savo didįjį futbolą pradėjau būtent Rumunijoje. Gražu būtų čia karjerą ir pabaigti.

V. Knyzelio/LFF.lt nuotr./Giedrius Arlauskis
V. Knyzelio/LFF.lt nuotr./Giedrius Arlauskis

– Sezono viduryje tarp jūsų ir „Steaua“ vadovybės akivaizdžiai jautėsi trintis. Buvote net išmestas iš komandos, tačiau sezono pabaigoje grįžote. Ar ta reiškia, kad vadovai jau susitaikė su tuo, jog paliekate Bukareštą?

– Kai vyko visi tie dalykai, mes turnyro lentelėje prieš savo varžovus turėjome didžiulę persvarą. Todėl ir vadovai galėjo eksperimentuoti bei priiminėti keistokus sprendimus.

Sezono pabaigoje situacija yra gerokai pasikeitusi. Kovojame dėl titulo, todėl niekas nesižvalgo į buvusius kivirčus. Šiuo metu rungtyniauju turėdamas nedidelę traumą. Iš tiesų reikėtų šiek tiek pailsėti, tačiau „Steaua“ treneriai ir vadovai prašo, jog padėčiau komandai ir ginčiau vartus iki pat sezono pabaigos. Štai kaip viskas apsisuko, lazda visuomet turi du galus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

„Pontem“ kotletų atsivalgęs Seimas rengiasi ieškoti naujų maitintojų

Sportas

Sielvartas Kroatijoje: toks šansas daugiau gali nepasikartoti

Aktualu

Ko Vladimiras Putinas ir Donaldas Trumpas tikisi iš susitikimo Helsinkyje?

Vardai

15min studijoje – festivalio „Midsummer“ pristatymas su V.Petreikiu ir „G&G Sindikatu“

Dirbančių mamų byla: kaip apginta teisė į mokamas nėštumo ir gimdymo atostogas

15min tema Verslas

Su Vyriausybe susitarusi „Danpower“ nutylėjo apie milijonus Rakauskams

Pasaulis kišenėje

Lietuvą apėmė kelionių karštinė: visoje šalyje iššlavė naujuosius magnetukus

Verslas

Reitingų agentūra įvertino Lietuvą: patikima investicijoms, bet galima ir geriau

Prancūzai švenčia pergalę pasaulio futbolo čempionate

Vardai

Šokiruojantis Meghan Markle tėvo pareiškimas: „Mano dukra išsigandusi, matau tai iš jos šypsenos“

Sportas

Prancūzijos žiniasklaida: „Tai yra amžina laimė, amžina legenda“

Sportas

Juodoji Prancūzijos triumfo pusė: išdaužytos vitrinos, apversti automobiliai, riaušės ir mirtis

Aktualu

Tomas Viluckas: Tegul ministrai bijo Paskutinio teismo

Mokslas.IT

„Fortnite“ konkurentas su siaubo elementais: adrenalinas liesis per kraštus

Sportas

C.McGregoras šlovina V.Putiną: „Tai vienas geriausių mūsų laikų lyderių“

Vardai

Karališkoji šeima išplatino princo Louiso krikštynų nuotraukas: pamatykite išskirtinius kadrus

24sek

Į NBA išvykstantis D.Songaila – apie LKL aukso žiedą, trenerio karjerą ir tikslus už Atlanto

Aktualu

Vilkaviškyje pro langą iškrito devynmetė

Aktualu

Iš Vyriausybės rezervo bus skirta 48 tūkst. eurų moksleiviams iš Rytų Ukrainos priimti

Verslas

Ekspertai neturi vieno recepto, kaip po 2019-ųjų elgtis kaupiantiems pensijai

Naujienos

Aktualu

„Pontem“ kotletų atsivalgęs Seimas rengiasi ieškoti naujų maitintojų

Sportas

Sielvartas Kroatijoje: toks šansas daugiau gali nepasikartoti

Pasaulis kišenėje

Lietuvą apėmė kelionių karštinė: visoje šalyje iššlavė naujuosius magnetukus

Vardai

15min studijoje – festivalio „Midsummer“ pristatymas su V.Petreikiu ir „G&G Sindikatu“

Dirbančių mamų byla: kaip apginta teisė į mokamas nėštumo ir gimdymo atostogas

15min tema Verslas

Su Vyriausybe susitarusi „Danpower“ nutylėjo apie milijonus Rakauskams

Aktualu

Dėl nužudymo teisiamas M.Mažeika-Asilas antrą kartą spjovė į teismo malonę: spręs, ar suimti

Verslas

Reitingų agentūra įvertino Lietuvą: patikima investicijoms, bet galima ir geriau

Prancūzai švenčia pergalę pasaulio futbolo čempionate

Aktualu

Ko Vladimiras Putinas ir Donaldas Trumpas tikisi iš susitikimo Helsinkyje?

Vardai

Šokiruojantis Meghan Markle tėvo pareiškimas: „Mano dukra išsigandusi, matau tai iš jos šypsenos“

Sportas

Prancūzijos žiniasklaida: „Tai yra amžina laimė, amžina legenda“

Sportas

Juodoji Prancūzijos triumfo pusė: išdaužytos vitrinos, apversti automobiliai, riaušės ir mirtis

Gyvenimas

Ko trūksta organizmui, jei ūžia ausyse ir apninka depresijos epizodai?

Aktualu

Tomas Viluckas: Tegul ministrai bijo Paskutinio teismo

Mokslas.IT

„Fortnite“ konkurentas su siaubo elementais: adrenalinas liesis per kraštus

Vardai

Karališkoji šeima išplatino princo Louiso krikštynų nuotraukas: pamatykite išskirtinius kadrus

Aktualu

L.Kojala: nesutarimai per dideli, kad V.Putinas ir D.Trumpas dabar dėl ko nors susitartų

Kultūra

Ištrauka iš R.H.Joneso knygos „Keliai į Rusiją“

24sek

Į NBA išvykstantis D.Songaila – apie LKL aukso žiedą, trenerio karjerą ir tikslus už Atlanto

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Sveikata

Svajonių virtuvė

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką