TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gintautas Babravičius: LFF vadovų pasikeitimas permainų Lietuvos futbolui neatneš

Gintautas Babravičius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Gintautas Babravičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidento rinkimuose Gintautas Babravičius dar prieš balsavimą, supratęs, kad šansų laimėti neturi, nuleido rankas. Jis, kaip ir Liutauras Varanavičius, atsiėmė savo kandidatūrą, tad naujuoju LFF vadovu vienbalsiai buvo išrinktas Julius Kvedaras.

G.Babravičius neatmetė galimybės, kad rinkimai buvo surežisuoti, tačiau patikino, kad pats jokio vaidmens tokiame „spektaklyje“ neatliko. „Tai patvirtinau atsistatydindamas iš LFF viceprezidento pareigų“, – teigė G.Babravičius.

G.Babravičius įsitikinęs, kad permainos LFF vadovų kėdėse jokių pokyčių Lietuvos futbolui neatneš.

– Kodėl nusprendėte atsiimti savo kandidatūrą?15min.lt paklausė G.Babravičiaus.

–Visų pirma, buvo tam tikrų kontroversijų dėl kandidatų iškėlimo procedūros. Ne visi norėjusieji iškelti kandidatūras galėjo tai padaryti. Antra, mano nuomone, balsavimas dėl personalijų turėjo būti slaptas. Tai abėcėlinė vertybė. Kadangi LFF įstatai numato atvirą balsavimą, į mano pasiūlymą nebuvo sureaguota. Nemačiau prasmės dalyvauti tokiuose rinkimuose, todėl atsiėmiau savo kandidatūrą.

– Ar rezultatai galėjo būti kitokie, jei balsavimas būtų buvęs slaptas?

– Slaptas balsavimas ir kiti rezultatai dabar tėra spėliojimo objektas. Nereikia spėlioti. Kalbu apie principą. Atviras balsavimas iš esmės negali būti leistinas, jei balsuojama dėl personalijų. Manau, kad balsuojant atvirai gaunami iškreipti rezultatai. Be to, tam, kad balsavimas būtų kokybiškas, turėjo būti ilgesni ir programų pristatymo, ir pačių kandidatų prisistatymo terminai. Mačiau, kad šių rinkimų rezultatas lengvai nuspėjamas, todėl atsisakiau juose dalyvauti.

Mačiau, kad šių rinkimų rezultatas lengvai nuspėjamas, todėl atsisakiau juose dalyvauti.

– Daug kalbama apie tai, kad šie rinkimai buvo surežisuoti. Ką manote apie tokias spekuliacijas?

– Būčiau linkęs pritarti hipotezei apie surežisuotus rinkimus, jeigu nebūtų vienos svarbios aplinkybės: aš tuo pačiu atsistatydinau iš LFF  viceprezidento pareigų. Tai buvo etatinės pareigos. Nedideli pinigai – virš 3 tūkst. litų, tačiau žengdamas šį žingsnį tik patvirtinau savo principus ir poziciją, kad federacijos veiklą reiktų organizuoti kiek kitaip.

– Ar rinkimų rezultatus vertinate kaip pokyčius federacijoje ir Lietuvos futbole?

– Kaip bebūtų, priklausau tai grupei žmonių, kurie mano, jog per tuos metus, kai federacijai vadovavo L.Varanavičius ir J.Kvedaras, įvyko daug pozityvių pokyčių. Atlikta labai daug galbūt akiai nematomo darbo, kuris futbolą išties veda į priekį. Bet mano kandidatavimas buvo susijęs su tuo, kad 12 metų yra pakankamas laiko tarpas vadovams realizuoti savo idėjas. Aš taip pat komandoje buvau, bet gana pasyviai dalyvavau procesuose. Buvo vienas kitas projektas, kuriuos pagal pavedimus įvykdžiau, bet iš esmės mano dalyvavimas federacijos veikloje buvo pasyvus. Man atrodė, kad gero vardo futbolui ir demokratinių mechanizmų į federacijos veiklą grąžinimas pasitarnautų rimtesniems žingsniams į priekį. Reziumuojant, manau, kad dabar niekas nepasikeis.

– Jūs pats su futbolu liksite susijęs?

– Esu futbolo žmogus. Man tai ne tik aistra, bet ir labai svarbi gyvenimo dalis. Jei futbolo bendruomenei reikės mano paslaugų, pasistengsiu futbolui tarnauti. Ką ir dariau iki šiol. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką