Greitas įvartis padėjo „Ekranui“ sutriuškinti „Kruoją“

Šalies čempionai Panevėžio „Ekrano" futbolininkai pergale pradėjo trečiąjį A lygos čempionato ratą. Nors ir nepademonstravę stulbinamo žaidimo, panevėžiečiai sekmadienį namuose 3:0 nugalėjo autsaiderę Pakruojo „Kruojos“ ekipą.
Klubas Ekranas
Klubas „Ekranas“ / fkekranas.lt iliustr.

Panevėžio „Aukštaitijos" stadionas, 1300 žiūrovų

Panevėžio „Ekranas“ 3:0 Pakruojo „Kruoja“
2' [1:0] Dominykas Galkevičius
52' [2:0] Darko Arandelovič  (11 m)
87' [3:0] Egidijus Varnas

„Ekranas“: Černiauskas; Matovič, Sasnauskas, Gleveckas, A.Šidlauskas;  Galkevičius (73' Janušauskas), Arandelovičius, Tomkevičius (46' Pogrebanas), A.Arlauskas; Ademolu (63' Varnas), Trakys.

„Kruoja“: Dubrovskis; Statkevičius, Zeniauskas, Butėnas, Padaigis; Butavičius, Januševičius (61' P.Šidlauskas), Vilėniškis, Uselis (79' Šimkus); Morinas, Šteinas.

„Ekrano“ treneriai šiose rungtynėse leido pailsėti komandos kapitonui Deimantui Bičkai. Vietoj jo visas rungtynes žaidė Panevėžio ekipos legionierius iš Serbijos Darko Arandelovičius.

Pakruojo komandos gretose šiose rungtynėse A lygoje debiutavo iškart penki futbolininkai: vartininkas Piotras Dubrovskis, iš „Ekrano“ atėjęs gynėjas Deividas Padaigis, Tomas Statkevičius, Gediminas Butavičius ir Igoris Morinas.

„Ekrano“ futbolininkai jau 2-ą minutę pasiuntė varžovus į nokdauną. Dušanas Matovičius iš kairiojo atakos krašto pakėlė kamuolį į svečių baudos aikštelę įsiveržusiam Dominykui Galkevičiui ir šis smūgiu galva nepaliko P.Dubrovskiui jokių šansų – 1:0.

Atsigavę po šalto dušo „Kruojos“ futbolininkai 19-ą minutę galėjo išlyginti rezultatą. Be priežiūros pusiau dešiniajame atakos krašte paliktas G.Butavičius įsiveržė į šeimininkų baudos aikštelę, tačiau smūgiavo šalia artimojo virpsto.

30-ą minutę progą padvigubinti Panevėžio komandos persvarą turėjo D.Matovičius, tačiau serbo maždaug iš 10 metrų smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia tolimojo virpsto.

Po dviejų minučių svečių vartams vėl kilo pavojus. Tiesiai prieš „Kruojos“ vartininką atsidūręs D.Galkevičius pabandė permesti per jį kamuolį, tačiau P.Dubrovskis žaidė patikimai ir atmušė kamuolį.

39-ą minutę po Andriaus Šidlausko perdavimo į svečių baudos aikštelę Valdas Trakys kulnu bandė pasiųsti kamuolį į vartus, bet „Kruojos" vartininkas spėjo reaguoti ir koja išsmūgiavo kamuolį toliau nuo vartų.

Antrajame kėlinyje žiūrovams įvarčio taip pat teko laukti neilgai. 52-ą minutę „Kruojos" debiutantas panevėžietis D.Padaigis savo baudos aikštelėje pargriovė „Ekrano" puolėją V.Trakį ir uždirbo 11 metrų baudinį. Jį užtikrintai realizavo D.Arandelovičius, pelnydamas pirmąjį savo įvartį A lygoje.

64-ą minutę po tolimo D.Galkevičiaus smūgio neužtikrintai sužaidė „Kruojos" vartininkas P.Dubrovskis, nuo kurio rankų kamuolys praskriejo visai šalia virpsto.

Svečiai taip pat ne vien tik gynėsi. 79-ą minutę savo meistriškumą teko pademonstruoti „Ekrano“ vartininkui Vytautui Černiauskui. Jis efektingai pašokęs atrėmė Raimondo Vilėniškio į tolimąjį vartų kampą pasiųstą kamuolį.

Pernelyg susižavėję puolimu pakruojiečiai 87-ą minutę buvo nubausti trečiu įvarčiu. Po A.Šidlausko perdavimo Egidijus Varnas iššoko vienas prieš „Kruojos“ vartininką ir tiksliu smūgiu į tolimąjį vartų kampą padėjo galutinį tašką šiose rungtynėse – 3:0.

Po šios pergalės šalies čempionai surinko 31 tašką ir atsilikimą nuo pirmaujančios Marijampolės „Sūduvos" sumažino iki dviejų taškų. Be to, panevėžiečiai yra žaidę vienomis rungtynėmis mažiau.