Gynybos triumfas – „Juventus“ išspyrė „Barcelona“ iš Čempionų lygos

Turino „Juventus“ apgynė solidžios itališkos gynybos vardą. „Barcelona“ Čempionų lygos ketvirtfinalyje nepakartojo aštuntfinalio stebuklo ir po lygiųjų 0:0 namuose baigė pasirodymą turnyre. „Monaco“ dar kartą 3:1 palaužė Dortmundo „Borussia“ ir užtikrintai žengė į pusfinalį.
Lionelis Messi, Neymaras ir Luisas Suarezas
Lionelis Messi, Neymaras ir Luisas Suarezas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Barcelona“ – „Juventus“ 0:0

Bendras rezultatas: 0:3

Pirmosiose rungtynėse Turine „Juventus“ iškovojo pergalę 3:0. „Barcelona“ gerbėjai vylėsi, kad komanda gali pakartoti aštuntfinalio stebuklą, kai antrajame mače su PSG šventė pergalę 6:1 ir prasibrovė į kitą etapą.

Tačiau Italijos klubas sau tokios gėdos leisti negali. Giorgio Chiellini ir Leonardo Bonucci sustyguota „Juventus“ gynyba nuo pat rungtynių pradžios varė į neviltį auksinę katalonų trijulę.

Nors „Barcelona“ laimėjo kamuolio kontrolę ir net 19-a kartų smūgiavo vartų link, Gianluigi Buffonas buvo nepramušamas. Beje, pagal smūgius į vartų plotą pirmavo „Juventus“ – 4:1.

Turino „Juventus“ žengė į Čempionų lygos pusfinalį. Pirmąsias rungtynes turės praleisti Sami Khedira, kuris po Luiso Suarezo sustabdymo užsidirbo geltoną kortelę.

Vietas pusfinalyje taip pat užsitikrino Madrido „Real“ ir „Atletico“ klubai. Pusfinalio burtai bus traukiami penktadienį.

Rungtynių eiga

Antrasis kėlinys: „Barcelona“ – „Juventus“ 0:0

90 min. „Juventus“ atlaikė katalonų atakų krušą ir užtikrintai žengė į pusfinalį.

66 min. „Barcelona“ puolimas vis aštrėjo. Pavojingas progas sukūrė A.Iniesta, L.Suarezas ir L.Messi, bet rezultatas nesikeitė.

64 min. S.Khedira pargriovė Luisą Suarezą ir užsidirbo geltoną kortelę. Jis turės praleisti pirmąsias pusfinalio rungtynes.

Pirmasis kėlinys: „Barcelona“ – „Juventus“ 0:0

45 min. Pirmojo kėlinio pabaigoje įtampa augo. Po susidūrimo ant L.Messi skruosto pasirodė kraujas, o Neymaras už grubų žaidimą gavo geltoną kortelę.

20 min. Patogios progos sulaukė pats L.Messi, tačiau jos neišnaudojo. Kamuolys skriejo šalia vartų.

17 min. „Barcelona“ veržėsi į atakas, tačiau jos baigdavosi nesėkmingai. Šalia vartų atsidūręs Jordi Alba sulaukė gero Lionelio Messi perdavimo, bet nepasiekė kamuolio.

Startinės sudėtys:

„Barcelona“: M.A.Ter Stegenas; J.Alba, S.Umtiti, G.Pique, S.Roberto; A.Iniesta, S.Busquetsas, I.Rakitičius; Neymaras, L.Suarezas, L.Messi.

„Juventus“: G.Buffonas; A.Sandro, G.Chiellini, L.Bonucci, D.Alvesas; S.Khedira, M.Pjaničius; M.Mandžukičius, P.Dybala, J.Cuadrado; G.Higuainas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Luisas Suarezas

„Monaco“ – „Borussia“ 3:1

Bendras rezultatas: 6:3

Penkiomis minutėmis vėliau dėl vėluojančių komandų prasidėjo ketvirtfinalio mačas Monake. „Monaco“ pirmąsias rungtynes laimėjo 3:2 ir išlaikė reikalingą persvarą.

Jau trečiąją rungtynių minutę Kylianas Mbappé išvedė į priekį Monako ekipą ir dar labiau apsunkino Dortmundo misiją.

K.Mbappe jau vadinamas sezono sensacija. Pirmose ketvirtfinalio rungtynėse jis pasižymėjo dubliu.

17-ąją minutę Radamelis Falcao padvigubino šeimininkų persvarą. Puolėjas stipriu smūgiu galva nukreipė kamuolį į vartus.

Antrajame kėlinyje „Borussia“ sugrąžino intrigą, kai Marco Reusas sušvelnino rezultatą. Tačiau tai buvo paskutinis vokiečių pasispardymas.

Rungtynių pabaigoje dar vieną įvartį pridėjo Valère Germainas.

Pastarąjį kartą Monako klubas Čempionų lygos pusfinalyje žaidė 2004 metais.

Rungtynių eiga:

Antrasis kėlinys: „Monaco“ – „Borussia“ 3:1

90 min. Monako klubas – pusfinalyje!

81 min. ĮVARTIS! Ką tik aikštėje pasirodęs Valère Germainas didino Monako pranašumą.

48 min. ĮVARTIS! Marco Reusas sušvelnino rezultatą. Vokietis pasižymėjo po puikaus Ousmane Dembélé perdavimo.

Pirmasis kėlinys: „Monaco“ – „Borussia“ 2:0

45 min. Po pirmojo kėlinio Monako klubas užtikrintai dominavo ir buvo viena koja pusfinalyje.

17 min. ĮVARTIS! Radamelis Falcao padvigubino šeimininkų persvarą. Puolėjas stipriu smūgiu galva nukreipė kamuolį į vartus.

3 min. ĮVARTIS! Kylianas Mbappé išvedė į priekį Monako ekipą ir dar labiau apsunkino Dortmundo misiją. B.Mendy smūgiavo iš toli tiesiai į vartininką R.Burki. Šis atmušė smūgį, tačiau 18-metis K.Mbappe pakartotiniu smūgiu pataikė į kampą. Tai buvo jau penktas futbolininko įvartis Čempionų lygos atkrintamosiose kovose šiame sezone.

1 min. Rungtynės vėlavo penkiomis minutėmis dėl pavėluotai atvykusių komandų autobusų.

„Monaco“: D.Subasičius; B.Mendy, Jemersonas, K.Glikas, A.Toure; T.Lemaras, T.Bakayoko, J.Moutinho, B.Silva; K.Mbappe, R.Falcao.

„Borussia“: R.Bürki, N.Sahinas, M.Reusas, R.Guerreiro, P.E.Aubameyangas, S.Kagawa, Sokratis, L.Piszczekas, M.Ginteris, J.Weiglas, E.Durmas.