Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 28d. 18:23

„Hearts“ lietuviai liko be tiesos ir pinigų

Palaikyti sportinę formą iki birželio mėnesį vyksiančių Lietuvos rinktinės varžybų D.Česnauskis planuoja Lietuvoje, galbūt Vilniuje.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Palaikyti sportinę formą iki birželio mėnesį vyksiančių Lietuvos rinktinės varžybų D.Česnauskis planuoja Lietuvoje, galbūt Vilniuje.

Lietuvos futbolo federacija antradienį patenkino Sauliaus Mikoliūno prašymą nutraukti sutartį su keturis mėnesius algos jam nemokėjusiu FBK „Kauno“ klubu. Tuo tarpu klubas tvirtina, jog kontraktą su žaidėju nutraukė savo iniciatyva.

„Kadangi „Kaunas“ nesilaikė kontrakte numatytų sąlygų ir įsipareigojimų – keturis mėnesius man buvo nemokamas atlyginimas – padaviau raštą Lietuvos futbolo federacijai, kad noriu nutraukti kontraktą. Štai prieš pusę valandos nuvažiavau ir gavau patvirtinimą, kad kontraktas yra nutrauktas“, - antradienio popietę 15min.lt sakė S.Mikoliūnas.

Tuo tarpu FBK „Kauno“ klubas vakar suskubo pranešti pats nutraukęs sutartį ne tik su 24 metų S.Mikoliūnu, tačiau ir su 27 metų Deividu Česnauskiu.
Keturis mėnesius man buvo nemokamas atlyginimas. (S.Mikoliūnas)
„Klubas nutraukė sutartis su S.Mikoliūnu ir D.Česnauskiu. FBK „Kaunas“ pasiūlė ir S.Mikoliūnui, ir D.Česnauskiui pratęsti sutartis naujomis, žaidėjams naudingomis sąlygomis. Tačiau agentui patariant, žaidėjai atsisakė pratęsti bendradarbiavimą su Kauno klubu, todėl sutartys buvo nutrauktos. FBK „Kaunas“ nemato prasmės ir toliau išlaikyti žaidėjų, kuriems atstovaujantys agentai siekia bet kokia kaina pasipelnyti iš klubo“, - antradienį ryte skelbė oficiali FBK „Kauno“ svetainė internete.

Futbolininkų paslaugų antradienį atsisakė ir verslininkui iš Lietuvos Vladimirui Romanovui priklausantis Edinburgo „Hearts“ klubas, kuriame S.Mikoliūnas ir D.Česnaukis rungtyniavo pagal nuomos sutartį nuo 2005 metų. Pagrindinis motyvas, kaip ir FBK „Kauno“ atveju - neigiama futbolininkų agentų veikla.

„Akivaizdu, jog veikiami agentų, kurie turi asmeninių interesų, nesutampančių su klubo ir komandos, žaidėjai prarado motyvaciją ir nebesugebėjo žaisti. Mes negalime leisti asmeniniams su klubu nesusijusių asmenų interesams trukdyti tam progresui, kurį padarė komanda šį sezoną. Jų veiksmai bandant suvilioti žaidėjus nepagrįstais pažadais bei noras turėti iš to asmeninės finansinės naudos smarkiai kenkia klubui ir komandai bei kelia grėsmę žaidėjų karjerai“, - cituojami „Hearts“ atstovo Davido Southerno žodžiai pranešime, kurį antradienį išplatino klubą valdanti UAB „Ūkio banko investicinės grupės“.

Tačiau D.Česnauskiui tokios priežastys sukėlė juoką.

„Šiuo metu neturiu jokių agentų. Galbūt, kai tapsiu laisvas, reikės kažką susirasti. Tačiau sutartis su manimi dar nenutraukta, bent jau aš nieko nepasirašinėjau ir nieko nežinau. Naujieną man čia pasakėte“, -  vakar 15min.lt tikino futbolininkas, kaip ir S.Mikoliūnas, šiuo metu siekiantis iš „Kauno“ atgauti nuo praėjusių metų gruodžio mėnesio nemokėto atlyginimo.

Dėl teisėtai uždirbtų algų kovojantys futbolininkai turi dar vieną galvos skausmą – kaip neprarasti geros sportinės formos prieš birželio mėnesį įvyksiančius Lietuvos futbolo rinktinės mačus atrankos turnyre į pasaulio čempionatą.

„Konkrečiai pasiūlymų dar neturiu, bet žiūrėsim. Dabar laukiu, kol pavyks nutraukti kontraktą su „Kaunu“, kad galėčiau eiti kažkur treniruotis. Galbūt net Lietuvoje. Šiuo metu esu Vilniuje, tai tikriausiai ir klubo žiūrėsiu Vilniuje. Kitų šalių čempionatai jau baigiasi, registracija nebegalima, todėl palauksiu vasaros, kol vėl atsidarys perėjimų langas“, - ateities planais dalinosi D.Česnauskis.

Priešingai nei dabar jau buvęs komandos draugas D.Česnaukis, S.Mikoliūnas pažaisti Lietuvoje nebuvo linkęs.

„Ne, nemanyčiau, kad Lietuvoje. Nebent blogiausiu atveju“, - antradienį sakė S.Mikoliūnas.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką