Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 4d. 08:08

Į A lygą pretenduoja varžovų mindyta Alytaus „Dainava“: komandą subūrė Italijoje

Lietuvos futbolo A lyga: „Žalgiris“ – „Dainava“
Karolinos Pansevič nuotr. / Lietuvos futbolo A lyga: „Žalgiris“ – „Dainava“

Pirmadienį Lietuvos futbolo federacija paskelbė, kad kol kas vos penki klubai iš 13-os pretendentų gavo licencijas kitą sezoną dalyvauti Lietuvos futbolo A lygoje. Dauguma klubų tikino, kad visi dokumentai iki kito etapo pabaigos bus tikrai pateikti ir jie galės varžytis aukščiausiame divizione. Tiesa, tokių patvirtinimų dalyti negali skolose įklimpę Gargždų „Bangos“ ir Panevėžio „Ekrano“ klubai. Dar įdomesnį įvykių scenarijų piešia praėjusį sezoną bokso kriauše varžovams tapusi Alytaus „Dainava“.

A ir I lygos licencijų siekiantys klubai per pastaruosius du mėnesius turėjo pateikti teisinę, jaunimo ugdymo, personalo, infrastruktūros ir finansinius kriterijus pagrindžiančią dokumentaciją. Paraiškas A lygos licencijoms pateikė 14 klubų, vėliau jų sumažėjo iki 13, nes Vilniaus MRU nutarė siekti I lygos licencijos.

Licencijos suteiktos 5 klubams: Klaipėdos „Atlantui“, Marijampolės „Sūduvai“, Utenos „Uteniui“, Kauno „Spyriui“ ir Pakruojo „Kruojai“. 

Licencijų pirmajame sprendimų etape negavo Vilniaus „Žalgiris“ ir „Klaipėdos granitas“ (abu neįgyvendino finansinių kriterijų), „Trakai“ (sporto kriterijai), Kauno „Stumbras“ (teisiniai, personalo, infrastruktūros), „Šiauliai“ (teisiniai, infrastruktūros, personalo, finansiniai), Gargždų „Banga“ (teisiniai, personalo, finansiniai), Alytaus „Dainava“ (visi kriterijai) ir Panevėžio „Ekranas“ (visi kriterijai).

Savaitė pasitaisyti

Kaip studentams prireikia paskutinės nakties prieš egzaminą, taip klubai žada pasinaudoti papildoma savaite sutvarkyti visus reikiamus dokumentus. Kol kas to nepadarę A ir I lygų kandidatai gali visus dokumentus pateikti iki vasario 9-osios.

15min.lt susisiekė su Klaipėdos „Granito“, „Trakų“, Kauno „Stumbro“ ir „Šiaulių“ klubų atstovais ir šie tvirtino, kad dokumentų pateikimo procesas bus užbaigtas laiku. 

Lietuvos čempiono Vilniaus „Žalgirio“ atstovai dar negrįžo iš stovyklos Brazilijoje ir su jais susisiekti nepavyko.

Nei vieno iš kriterijų neatitinkantis Panevėžio „Ekrano“ klubas toliau neatskleidžia situacijos klube. Sausio viduryje buvo kalbėta apie investuotojus, kurie turėtų gelbėti klubą, tačiau prezidentas Aušrys Labinas daugiau jokios informacijos nepateikia.

„Banga“ bandys išlikti A lygoje

Dar viena pretendentė į A lygą Gargždų „Banga“ laukia  VšĮ „Gargždų futbolas“ dalininkų susirinkimo, kuriame turėtų būti nutraukta sutartis su Rusijos investuotojų valdoma asociacija „Gargždų Bangos draugai“.

Prie to prisidėjo ir klubo sirgaliai, kurie protestais paskatino kitą klubo dalininkę Klaipėdos rajono savivaldybės tarybą balsuoti už šios sutarties nutraukimą. 

„Gargždų Bangos draugai“ valdo trečdalį (33,7 proc.) klubo akcijų ir prieš sezoną įsipareigojo surinkti du trečdalius biudžeto, tačiau rusų investuotojai Dmitrijus Ševčenka ir Dmitrijus Baida sezono viduryje pabėgo.

Fondo „Gargždų rėmėjas“ vadovas Nerijus Galvanauskas tikisi, kad po sutarties nutraukimo klubas galės pretenduoti A lygą. 

„Situacija nėra paprasta. Vyksta pereinamieji procesai. Tikimės, kad sėkmingai atsiskirsime nuo investuotojų. Tuomet federacija turės spręsti, kur mes galime žaisti – A ar I lygoje. I lygos kriterijus klubas tikrai atitinka. A lygoje dar gali kilti klausimų. Daugiau žinosime po dalininkų susirinkimo“, – situaciją apibūdino N.Galvanauskas.

„Dainava“ subūrė komandą Italijoje

Alytaus „Dainava“ praėjusį sezoną per 36-erias rungtynes patyrė 31 pralaimėjimą, tris kartus sužaidė lygiosiomis ir laimėjo vos du susitikimus. Alytiškai į savus vartus praleido net 143 įvarčius. Absoliuti čempionato autsaiderė ir šį sezoną pateikė dokumentus dalyvauti aukščiausiame Lietuvos čempionate.

LFF skelbia, kad klubas neatitinka nei vieno kriterijaus A lygos licencijai gauti, tačiau užsieniečių Giuseppe Greco ir Marco Fourmeaux valdomas klubas taip lengvai nepasiduoda.

A lygoje gali žaisti šeši užsieniečiai, I lygoje – vos vienas. Tai mums sukeltų problemų, kurias dar neaišku, kaip būtų galima išspręsti.

Nors 15min.lt rašė apie klubo žaidėjų nepasitenkinimą klubo vadovais ir nesibaigiančias skolas, tačiau „Dainava“ siekia išlikti Lietuvos futbolo žemėlapyje ir buria komandą Italijoje. Tokius klubo vadovų planus atskleidė Alytaus ekipos atstovas spaudai Darius Babijonas.

„Teoriškai pretenduojame į A lygą, tačiau, jeigu nepavyks, teks dalyvauti kitose pirmenybėse. Klubo skolos yra, tačiau jos vienos mažiausių iš įsiskolinimų turinčių A lygos klubų ir tikrai ne didžiausios kalbant apie I lygos klubus. Įsiskolinimai ir kiti finansiniai įsipareigojami šiuo metu yra audituojami“, – klubo tikslus atskleidė D.Babijonas.

Klubo atstovas tikino, kad „Dainava“ nuo 2011 metų turimus įsiskolinimus gerokai sumažino, tačiau naujieji klubo vadovai dar tik įsisavina Lietuvos futbolo valdymo niuansus, todėl procesai užtrunka. 

Nuolatinių pralaimėjimų ir skolų kamuojamą klubą praėjusį sezoną paliko dauguma žaidėjų. Pasiteravus, ar Alytuje yra suburta komanda, kuri galėtų startuoti A ar I lygoje, D.Babijonas aiškino, kad ekipa buvo suformuota Italijoje. Ją sudaro italai ir kiti užsieniečiai.

Dabartiniams „Dainavos“ savininkams netrūksta problemų – klubas kol kas neturi sutarties su Alytaus savivaldybe, kuri leistų naudotis miesto stadionu, kuriame būtų galima treniruotis ir žaisti.

„Dabartiniams „Dainavos“ savininkams netrūksta problemų – klubas kol kas neturi sutarties su Alytaus savivaldybe, kuri leistų naudotis miesto stadionu, kuriame būtų galima treniruotis ir žaisti. Nėra kol kas kur perkelti tos komandos, todėl šių metų sudėtis pradėta formuoti Italijoje“, – aiškino D.Babijonas.

Jeigu klubas visgi galėtų rungtyniauti I lygoje, kyla klausimas, ką iš užsieniečių suburta ekipa veiks čempionate, kuriame leidžiama registruoti vos vieną legionierių?

„Europos Sąjungos teisės aktai neriboja užsienio žaidėjų skaičiaus klubuose, tačiau Lietuvos futbolo federacija turi savas taisykles ir jas reikėtų gerbti. A lygoje gali žaisti šeši užsieniečiai, I lygoje – kol kas – vos vienas. Tai mums sukeltų problemų, kurias dar neaišku, kaip būtų galima išspręsti“, – pripažino klubo atstovas.

Jeigu Alytaus „Dainavai“ nepavyktų pasirengti artėjančiam sezonui, Alytui I lygoje atstovauti yra pasirengusi „Auskos“ ekipa: „Beveik visi lietuviai išėjo į kitas komandas, o didžioji dalis – perėjo į tikslus šiame sezone debiutuoti pirmoje lygoje puoselėjančią Alytaus „Auską“, kuri šiuo metu dalyvauja Lietuvos „Futsal“ A lygos pirmenybėse“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:30
02:50
01:29

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką