Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gruodžio 28d. 10:29

Į aptrupėjusią Juliaus Kvedaro galybę LFF opozicija paleido naują kritikos salvę

Raimondas Karpavičius ir Julius Kvedaras
Raimondas Karpavičius ir Julius Kvedaras

Strimgalviais savo citadelės įtvirtinimus mūryti pradėjusių Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vadovų veiksmai opozicijos nenustebino. Futbolo atgimimo sąjūdžiu save pakrikštijusios iniciatyvinės grupės lyderiai teigia, kad net paskubinta LFF prezidento rinkimų data jų ambicijų nepakirs. „Sąjūdininkai“ viliasi, jog dar spės įkišti koją tarp netrukus užsiveriančių durų.

Nors anksčiau skelbta, kad kova dėl LFF prezidento posto apogėjų turėtų pasiekti ateinantį pavasarį, intensyvų alsavimą į nugaras pajutusios LFF viršūnėlės nusprendė veikti žaibiškai ir rinkimų konferencijos data paskelbė sauso 20-ąją.

Šio epizodo lukštenimas ypatingų interpretacijų nereikalauja. Nors dabartinis LFF generalinis direktorius Edvinas Eimontas dievagojasi, kad sprendimas priimtas atsižvelgiant į FIFA prezidento rinkimų datą (vasario 26-ąją), visi puikiai supranta, kad tokiu kirčiu opozicijos šansai ir galimybės veikti apribojamos iki minimumo.

„Toks federacijos žingsnis mūsų visiškai nenustebino. Pats tokią įvykių seką prognozavau. Sakiau, jog paskubomis rinkimus jie organizuos 19-ąją, taigi apsirikau vos viena diena. Buvo visiškai aišku, kad jie griebsis šio šiaudo“, – apie LFF prezidento rinkimų datos paankstinimą 15min kalbėjo „Sajūdžio“ iniciatyvinėje grupėje pirmuoju smuiku griežiantis Raimondas Karpavičius.

Gruodžio 9-ąją apie savo planus pradurti ne vienus metus skausmingai tvinkčiojantį pūlinį viešai prakalbusio „Marijampolės pieno konservų“ valdybos pirmininko ir jo bendražygių buvusių futbolininkų Valdo Ivanausko ir Arūno Šuikos, signataro Česlovo Okinčico bei politologo Lauryno Kasčiūno revoliucinės idėjos sutiktos nevienareikšmiškai.

„Sąjūdininkai“ kritikuoti dėl to, jog neturi konkrečių veiklos gairių, o netrukus, užuot ėmęsi konkrečių darbų, jie patys buvo priversti iš savo nugarų traukti kritikos strėles. Dažniausiai dėl sąsajų su nusikalstamo pasaulio autoritetu tituluojamu Arūnu Pukeliu-Šviniumi bei dėl R.Karpavičiaus ir jo šeimos narių spalvingos kriminalinės praeities.

Turės paskubėti
Pagal LFF įstatų 39 str., LFF nariai privalo raštu pateikti informaciją apie siūlomą kandidatą į LFF prezidentus, nurodant jo vardą bei pavardę, likus bent 20 dienų iki konferencijos. Rašytinės paraiškos turi būti pristatytos į LFF sekretoriatą (Stadiono g. 2, Vilnius) iki š. m. gruodžio 31 d. 15:30 arba iki gruodžio mėn. 31 d. 24 val. išsiųstos paštu.

Dabartinis LFF prezidentas J.Kvedaras savo buvusiam bendraklubiui iš Klaipėdos „Atlanto“ laikų pažėrė kritikos, kad jis teistas už smurtinius nusikaltimus, o žiniasklaida greitai prisiminė, kad R.Karpavičiaus sūnus Rokas prieš keletą metų Naujoje Zelandijoje vadintas narkotikų prekybos genijumi ir šiuo metu atlieka bausmę.

„Tai tik rodo baimę ir mąstymo ribotumą. Desperatiškais veiksmais LFF tik trikdo visuomenę ir tai puikiai visi mato. Dabartiniai LFF vadovai jau įprato vien tik aklai baksnoti į įstatus, nors jie taip pat jau turėjo būti seniausiai pakeisti. Kaip gali taip būti, kad ne visų apskričių atstovai dalyvauja Vykdomajame komitete? Jie pagaliau turi suprasti, kad futbolas priklauso visuomenei. Tai yra populiariausia sporto šaka pasaulyje ir ji turi priklausyti visuomenei“, – 15min įtūžį liejo R.Karpavičius.

Lietuvos futbolo sąjūdžio pareiškimas
Lietuvos futbolo sąjūdžio pareiškimas

– Sausio 20-oji – jau čia pat. Ar toks LFF sprendimas nesumaišė jums kortų? „Sąjūdžiui“ pavyks įšokti į rinkimų traukinį?15min paklausė verslininko.

– Planus šiek tiek pakoreguosime, tačiau problemų kilti neturėtų. Darbas vyksta.

– Nuo jūsų iniciatyvinės grupės prisistatymo praėjo daugiau nei dvi savaitės. Galbūt per jas pavyko išsigryninti situaciją ir nusprendėte, kuris žmogus galėtų tapti vėliavnešiu bei pretenduoti į prezidento postą?

– Manau, jog dar turime laiko. Savo apsisprendimą pranešime po Kalėdų.

– Neatskleisite, kur link viskas krypsta ir kuris kandidatas turi geriausias galimybes? Praėjusią savaitę žiniasklaidoje pranešta, kad A.Šuika vienas realiausių pretendentų imtis šios atsakomybės...

– Pasakysiu taip – diskusijos vis dar vyksta. Neatmetame galimybės, kad gali būti ir ne vienas kandidatas. Norime žmonėms leisti pasirinkti. Jei netinka vienas, galbūt tiks kitas. Mūsų veikloje demokratijos principai yra labai svarbūs. Nenorime eiti tuo pačiu keliu kaip Kvedaras ar Eimontas. Dabartinėje LFF vyksta tokie patys dalykai kaip ir Rusijoje, kur sprendimus priima tik vienas žmogus.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Julius Kvedaras
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Julius Kvedaras

– Jūs asmeniškai sutiktumėte imtis šios atsakomybės ir tapti LFF vadovu?

– Aš turiu pakankamai savų darbų, turiu kompaniją. Dėl to dar nesu apsisprendęs, bet pačioje federacijos veikloje tikrai turbūt dalyvaučiau. Tiesiogiai ar netiesiogiai, bet aš prisidėčiau. Noriu, kad mūsų idėjos ir skaidrumas būtų aiškiai deklaruotas ir įgyvendintas.

Iš dabartinės federacijos kandidatuoti į prezidentus neturėtų joks asmuo. Kategoriškai. Visi jie yra susikompromitavę ir mūsų šalies futbolą atvedė į krachą.

– Apie savo apsisprendimą nekandidatuoti netikėtai pranešė pats J.Kvedaras. Ar tai kaip nors keičia „Sąjūdžio“ tolesnį veiksmų planą?

– Figūra nieko nekeičia. Iš dabartinės federacijos kandidatuoti į prezidentus neturėtų joks asmuo. Kategoriškai. Visi jie yra susikompromitavę ir mūsų šalies futbolą atvedė į krachą. Žmonės, atvedę futbolą prie to, dar apie kažką diskutuoja. Visada iš jų lūpų sklinda tik melas.

– Jūsų mesti kaltinimai dabartinei LFF vadovybei ir istorijos apie „nusuktas balandžių galvas“ plačiai nuskambėjo šalies žiniasklaidoje. Nesvarstėte galimybės apie tai informuoti ne tik šalies teisėsaugą, tačiau ir UEFA ar FIFA atstovus?

– Manau, jog tam dar šiek tiek reikia laiko. Privalome surinkti visą reikiamą informaciją ir po to spręsime, kokių veiksmų imtis. Norime surinkti visų nuomones, o kai dokumentai bus ant stalo, tuomet ir pradėsime veikti.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Raimondas Karpavičius
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Raimondas Karpavičius

– Per šį laikotarpį daugiau bandymų įbauginti potencialius Vykdomojo komiteto narius rinkėjus negirdėjote?

– Manyčiau, kad po mūsų tų pareiškimų situacija kiek aprimo. Man kelia juoką, kai federacija dėl tų pareiškimų kreipėsi į prokuratūrą. Pats Kvedaras gali asmeniškai kreiptis į prokuratūrą, jeigu tik nori. Kaip pats prieš kelias dienas parašė kreipimosi laišką, taip tegul kreipiasi pats ir į prokuratūrą. Šis žmogus jau peržengė visas ribas ir pats net nesupranta, ar turi tiek pinigų, kuriuos reiks sumokėti už padarytą žalą. Apie mane jis negali kalbėti to, ko nežino, ir juo labiau meluoti.

Šis žmogus jau peržengė visas ribas ir pats net nesupranta, ar turi tiek pinigų, kuriuos reiks sumokėti už padarytą žalą.

– Minėtame laiške dabartinis prezidentas kaltina jus sąsajomis su Seimo nariu Remigijumi Žemaitaičiu. Kaip yra iš tikrųjų?

– Aš išvis jo nepažįstu ir nesu net matęs. Nesu buvęs nei minimose medžioklėse, nei turiu kažkokių ten minimų įtartinų verslo partnerių.

– Dar vienas dabartinės LFF valdžios jums metamų kaltinimų, kad būtent jūsų iniciatyvinė grupė užsakė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pradėtą LFF veiklos tyrimą.

– Ar jūs juokaujate? Ar FNTT yra užsakymų stalas? Valstybės institucijas pradeda kaltinti žmogus, kuris pats to nesupranta. Šiandien jis kalba apie kažkokius teistumus, nors pats nusikalstamą veiklą vykdė dvylika metų. Turime visiškai sužlugdytą futbolą. Tikiuosi, kad pagaliau išlįs į viešą erdvę ir informacija, kokie yra per šį laikotarpį padaryti nuostoliai.

– Galime tikėtis, kad panaši informacija artimiausiu metu bus paviešinta?

– Nenusileisime iki Kvedaro lygio. Kiekvieną savo žingsnį aptariame su advokatais ir stengiamės parinkti žodžius, o ne sakyti tai, ką norime, ar tai, ką galvojame.

– Pristatydami savo iniciatyvinę grupę žadėjote, jog netrukus visuomenė išvys ir jūsų programą. Praėjo dvi savaitės, tačiau jos nematyti. Kada galime jos sulaukti?

– Programą jau turime „ant rankų“, tik norime viską išstudijuoti iki smulkmenų. Manau, jog programą išvysite sausio pradžioje. Niekur neskubame. Supraskite, kad visos programos yra panašios, ir nemanau, kad visa tai yra labai reikšminga. Dabartinėje situacijoje yra kur kas reikšmingesnių dalykų.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Raimondas Karpavičius
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Raimondas Karpavičius

– Per pristatymą neatsiribojote nuo naujojo Tauragės apskrities futbolo federacijos (TAFF) prezidento Arūno Pukelio. Žiniasklaidoje jūsų „Sąjūdis“ su šiuo prieštaringos reputacijos asmeniu siejamas vis dažniau. Ar tai nekenkia įvaizdžiui?

– Kalbama, jog jis yra mano verslo partneris. Tai visiška nesąmonė. Taip, aš Arūną Pukelį pažįstu, tačiau jį pažįsta ir pusė Lietuvos. Maža to, šiuo metu jis yra Tauragės futbolo federacijos vadovas.

Manau, kad tikrai bus, kas iškels. Ne visi yra baimės sukaustyti.

– TAFF šiuo metu yra suspenduota iš LFF narių. Gal domėjotės, kuria kryptimi juda tauragiškių reikalai?

– Mano žiniomis, A.Pukelis bus pakeistas. Vietoje jo į prezidento postą bus išrinktas naujas žmogus. Sausio 20 dieną prieš Konferenciją bus svarstoma dėl Tauragės apskrities futbolo federacijos dalyvavimo LFF prezidento rinkimuose.

– Visas viltis dedate į TAFF ar tikite, kad „Sąjūdžio“ kandidatą gali iškelti ir kitas LFF narys?

– Manau, kad tikrai bus, kas iškels. Ne visi yra baimės sukaustyti.

Tai yra mano praeities gyvenimas ir su šia diena jis neturi nieko bendro. Kas aš buvau tada ir kas esu dabar – tai du visiškai skirtingi asmenys. Šiuo metu esu visiškai kitoje erdvėje.

– Julius Kvedaras jūsų pristatymą pavadinimo „plepalais“, o asmeniškai jums taip pat pažėrė kritikos, jog esate teistas už smurtinius nusikaltimus...

– Dėl mano reputacijos klausė daug didžių žmonių Lietuvoje. Ten diskutuojami klausimai, kurie susiję su įvykiais 1980 metais.

– Ar galėtumėte juos įvardinti?

– Tai yra mano praeities gyvenimas ir su šia diena jis neturi nieko bendro. Kas aš buvau tada ir kas esu dabar – tai du visiškai skirtingi asmenys. Šiuo metu esu visiškai kitoje erdvėje.

– Jūsų sūnus Rokas, apkaltintas narkotikų platinimu, 1999 metais pabėgo iš Naujosios Zelandijos ir tik 2011-aisiais buvo sugautas Latvijoje...

– Į sūnaus istoriją reaguoju labai paprastai. Prieš penketą metų žiniasklaida jau viską parašė. Šiandien yra taip, kaip yra. Sūnus yra gyvas ir sveikas, bendraujame. Tikiuosi, kad artimiausiu metu grįš į namus ir panašių problemų nebus.

Rokas Karpavičius
Rokas Karpavičius

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

24sek

Šaras pasiuntė dviprasmišką žinutę: „Žais tie, kurie pasiruošę mirti už komandą“

24sek

Šarą pagyręs Željko Obradovičius: „Mes geri draugai – išeisime kur nors drauge“

24sek

Finiše uždusęs „Žalgiris“ dramatiškai krito prieš Eurolygos vicečempionus

Gyvenimas

Onkologinė liga ir intymumas: kodėl pasaulyje tai – tyrimų objektas, o Lietuvoje – gėdinga tema?

Aktualu

Masinė avarija kelyje Vilnius-Panevėžys: susidūrė keturi automobiliai ir autobusas, žuvo žmogus

24sek

Savo rekordą pakartojęs „Žalgirio“ vedlys: „Skaudu“

„Eurolygos dienos“ prognozė: kokia tikimybė, kad Šaras pagaliau įveiks Željko Kaune? (5/5)

Gazas

Kaunietis iškėlė problemą: kodėl „Kauno autobusai“ diskriminuoja dirbančius savaitgalį?

Aktualu

Juozo Urbšio išpažintis švedų diplomatui: „1940-aisiais pasipriešinimas jau nebuvo įmanomas“

Aktualu

P.Urbšys: atrodo, kad R.Karbauskis ir A.Širinskienė yra apsvaigę nuo valdžios

N-18 Vardai

Kim Kardashian akių šešėlius reklamuoja savo stiliumi – nuoga

Kultūra

Menininkė žiūrovų akivaizdoje kūrė antrą odą: prie prisilietimo prisiliesta žodžiais ir rankomis

Pasaulis kišenėje

Kalnai Vokietijoje, kuriuos renkasi vietiniai bavarai ir kaimynai austrai

Vardai

VIP vakaras Vilniuje subūrė perlus ir deimantų spindesį mėgstančius svečius

Kultūra

Vilniuje koncertuosianti L.Anderson: „Nesėkmė reikalauja kur kas daugiau kūrybiškumo nei sėkmė“

Deuce

Pagirtinai kovojęs Ričardas Berankis iškrito turnyro Maskvoje ketvirtfinalyje

Vardai

M.Šedžiuvienė įsiuto – jos sūnų prižiūri svetima moteris: „Ponas Andriau, kokio velnio pasiimi vaiką?“

Aktualu

Trakų rajone užsidegė lentpjūvė

24sek

Madrido „Real“ neklumpa: nepaliko vilčių baskams

Kultūra

Niujorke prasidėjo Baltijos šalių kino festivalis

Naujienos

24sek

Šaras pasiuntė dviprasmišką žinutę: „Žais tie, kurie pasiruošę mirti už komandą“

24sek

Šarą pagyręs Željko Obradovičius: „Mes geri draugai – išeisime kur nors drauge“

24sek

Finiše uždusęs „Žalgiris“ dramatiškai krito prieš Eurolygos vicečempionus

Gyvenimas

Onkologinė liga ir intymumas: kodėl pasaulyje tai – tyrimų objektas, o Lietuvoje – gėdinga tema?

Aktualu

Masinė avarija kelyje Vilnius-Panevėžys: susidūrė keturi automobiliai ir autobusas, žuvo žmogus

24sek

Savo rekordą pakartojęs „Žalgirio“ vedlys: „Skaudu“

„Eurolygos dienos“ prognozė: kokia tikimybė, kad Šaras pagaliau įveiks Željko Kaune? (5/5)

Gazas

Kaunietis iškėlė problemą: kodėl „Kauno autobusai“ diskriminuoja dirbančius savaitgalį?

Aktualu

Juozo Urbšio išpažintis švedų diplomatui: „1940-aisiais pasipriešinimas jau nebuvo įmanomas“

Aktualu

P.Urbšys: atrodo, kad R.Karbauskis ir A.Širinskienė yra apsvaigę nuo valdžios

N-18 Vardai

Kim Kardashian akių šešėlius reklamuoja savo stiliumi – nuoga

Kultūra

Menininkė žiūrovų akivaizdoje kūrė antrą odą: prie prisilietimo prisiliesta žodžiais ir rankomis

Pasaulis kišenėje

Kalnai Vokietijoje, kuriuos renkasi vietiniai bavarai ir kaimynai austrai

Vardai

VIP vakaras Vilniuje subūrė perlus ir deimantų spindesį mėgstančius svečius

Kultūra

Vilniuje koncertuosianti L.Anderson: „Nesėkmė reikalauja kur kas daugiau kūrybiškumo nei sėkmė“

Deuce

Pagirtinai kovojęs Ričardas Berankis iškrito turnyro Maskvoje ketvirtfinalyje

Vardai

M.Šedžiuvienė įsiuto – jos sūnų prižiūri svetima moteris: „Ponas Andriau, kokio velnio pasiimi vaiką?“

Aktualu

Trakų rajone užsidegė lentpjūvė

24sek

Madrido „Real“ neklumpa: nepaliko vilčių baskams

Kultūra

Niujorke prasidėjo Baltijos šalių kino festivalis

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką