Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į aukščiausiąjį Lietuvos futbolo čempionatą braunasi 13 klubų

2009 metų A lygos čempionate dalyvaus 8 komandos.
„Scanpix“ nuotr. / 2010 metų A lygos čempionato pradžia numatyta kovo 20 dieną, o pabaiga – lapkričio 13-ąją.
Šaltinis: 15min
0
A A

Norą dalyvauti 2010 metų aukščiausiajame Lietuvos futbolo čempionate – A lygoje – pareiškę futbolo klubų atstovai antradienį Lietuvos futbolo federacijos (LFF) būstinėje surengtame susirinkime su LFF ir Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) atstovais aptarė varžybų gaires, organizavimo, tvarkaraščio ir nuostatų klausimus, rašoma LFF pranešime.

Gruodžio pradžioje LFF oficialiai kreipėsi į futbolo klubus su prašymu patvirtinti klubų galimybę dalyvauti šių metų A lygos čempionate. Teigiamus atsakymus pateikė 11 klubų: FK „Banga“, FK „Tauras“, FK „Vėtra“, FK „Ekranas“, FK „Kruoja“, FK „Šiauliai“, „LKKA ir Teledema“, FK „Sūduva“, FK „Mažeikiai“, FK „Klaipėda“ (buvęs FK „Glestum“) ir VMFD „Žalgiris“.

FK „Alytis“ savo sprendimą paskelbs vasario 2 dieną miesto savivaldybei patvirtinus biudžetą, o FK „Nevėžis“ taip pat laukia, kol savivaldybė patvirtins biudžetą (vasario 12-ąją). I lygos nugalėtoja FK „Šilutė“ A lygos čempionate dalyvauti atsisakė, FBK „Kaunas“ oficialiai pareiškė, jog vadovaudamasis sportiniu principu dalyvaus I lygos pirmenybėse, o FK „Atlantas“ iki šiol jokio atsisakymo nepateikė.

Nauji klubai

Klubų susirinkime buvo pristatyti du nauji klubai, kurie pateikė paraiškas A lygos licencijai gauti – FK „Klaipėda“ ir VMFD „Žalgiris“.

Pasak FK „Klaipėda“ direktoriaus Raimondo Bieliausko, komandai yra iškelti ilgalaikiai tikslai: „Klubas sprendžia jaunimo struktūros klausimą. Turime tikslą dalyvauti A lygoje su savo regiono žaidėjais. Komandos finansavimas priklausys ir nuo lygos, kurioje rungtyniausime.“

VMFD „Žalgiris“ atstovė Vilma Venslovaitienė sakė, kad klubas ruošiasi licencijai ir jau turi tam reikalingą infrastruktūrą: „Žaistume Vilniaus „Žalgirio“ stadione, treniruotėms ir dublerių rungtynėms turime „Vingio“ stadioną. Turime rėmėjų, dalį biudžeto, komanda pradėjo treniruotis. Mūsų pagrindinis tikslas – išsaugoti „Žalgirio“ tradicijas.“

A lygos licencijų siekiantys klubai iki vasario 10 dienos privalo pateikti finansinę dokumentaciją LFF Licencijavimo skyriui. Vasario 25 dieną planuojama priimti sprendimą dėl licencijų.

Klausimas lieka atviras

Daugumos futbolo klubų atstovų nuomone, A lygoje turėtų žaisti 10 komandų, kurios būtų atrenkamos sportiniu principu, pagal praėjusį sezoną A ar I lygoje užimtas vietas.

LFF prezidentas Liutauras Varanavičius sakė, kad dėl klubus kamuojančių sunkumų čempionato komandų skaičiaus klausimas lieka atviras.

„LFF pozicija – nė vienam futbolo klubui nesakome „ne“. Svarbiausias tikslas – suformuoti konkurencingus ir įdomius A ir I lygos čempionatus bei populiarinti futbolą. Federacija linkusi padėti klubams ieškoti išeičių iškilusioms problemoms spręsti“, – sakė L.Varanavičius.

Klubų atstovai vieningai pasisakė už FK „Kruojos“ dalyvavimą A lygos čempionate, nors 2009 metų čempionate Pakruojo komanda užėmė 8 vietą.

Gerins stadionų būklę

LFF Licencijavimo skyriaus vadovas Laurynas Zibolis teigė, kad kai kurie futbolo klubai dokumentus teikia pavėluotai, tačiau iš esmės licencijavimo procesas vyksta sklandžiai.

„Didžiausią darbą atlikti turi tie klubai, kurie į A lygos čempionatą atėjo ar dar ruošiasi ateiti iš I lygos. Sudėtingiausi įgyvendinami kriterijai klubams – infrastruktūros, jaunimo struktūros sukūrimas. Žinome, kad savo stadionų būklę žada gerinti „Kruoja“, „Mažeikiai“ ir „Tauras“, o „LKKA ir Teledema“ planuoja žaisti Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro stadione“, – kalbėjo L.Zibolis.

Jis pabrėžė, jog LFF Vykdomojo komiteto sprendimu pereinamasis laikotarpis keliantis iš žemesnės lygos į aukštesniąją buvo pratęstas iki 2 metų. „Šią galimybę dėl išimčių klubai gali išnaudoti. Manome, kad sudėtingu ekonomikos laikotarpiu tai bus ypač naudinga“, – sakė LFF Licencijavimo skyriaus vadovas.

Sezono pradžia – kovo 20 dieną

Pasak FK „Kruoja“ direktoriaus A.Šimkūno, Pakruojo miesto stadione jau vyksta darbai ir šiemet priklausomai nuo gamtos sąlygų – vėliausiai gegužės mėnesio pabaigoje – rekonstrukcija turėtų būti baigta. Įrengus 1 050 papildomų kėdžių, planuojama, kad stadione bus 2 050 sėdimų vietų.

FK „Tauras“ direktorė Laura Zaleckienė tikino, jau yra gautas Tauragės miesto savivaldybės raštas ir rekonstrukcijos darbai miesto stadione bus pradėti po kelių mėnesių. Stadionų klausimus dar turi spręsti FK „Mažeikiai“, FK „Nevėžis“ ir FK „Alytis“.

Pagal klubų sutarimą, jei iki čempionato pradžios ne visi stadionai bus tinkamai parengti, kai kurios komandos galėtų pirmenybes pradėti žaisdamos tik išvykose.

Taip pat buvo prieita nuomonė, kad esant blogoms oro sąlygoms čempionato pradžia nebus nukeliama, o pirmosios rungtynės bus žaidžiamos dirbtinės dangos aikštėse. A lygos sezono pradžia numatyta kovo 20 dieną, o pabaiga – lapkričio 13 dieną.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką