Į Čempionų lygą įsiveržė Šveicarijos klubas, Ukrainos vicečempionai liko už borto

Rytų Europos klubams antradienį nepavyko prasiskinti kelio į Čempionų lygos grupių varžybas – paskutiniame atrankos etape bilietus į elitinį futbolo turnyrą Europoje iškovojo Nyderlandų, Graikijos ir Šveicarijos klubai.
Amsterdamo „Ajax“ futbolininkai džiaugėsi, po ketverių metų pertraukos iškopę į Čempionų lygos grupių varžybas. / „Scanpix“ nuotr.

Šveicarijos čempionai Berno „Young Boys“ pirmą kartą pateko į Čempionų lygos grupių turnyrą, kai išplėšė pergalę Zagrebe 2:1 prieš „Dinamo“ komandą.

Nors Krotijos čempionai pirmavo po ankstyvo įvarčio 7 minutę, du Guillaume Hoarau įvarčiai išgelbėjo šveicarus, kurie pirmą mačą namie buvo sužaidę lygiosiomis (1:1).

Buvę etatiniai Čempionų lygos dalyviai Kijevo „Dinamo“ futbolininkai antrus metus liko šio turnyro grupių varžybų užribyje.

Ukrainos vicečempionus sustabdė Amsterdamo „Ajax“, sugrįžęs į Čempionų lygos pagrindinį turnyrą po ketverių metų pertraukos.

Nyderlandų komanda džiaugėsi Kijeve po lygiųjų 0:0, nes tokio rezultato pilnai užteko – pirmąjį mačą Amsterdame ji laimėjo 3:1.

Ir Kijeve „Ajax“ klubas buvo vertas pergalės, bet liko nerealizuota daug nuostabių progų, tarp jų ir 11 metrų baudinys.

Prieš tai Glazgo „Celtic“ eliminavęs Atėnų AEK klubas susitvarkė ir su Vengrijos čempionais.

AEK futbolininkai sužaidė 1:1 su Sėkešfehėrvaro Vidi ir laimėjo bendrą dviejų mačų akistatą 3:2.

Visos Čempionų lygos dalyvės paaiškės po rungtynių trečiadienį. Paskutiniame atrankos etape suklupusios komandos nusileis į Europos lygos varžybas.

Čempionų lygos antradienio mačų rezultatai:

Kijevo „Dinamo“ (Ukraina) – Amsterdamo „Ajax“ (Nyderlandai) 0:0 (pirmasis mačas 1:3)

Atėnų AEK (Graikija) – Sėkešfehėrvaro „Vidi“ (Vengrija) 1:1 (pirmasis mačas 2:1)

48' P.Mantalosas [1:0]

57' L.Nego [1:1]

Zagrebo „Dinamo“ (Kroatija) – Berno „Young Boys“ (Šveicarija) 1:2 (pirmasis mačas 1:1)

7' I.Haijrovičius [1:0]

64' L.Hoarau [1:1]

68' L.Hoarau [1:2]