Į Čempionų lygos pusfinalį keliauja „Barcelona“ ir „Bayern“ futbolininkai

Lionelis Messi ir Cescas Fabregasas
Rungtynių Barselonoje akimirka
0

UEFA Čempionų lyga sužinojo pirmąsias dvi pusfinalio dalyves. Antradienio vakarą „Barcelona“ namuose įveikė „AC Milan“ ekipą, o „Bayern“ antrą kartą tokiu pačiu rezultatu palaužė Prancūzijos klubą.

Rungtynės Barselonoje futbolo bendruomenę privertė aktyviai diskutuoti apie teisėjo iš Nyderlandų sprendimus. Bjornas Kuipersas pirmajame kėlinyje skyrė net du 11 metrų baudinius, kuriuos realizavo Lionelis Messi. Argentinietis šį sezoną UEFA Čempionų lygoje jau pasižymėjo keturiolika kartų ir pakarto turnyro rekordą. Brazilijoje gimęs Jose Joao Altafiniui 1962-1963 metų sezone „AC Milan“ ekipos gretose pasižymėjo 14 kartų.

24 metų argentinietis su dviem tiksliais smūgiais nuo 11 metrų žymos pakilo į trečią vietą visų laikų rezultatyviausių turnyro žaidėjų sąraše. Tuo metu „Barcelona“ tapo vos antruoju klubu, sugebėjusiu pasiekti pusfinalį penktą sezoną iš eilės.

Šeimininkai nuo pat pirmųjų minučių kontroliavo kamuolį ir ėmė kurti pavojingas progas. „Barcelona“ gerbėjams pirmojo įvarčio ilgai laukti neteko. 11-tąją susitikimo minutę argentinietis Lionelis Messi uždirbo 11 metrų baudinį, kurį pats ir realizavo. „Barcelona“ įsiveržė į priekį 1:0, tačiau svečiai po dvidešimties minučių rezultatą išlygino. Po Mascherano klaidos gynyboje tiksliu smūgiu 33-ią susitikimo minutę pasižymėjo Antonio Noceirino.

Persvarą į savo rankas „Barcelona“ susigrąžino pirmojo kėlinio pabaigoje, kai rungtynių teisėjas  skyrė antrąjį gana abejotiną antrąjį 11 metrų baudinį į „AC Milan“ vartus. L.Messi šaltakraujiškai jį realizavo ir 41 minutę išvedė savo komandą į priekį 2:1.

Antrajame kėlinyje kamuolio kontrolė vėl priklausė šeimininkams. 53-ią minutę po L.Messi smūgio kamuolys atsitrenkė į varžovų gynėjus ir atšoko tiesiai prieš vartininką atsidūrusiam Andresui Iniestai. Šis neklydo ir „Barcelona“ ekipos persvarą padidino iki dviejų įvarčių – 3:1.

Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo paskutinis mačo įvartis.

Turnyro pusfinalyje FC „Barcelona“ kovos su Londono „Chelsea“ ir Lisabonos „Benfica“ poros nugalėtojais (po pirmo mačo - 1:0).

Startinės komandų sudėtys:

„Barcelona“: Valdesas, Dani Alvesas, Pique, Mascherano, Puyolis, Xavi, Busquetsas, Iniesta, Messi, Fabregasas, Cuenca.

„AC Milan“: Abbiati, Abate, Nesta, Mexesas, Antonini, Nocerino, Ambrosini, Seedorfas, Boatengas, Robinho, Ibrahimovičius.

„Barcelona” 3 - 1 „ Milan”
(Pirmas mačas 0-0, bendras rezultatas 3-1)
11' [1 - 0] Lionelis Messi (11 m.)
32' [1 - 1] Antonio Nocerino
41' [2 - 1] Lionelis Messi (11 m.)
53' [3 - 1] Andresas Iniesta

41FP120403C864
Lionelis Messi

Miuncheno futbolininkai dar kartą įveikė Prancūzijos klubą

„Bayern Munich” 2 - 0 „Marseille”
(Pirmas mačas 2-0, bendras rezultatas 4-0)
13' [1 - 0] Ivica Oličius
37' [2 - 0] Ivica Oličius

„Bayern“: Neueris, Lahmas, Boatengas, Badstuberis, Alaba, Tymočiukas, Gustavo, Kroosas, Ribery, Mulleris, Oličius.

„Marseille“: Mandanda, Azpilicueta, Fanni, N'Koulou, Morelis, M'bia Etoundi, Cheyrou, Valbuena, Remy, Andre Ayew, Brandao.

AFP/Scanpix nuotr./Įvarčiu džiaugiasi  Bayern
AFP/„Scanpix“ nuotr./Įvarčiu džiaugiasi „Bayern“

Pirmosios šių ekipų rungtynės Marselyje baigėsi Miuncheno „Bayern“ pergale rezultatu 0:2, bet jau pirmojo atsakomojo mačo kėlinyje šeimininkai pasiuntė kamuolį į vartus ir įgijo trijų įvarčių persvarą. Kamuolį į vartus 13-tą minutę pasiuntė Ivica Oličius.

Tas pats I.Oličius 37-tą minutę pasižymėjo dar kartą ir Miuncheno komandos gerbėjai pradėjo švęsti – jų varžovams norint patekti į kitą etapą jau reikėjo keturių įvarčių. Tokia misija svečiams buvo neįveikiama, o antrajame kėlinyje nepavyko pasižymėti nei vienai iš ekipų.

Turnyro pusfinalyje „Bayern“ kausis su Madrido „Real“ arba Nikosijos APOEL (po pirmo mačo - 3:0) poros nugalėtoju.

Temos: 1 UEFA