Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 12, 12:21

I.Dumbauskaitė po fantastiško lietuvių pasirodymo Utrechte: „Kažkoks kosmosas“

Įspūdingą žygį prestižiniame neįprasto formato paplūdimio tinklinio turnyre „Queen and King of the Court“ Utrechte (Nyderlandai) lietuvės Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė baigė užėmusios puikią ketvirtąją vietą.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / CEV nuotr.

Kvalifikacijoje pasirodymą pradėjusios lietuvės sugebėjo prasibrauti iki finalo turnyre, kuriame dalyvavo beveik visos stipriausios Senojo žemyno paplūdimio tinklininkės.

Sekmadienį vakare mūsiškės stojo į kovą finale, kuriame taip pat sugebėjo pasirodyti solidžiai. Pirmajame rate lietuvės surinko 5 taškus ir užėmė trečiąją vietą. Su 2 taškais pasirodymą finale baigė penktos likusios žinomos šveicarės Anouk Verge-Depre ir Menia Bentele.

Antrajame etape I.Dumbauskaitei ir G.Grudzinskaitei ilgą laiką nepavyko pelnyti taškų. Galiausiai mūsiškėms pavyko pasižymėti ir pelnyti iš viso 3 taškus, tačiau to norint patekti į trečiąjį ratą neužteko. Lietuvos komanda turnyrą baigė ketvirtoje vietoje.

Iki trečiąją vietą šiame etape užėmusių vokiečių Karlos Borger ir Chantal Laboureur lietuvėms pritrūko vos dviejų taškų.

„Likti per porą taškelių nuo prizinės vietos nėra lengva. Tą akimirką buvo ir skaudu, ir liūdna, žinant, kiek nedaug trūko iki apdovanojimo. Visgi ketvirta vieta yra kažkoks kosmosas – visiškai neįtikėtina. Mums buvo didelis džiaugsmas vien laimėjus kvalifikaciją. Visa ši savaitė buvo visiškas svajonės išsipildymas. Labai tuo džiaugiamės“, – po varžybų sakė I.Dumbauskaitė.

Trečiajame finalo rate ir tuo pačiu visame turnyre triumfavo minėtos vokietės K.Borger ir Ch.Laboureur (13 tšk.). Tiek pat taškų surinko ir šveicarės, praėjusių metų Europos čempionės Tanja Huberli ir Nina Brunner, bet jos dėl papildomų rodiklių liko antros. Trečiąją vietą užėmė slovėnės Tjaša Kotnik ir Tajda Lovšin (2 tšk.).

Į šį turnyrą komandos buvo kviečiamos pagal Europos reitingą. Dėl to I.Dumbauskaitė ir G.Grudzinskaitė už savęs sugebėjo palikti daugybę tituluotų ir žinomų porų.

„Neįtikėtinas jausmas. Dar emocijos verda ir reikia laiko, kad viską suvoktume. Aš esu maksimalistė ir kiekvieną kartą išėjusi į aikštelę noriu laimėti. Finale labai norėjome prasibrauti į trečią ratą, kuris būtų garantavęs medalį, bet momentais šiek tiek „perdegėme“, paskubėjome arba buvome nepakankamai drąsios. Dėl to ta ketvirta vieta šiuo metu yra saldžiai karti“, – šypsojosi I.Dumbauskaitė.

Už ketvirtąją vietą Lietuvos paplūdimio tinklininkėms atiteko 8 tūkst. eurų.

Šis neįprasto formato paplūdimio tinklinio turnyras sulaukia vis didesnio populiarumo. Čia veiksmas vyksta labai greitai, žiūrovams tai sukelia daug emocijų. Specialiai įrengtoje arenoje Utrechte finalus stebėti pilnos tribūnos.

„Manau, kad po vienos ar dviejų dienų tik suprasime, kokio lygio tai buvo turnyras ir kokią aukštą vietą mes užėmėme. Jautėme labai didelį palaikymą iš Lietuvos, daug kas rašė žinutes, domėjosi rezultatais. Mums tai reiškia labai daug“, – pabrėžė I.Dumbauskaitė.

Vyrų varžybose triumfavo norvegai Andersas Molis ir Christianas Sorumas, antrąją vietą užėmė Europos čempionai švedai Davidas Ahmanas ir Jonatanas Hellvigas.

„Queen and King of the Court“ varžybos vyksta netradiciniu formatu. Komandos yra suskirstomos į grupes ir jos žaidžia pasikeisdamos. Pora, laimėjusi tašką, lieka aikštėje, o pralaimėjusias pakeičia kita pora. Taip komandos rotuojasi, kol baigiasi laikas.

Bendrą turnyre Utrechte prizų fondą sudarė 200 tūkst. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką