Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 spalio 14d. 17:42

Į nepavydėtiną situaciją patekusių „Riterių“ treneris: „Tiesiog stumdome laiką“

TOMMI PIKKARAINEN
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr. / TOMMI PIKKARAINEN

Praėjusį pirmadienį apie Dominyko Barausko teigiamą COVID-19 testą sužinojęs „Riterių“ vyriausiasis treneris Tommi Pikkarainenas sudėliotą pasiruošimo planą lemiamai sezono fazei iškart galėjo išmesti lauk. Žaidėjų „įkrovimas“ paskutinėms sezono trejoms arba ketverioms rungtynėms baigėsi vos po vienos treniruotės. Nepadėjo net tai, kad tiek antrasis gynėjo testas, tiek kraujo tyrimas parodė, jog jis COVID-19 nei serga, nei sirgo.

„Blogiausia, kad patekome į situaciją, kuri nuo mūsų visiškai nepriklauso. Todėl tiesiog stumdome laiką. Žaidėjai, kiek tai įmanoma, namie atlieka pratimus, tačiau visi puikiai suprantame, kad tokiomis sąlygomis normaliai pasiruošti svarbiausioms sezono rungtynėms paprasčiausiai yra neįmanoma“, – sakė „Riterių“ vyriausiasis treneris Tommi Pikkarainenas.

Antradienį galutinai paaiškėjo, kad Nacionalinis visuomenės sveikatos centras neturi svertų, kaip sutrumpinti saviizoliacijos laiką. Savo ruožtu, A lyga kartu su Lietuvos futbolo federacija nusprendė padėti nežinioje atsidūrusiam klubui bei šeštadienį turėjusias įvykti LFF taurės pusfinalio rungtynes prieš „Panevėžį“ nukelti į kitą antradienį.

„Manau, kad jei rungtynės būtų nenukeltos, mūsų atžvilgiu, tai būtų neteisinga. Visi klube tikėjome, kad turėsime daugiau nei vieną dieną pasiruošimui. Be abejo, kad žaisti antradienį yra geriau nei žaisti šeštadienį, bet žvelgiant plačiau, tos papildomos trys dienos tikrai nėra visavertis gelbėjimosi ratas.

Iki svarbiausių sezono rungtynių turėsime tris užsiėmimus arba tris valandas tam, kad paruoštumėm komandą kuo geriau. Tik šeštadienį, kai susirinksime, mes treneriai matysime, ko labiau reikia – padirbėti fiziškai ar taktiškai. Bus nelengva, bet aš gyvenime vadovaujuosi principu, kad neverta sukti galvos dėl to, ko negali pakeisti. Dabar mūsų situacija panaši į tokią, kai visi komandos žaidėjai dviem savaitėms patiria traumas“, – pasakojo treneris.

Vis tik, keturiems jo auklėtiniams situacija bus gerokai palankesnė nei komandos draugams. Į nacionalinę rinktinę iškviestas Gytis Paulauskas, jaunimo rinktinei atstovavę Matas Ramanauskas, Deividas Malžinskas ir Lukas Paukštė išvengė saviizoliacijos, todėl kiekvieną dieną galėjo skirti treniruotėms.

„Be abejo, kad jiems žymiai lengviau ir jie prieš kitus komandos žaidėjus turės didžiulį pasiruošimo pranašumą. Galiu tik spėti, bet manau, kad jie pusfinalyje turėtų vaidinti svarbų vaidmenį. Be to, reikia nepamiršti, kad tomis vienomis rungtynėmis sezonas nesibaigia.

Galutinėje sezono fazėje turėsime itin įtemptą grafiką. Bandysime išgyventi, nes kito pasirinkimo paprasčiausiai neturime“, – kalbėjo T.Pikkarainenas.

Į treniruočių procesą „Riteriai“ sugrįš spalio 17-ąją. Po trijų dienų laukia LFF taurės pusfinalio rungtynės Panevėžyje. Jei pavyktų peržengti šį barjerą, spalio 24-ąją ten pat Panevėžyje lauktų LFF taurės finalinės rungtynės prieš Vilniaus „Žalgirį“ arba Marijampolės „Sūduvą“. Spalio 28 dieną „Panevėžio“ ekipa A lygos rungtynių sužaisti atvyksta į Vilnių, o spalio 31-ąją „Riteriai“ sezoną užbaigs išvykoje susitikdami su „Kauno Žalgiriu“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

00:43
00:43
00:55

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką