Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iki 2015-ųjų rugsėjo prie Vilniaus Senvagės gimnazijos išdygs futbolo stadionas už 3,5 mln. litų

Stadiono statybų pradžia
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Naujajame stadione turėtų treniruotis jaunieji žalgiriečiai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubas, Vilniaus miesto savivaldybė ir Švietimo ir mokslo ministerija surėmė jėgas dėl futbolo. Šalia sostinės Senvagės gimnazijos ketvirtadienį buvo pasodinti simboliniai ąžuolai, kurie pažymėjo naujo futbolo stadiono statybas. Darbus, kurie kainuos 3,5 mln. litų, tikimasi baigti iki kitų metų mokslo metų pradžios – rugsėjo 1-osios.

Tai bus pilnų matmenų futbolo stadionas su bėgimo takais aplink jį. Čia varžybas žiūrėti galės iki 500 žmonių, futbolininkai žais ant dirbtinės dangos, bus apšvietimas. Stadionas – bendras „Žalgirio“ ir Senvagės gimnazijos penkerių metų darbo vaisius.

Mūsų „Žalgiris“ pagaliau turi namus. Šiandien turime apie 500 vaikų, kurie lanko mūsų akademiją, tačiau jie neturi kur patogiai treniruotis.

Iki kitų metų rugsėjo planuojamas pastatyti stadionas iš viso kainuos 3,5 mln. litų. Du milijonus skyrė Vilniaus miesto savivaldybė, milijoną – Švietimo ir mokslo ministerija pagal projektus iš ES lėšų. Dalį pinigų pridėjo LFF ir „Žalgirio“ klubas, stadione patiesiantis dangą.

Ketvirtadienį pažymėti darbų pradžios prie Senvagės gimnazijos rinkosi valdžios vyrai – Vilniaus meras Artūras Zuokas, Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Julius Kvedaras, Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) vadovas Edis Urbanavičius, Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Dainius Numgaudis. Čia buvo ir Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai, jų treneris Marekas Zubas, direktorė Vilma Venslovaitienė, „Žalgiriečio“ futbolo akademijos auklėtiniai bei jų tėvai.

„Prireikė penkerių metų, kad visiems įrodytume, kad stadiono reikia. Rašėme projektus, varstėme duris, dirbome kartu su „Žalgiriu“ ir jis išdygs“, – renginyje sakė gimnazijos direktorė Ana Staniukėnienė.

Dar labiau būsimuoju futbolo stadionu džiaugėsi V.Venslovaitienė: „Mūsų „Žalgiris“ pagaliau turi namus. Šiandien turime apie 500 vaikų, kurie lanko mūsų akademiją, tačiau jie neturi kur patogiai treniruotis. Dabar vaikai galės čia turėti režimą, jungti pamokas su futbolo treniruotėmis“.

Senvagės gimnazijoje šiuo metu mokosi jau antra laida penktokų, kurie lanko „Žalgirio“ akademiją ir derina treniruotes su mokslais.

Senvagės gimnazijoje šiuo metu mokosi jau antra laida penktokų, kurie lanko „Žalgirio“ akademiją ir derina treniruotes su mokslais.

Kaip sakė mokyklos direktorė A.Staniukėnienė, gimnazija jau tampa ir progimnazija, kurioje mokosi ne tik gimnazistų amžiaus, bet ir jaunesni vaikai. Be to, kaip sakė direktorė, mokykla žada siekti ir sporto gimnazijos statuso.

Renginio pabaigoje šalia būsimo stadiono buvo pasodinti penki simboliniai ąžuolai, simbolizuojantys penkias prie stadiono prisidėjusias institucijas: Švietimo ir mokslo ministeriją, Vilniaus savivaldybę, Senvagės gimnaziją, Lietuvos futbolo federaciją ir „Žalgirį“.

Kaip pasakojo A.Zuokas, stadionas po statybų bus Vilniaus miesto savivaldybės nuosavybė, tačiau pagrindinai naudotojai bus Senvagės gimnazija ir Vilniaus licėjus bei „Žalgirio“ futbolo akademija, pirmosios futbolo lygos rungtynes čia galės žaisti „Žalgirietis“. Stadionas pretenduos į antrąją UEFA licenciją.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką