Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Iki FIFA pasaulio salės futbolo čempionato liko 250 dienų: situacija atrankoje

6000 valandų. Tiek lieka dalyviams ir organizatoriams pasiruošti didžiausiam renginiui Lietuvos futbolo istorijoje – 2021 m. FIFA pasaulio salės futbolo čempionato finaliniam turnyrui. Jis startuos rugsėjo 12-ąją, už 250 dienų.
Pasaulio salės futbolo čempionato emblemos pristatymas
Pasaulio salės futbolo čempionato emblemos pristatymas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Varžybos turėjo įvykti pernai, bet jas teko atidėti dėl pasaulį sukausčiusios COVID-19 pandemijos.

Į Lietuvą žaisti atvyks 23 rinktinės: 14 komandų iš Afrikos, Europos, ir Azijos tam ruošiasi, o dar 9 paaiškės vėliau.

Dviejų šalių futbolininkams tas laukimas užtruko. Lietuva, kaip finalinio turnyro šeimininkė, apie savo būsimą dalyvavimą sužinojo 2018-ųjų spalį, kai FIFA pasirinko varžybų vietą.

Atrankos varžybas pirmoji įveikė Saliamono Salų komanda. 2019 m. pabaigoje Okeanijos (OFC) regiono turnyre ji po baudinių serijos pranoko Naujosios Zelandijos atstovus.

Jau beveik metus čempionato laukia keturios Pietų Amerikos (CONMEBOL) komandos – nugalėtojų titulą ginsianti Argentina, taip pat Brazilija, Paragvajus ir Venesuela. Jos pasirodė geriausiai 2020 m. vasarį vykusiame 10 ekipų turnyre.

Panašiu metu sužaistas ir Europos (UEFA) atrankos turnyro pagrindinis etapas. Keturių grupių laimėtojai – Portugalija, Ispanija, Rusija ir Kazachstanas – iš karto užsitikrino kelialapius į Lietuvą. Antras vietas užėmusios komandos žaidė papildomas varžybas. Jos turėjo vykti pernai balandį, o galų gale surengtos lapkritį. Čekijos rinktinė po baudinių įveikė kroatus, o Serbija minimalia persvara nugalėjo Suomiją.

Klausimai lieka neatsakyti Azijos regione (AFC) bei Centrinės, Šiaurės Amerikos ir Karibų zonoje (CONCACAF).

AFC į čempionatą deleguos 5 komandas, kurios paaiškės ne atrankos varžybose, o oficialiame žemyno čempionate. Po atrankos 2019 m. spalį į finalinį turnyrą pateko 16 komandų. Finalinių varžybų vieta ir datos dėl pandemijos keitėsi ne kartą. Paskutiniu sprendimu nutarta varžybas surengti 2021 m. kovo 23 – balandžio 3 d. Kuveite.

Pagal panašų formatą 4 komandas į Pasaulio Futsal čempionatą deleguos ir CONCACAF. Finalinis 20 rinktinių turnyras turėjo įvykti paskutinis – pernai gegužę Gvatemaloje, likus keturiems mėnesiams iki Pasaulio čempionato Lietuvoje. Dėl pandemijos varžybas atšaukus naujos datos CONCACAF iki šiol dar nepaskelbė.

Pasaulio salės futbolo čempionato finaliniame turnyre Lietuvoje dalyvaus 24 komandos. Jos varžysis 6 grupėse po 4 komandas. Į aštuntfinalį pateks 16 – po 2 rinktines, kurios užims pirmas dvi pozicijas savo grupėse, ir 4 ekipos iš užėmusių trečias vietas.

Iš viso turnyre bus sužaistos 52 rungtynės. Jos vyks rugsėjo 12 – spalio 3 dienomis Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius