2013 06 15 /23:57

Brazilijos futbolo rinktinė Konfederacijų taurės turnyro starte 3:0 nugalėjo Japoniją

Šeštadienio vakarą futbolo gerbėjų dėmesys krypo į Braziliją. Pirmose FIFA Konfederacijų taurės rungtynėse A grupės mače turnyro šeimininkė padovanojo puikią dovaną savo sirgaliams ir palaužė Japoniją 3:0.
Neymaras pelnė pirmą įvartį rungtynėse prabėgus vos trims minutėms
Neymaras pelnė pirmą įvartį rungtynėse prabėgus vos trims minutėms / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Rungtynės vyko Brazilijos Nacionaliniame stadione, kuris talpina net 72 tūkst. futbolo aistruolių.

Savo nuomone dalinkitės mūsų „Facebook“ paskyroje.

Milžiniško dėmesio sulaukiantis Neymaras nemelavo – jis nejaučia jokio spaudimo. Naujasis „Barcelona“ pirkinys jau 3-iąją susitikimo minutę į vartus pasiuntė fantastišką įvartį iš toli ir išvedė Braziliją į priekį 1:0. Per ketverius metus šis 21-erių puolėjas, vilkėdamas savo šalies rinktinės marškinėlius, sužaidė 34 rungtynes ir įmušė net 21 įvartį.

Po praleisto greito įvarčio japonai ir patys kūrė progas, tačiau klastingus smūgius Julio Cesarui atrėmė. Kur kas daugiau progų turėjo šeimininkai – jie žaidė aštriau, ilgiau kontroliavo kamuolį, nors užbaigti atakų įvarčiais pirmajame kėlinyje daugiau nepavyko.

Tragiška japonams buvo pirmojo kėlinio pradžia, tragiška ir antrojo. 48-ą minutę pasižymejo Paulinho, futbolininkas kuris yra rungtyniavęs Lietuvoje.

Kėlinio laikui perkopus į antrą pusę Japonijos futbolininkai ėmė žaisti aktyviau ir sukūrė kelias pavojingas progas bei smūgiavo į vartų plotą, tačiau įmušti nesugebėjo.

Paskutinę mačo pridėto laiko minutę nuostabiai sužaidė Oscaras, kuris meistriškai perdavė kamuolį Jo ir šis kalė paskutinę vinį į Japonijos rinktinės vartus. Po įvarčio teisėjas iškart paskelbė rungtynių pabaigą ir aikštės šeimininkų pergalę 3:0.

Brazilija 3:0 Japonija
3' [1 – 0] Neymaras
48' [2 – 0] Paulinho
90' [3 - 0] Jo

Startinės sudėtys:

Brazilija: Julio Cesar, Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo, Luiz Gustavo, Paulinho, Oscar, Fred, Hulk, Neymar.

Japonija: Kawashima, Konno, Uchida, Yoshida, Nagatomo, Endo, Hasebe, Okazaki, Honda, Kiyotake, Kagawa.

Būtent brazilams šiuo metu ir priklauso čempionų titulas, kurį jie iškovojo 2009 metais Pietų Afrikoje, kai finale įveikė JAV rezultatu 3-2.

Rinktinių tarpusavio rungtynės:

Japonija 0 – 4 Brazilija (2012-10-16)
Japonija 1 – 4 Brazilija (2006-06-22)
Japonija 2 – 2 Brazilija (2005-06-22)
Japonija 0 – 0 Brazilija (2001-06-04)

FIFA Konfederacijų taurė vyksta kas ketverius metus. Turnyre varžosi aštuonios komandos: šešių pasaulio konfederacijų čempionai, planetos čempionai ir turnyro šeimininkai, kuriais šiemet yra Brazilijos rinktinė.

Konfederacijų taurė neretai vadinama „mini Pasaulio čempionatu“, nes nuo 2005 metų yra rengiama likus metams iki planetos futbolo pirmenybių. Pirmą kartą Konfederacijų taurė buvo surengta 1993 metais, o šiemet ji vyks jau devintą kartą.