TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Irako futbolo stadione teroristinį išpuolį įvykdęs savižudis – šešiolikmetis vaikas

Irako vaikas
Irako vaikas
Šaltinis: 15min
3
A A

Irako stadione teroristinį išpuolį įvykdęs savižudis žemę aplaistė 43 žmonių krauju ir iš tėvų atėmė beveik 30 vaikų. Asirijos kaime gyvenantys žmonės dar ilgai atmins tą dieną, kai šešiolikos metų paauglys pražudė daugiau nei du tuzinus savo bendraamžių.

Kovo 25 dienos vakarą smulki Irako bendruomenės dalis buvo priversta palaidoti daug savo vaikų.

Iš viso mirė 43 žmonės, iš kurių 29 – berniukai, jaunesni nei septyniolikos metų, kurie arba dalyvavo rungtynėse arba žiūrėjo, kaip žaidžia jų draugai.

Irako vaikas
Irako vaikas

Išpuolį įvykdęs teroristas buvo dar jaunesnis – ne daugiau nei 15-os ar 16-os metų. Visą atsakomybę už brolžudišką darbą vėliau prisiėmė „Daesh“, tvirtinusi, kad jos taikinys buvo kaime išsidėsčiusi sukarinta grupuotė.

Tačiau pasiteisinimai negali atitaisyti tragedijos, kurios metu žuvo tiek daug nepilnamečių.

„Sprogdintojas buvo vaikas, atėjęs žudyti kitus vaikus, – pasakojo vietos šeichas Mohammedas al-Juhaishi, nelaimės metu praradęs penkis giminės narius. – Tai, po galais, buvo vaikų futbolo rungtynės. Jis, žinoma, suprato, kad išžudys visą krūvą berniukų.“

Skurdžioje kaimo Asirijoje bendruomenėje berniukams futbolas buvo tarsi būdas užnugaryje palikti visas bėdas. Sportas jiems savotiškai suteikdavo gyvenimo prasmę, lesidavo pabėgti nuo monotoniško gyvenimo ritmo vienoje iš atskirtų Irako bendruomenių.

Irako vaikai
Irako vaikai

Vienas iš tų berniukų buvo dešimties Mohanedas Khazaalas – didelis Madrido „Real“ komandos gerbėjas, kuriam didžiausias pavyzdys buvo „karališkojo klubo“ lyderis Cristiano Ronaldo.

„Mohanedas svajojo vieną dieną tapti Irako futbolo rinktinės nariu, o galbūt net ir žaisti „Real“ ekipoje,“ – pasakojo vaiko vyresnysis brolis Ahmedas, savo ruožtu aršiai sirgęs už „Barcelona“ klubą.

Abu broliai žaidė vietinėje futbolo komandoje, kuriai nepavyko patekti į jaunių futbolo turnyro finalą. Tačiau šeimyna vis tiek nusprendė atvykti pažiūrėti rungtynių tarp „Ahli“ ir „Salem“ (liet. – taika) komandų. Jiems palydon stojo vyriausiasis brolis Farouqas, kuriam yra dvidešimt metų. Netrukus prisijungė ir beveik visi netoliese gyvenantys berniukai.

Finalo dvikova vyko dulkėtame stadione viduryje kaimo. Abiejuose aikštelės galuose linijos buvo nubraižytos tik prie vartų, o rungtynių arbitrai teisėjavo sėdėdami ant plastikinių kėdžių. Žiūrovai, kurių dauguma buvo jauni berniukai, sudarė netankų ratą aplink stadioną.

Beveik niekas nepastebėjo šalia stovinčio berniuko, dėvinčio odinę striukę – karštą pavasario dieną kitų berniukų kūnus dengė maikutės trumpomis rankovėmis. 12 metų Anmaras al-Janabis, stovėjęs šalia keistai apsirengusio berniuko, atskleidė, kad jam tai sukėlė įtarimą, tačiau kalbinti šalia stovėjusį paauglį jis nenorėjo.

„Jis buvo aukštas, ilgaplaukis vaikinas, ir atrodė kiek kitaip, nei visi, – teigė Anmaras. – Jis buvo apsirengęs plonu švarku, nors lauke buvo labai karšta. Vėliau jis su mumis persimetė keliais sakiniais, sakė, kad tai visai įdomios rungtynės.“

Pasibaigus dvikovai keistas jaunuolis prisijungė prie grupelės, pėdinančios šalia apdovanijimų podiumo, teigė Anmaras, rungtynes stebėjęs su broliu Walidu ir kelias draugais.

„Tada jis susisprogdino, o aš, pajautęs veidą pasiekusią karščio bangą, leidausi namo,“ – pasakojo Anmaras.

Sprogimas prie apdovanojimų pakylos pasiglemžė 43-is gyvybes. Tarp žuvusiųjų buvo ir Madrido „Real“ gerbėjas M.Khazaalas, kuris, anot brolio Ahmedo, mirė iškart. Pats Ahmedas dėl nudegimų atsidūrė ligoninėje.

Kol vaikai bėgo namo, tėvai, broliai, sesės, dėdės, močiutės ir seneliai skubėjo link stadiono.

„Ten radome sudarkytus vaikų kūnus, jų dalis, o žemę sudrėkino milžiniška kraujo jūra, – kalbėjo vieno vaiko tėvas Ibtisamas Hamidas. – Tai buvo panašu į pasaulio pabaigą.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Vaikas

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką