Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 6d. 21:02

Iš komos pabudęs žaidėjas nustebo pats: jis pradėjo laisvai šnekėti prancūziškai

Rory Curtis (dešinėje) ir jo gydytojas liko nustebę, kai pabudęs po komos buvęs futbolininkas prakalbo prancūziškai.
Rory Curtis (dešinėje) ir jo gydytojas liko nustebę, kai pabudęs po komos buvęs futbolininkas prakalbo prancūziškai.

Kai buvęs futbolininkas Rory Curtis pabudo iš komos, jam buvo sudėtinga suvokti, koks jo amžius, kas jis iš tiesų yra. Buvo ir dar vienas keistas dalykas – prie lovos ligoninėje budėję jo artimieji nustėro, kai britas pradėjo laisvai šnekėti prancūziškai.

Rory Curtis gimė Anglijoje netoli Birmingamo. Būdamas berniuku jis greitai atrado futbolą, o sulaukęs 11-os pradėjo treniruotis su Birmingamo vaikų komanda.

Talentas išryškėjo ir dar po poros metų jis sulaukė „Manchester United“ pasiūlymo pervažiuoti į klubo futbolo akademiją.

Bet R.Curtis niekada netapo profesionaliu futbolininku.

Jo gyvenimas dramatiškai pasikeitė, o svajonės žaisti futbolą dužo 2012 metų vasarą, kai būdamas 22-ejų pateko į siaubingą avariją greitkelyje.

Susidūręs su vilkiku R.Curtis buvo sužalotas taip stipriai, kad ugniagesiai traukė jį iš mašinos 40 minučių. Sužeistą jaunuolį gydytojai pasiuntė į dirbtinę komą.

Po savaitės jis pabudo, bet prognozės buvo liūdnos – medikai įspėjo jaunuolio artimuosius, kad jis gali nebekalbėti, o galbūt negalės ir judėti.

Bet R.Curtis paneigė abi prognozes.

Pirmiausia jis ... prakalbo prancūziškai.

Tai buvo labai netikėta, nes šią kalbą jis mokėsi skaityti tik ankstyvoje jaunystėje mokykloje, bet, paties teigimu, jam buvo toli iki normalios šnekos.

Ligoninėje jis kalbėjo prancūziškai taip laisvai, kad vienas šia kalba šnekėjusi gydytoja paklausė jaunuolio tėvo, iš kurios vietos Prancūzijoje yra kilusi šeima.

Deja, R.Curtis greitai prarado savo netikėtai atsiradusį gebėjimą. Prancūzų kalba jam nebepavyko kalbėti, jis šnekėjo tik angliškai.

Po tokių įvykių R.Curčio tėvas pradėjo nagrinėti šeimos medį. Paaiškėjo, kad šeimos šaknys siekia Normandiją, Prancūzijoje.

Bet ten proseneliai gyveno prieš XIX amžiuje, tad galvosūkių tik padaugėjo.

„Galima surasti video su daugybe konspiracinių teorijų. Kai kas sako, kad smegenys gali atkurti informaciją iš kartos į kartą. Tai beprotiška“, - BBC dabar pasakojo R.Curtis.

Sveikstant jam išgaravo ne tik prancūzų kalba, bet ir savo amžiaus pojūtis. R.Curtis kurį laiką buvo įsitikinęs, kad vėl yra 10—ies metų amžiaus ir pradėjo klausti motinos apie šeimos šunį, kuris mirė labai seniai.

Paskui jis pradėjo rimtai tikėti, kad yra Holivudo aktorius Matthew McConaughey.

„Man buvo lūžusi ranka ir lūžęs raktikaulis, mano mama palydėjo mane į vonią, o aš pamenu, kad negalėjau atpažinti asmens, kurį išvydau žvelgdamas į save veidrodyje“, - pasakojo R.Curtis.

Nepaisant sveikatos svyravimų, R.Curtis gana greitai pasveiko.

„Daktarai buvo šoke“, - pasakojo vaikinas.

Praėjus porai metų po avarijos jis pasijautė tiek sveikas, kad net bandė atgaivinti futbolininko karjerą žaisdamas mėgėjų komandoje „Stouport“.

„Gydytojai patarė man nežaisti futbolo, nes kyla pavojus susižeisti galvą. Tiesą sakant per pirmąjį mačą aš gavau alkūne per pakaušį. Tėvas taip susijaudino, kad kone įbėgo į aikštę“, - prisiminė R.Curtis.

Jis nusprendė atsisakyti futbolo ir imtis ramesnės veiklos.

Šiuo metu R.Curtis dirba barzdaskučių mokyklos mokytoju.

Jis teigė, kad savo profesija sujungia dvi kartas: „Mano mamos šeimoje buvo šeši mokytojai, visi išskyrus ją. Mano tėvai valdo barzdaskučių saloną. Aš taip sujungiau abu dalykus.“

Temos: 2 Koma Avarija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:14
00:57
01:32

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką