Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 7d. 15:32

Iš tarpsezonio karuselės – prie Lietuvos futbolo A lygos starto linijos

Vilniaus „Žalgirio“ džiaugsmo akimirkos
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / Vilniaus „Žalgirio“ džiaugsmo akimirkos

„SMScredit.lt A lygos“ komandos pasirengusios – kova dėl medalių šį sezoną turėtų būti kaip reta įnirtinga. „Turbūt nebus taip, kad dvi komandos atitrūktų toli nuo kitų“, – prognozavo Lietuvos futbolo klubų asociacijos direktorius Justinas Garliauskas.

Penkios iš dešimties lygos komandų sezoną pradeda su naujais treneriais, trys – su naujais rėmėjais iš užsienio. Aikštėse sirgaliai pamatys į tėvynę grįžusias žvaigždes Deividą Šemberą, Darių Miceiką, Liną Pilibaitį, Vytautą Lukšą, o nuo suolo joms vadovaus Edgaras Jankauskas, Robertas Poškus, Sergejus Aleinikovas.

Nors gretų rikiavimo metas daugumoje klubų užtruko iki pat sezono pradžios, galima apžvelgti pagrindines permainas ir bandyti daryti pirmas įžvalgas.

Vilniaus „Žalgiris“

Atėjo. Lukas Lidakevičius, Mantas Fridrikas, Deividas Šemberas, Artakas Jedigarianas, Linas Pilibaitis, Jakubas Wilkas, Andrezinho, Kristis Andreou.

Išėjo. Andrius Skerla (baigė karjerą ir dirba trenerio M.Zubo asistentu), Luka Peričius, Egidijus Vaitkūnas, Pavelas Komolovas, Mantas Kuklys, Kamilis Bilinskis.

Situacija. Po sėkmingo praėjusio sezono Europoje savo biudžetą iki 9 milijonų litų padidinęs čempionų klubas sudėtį naujino ženkliai, bet negalima sakyti, kad pasitraukus būriui svarbių futbolininkų atsivėrė spragų, kurios galėtų gąsdinti komandos gerbėjus. A.Skerlą ir L.Peričių gynybos širdyje turėtų pakeisti D.Šemberas ir M.Fridrikas, P.Komolovą ir M.Kuklį aikštės viduryje – L.Pilibaitis, Andrezinho ir, reikalui esant, tas pats D.Šemberas, rezultatyviausią komandos žaidėją M.Bilinskį, bent jau klubo sporto direktoriaus Mindaugo Nikoličiaus įsitikinimu, – K.Andreou.

Aikštės kraštuose, atvykus A.Jedigarianui ir į komandą iš Rumunijos grįžus J.Wilkui, „Žalgiris“ net sustiprėjo. Be to, prieš Čempionų lygos atranką vieną kitą pernykštę žvaigždę žali ir balti gali susigrąžinti: M.Kuklys ir E.Vaitkūnas į Čekiją, o P.Komolovas – į Graikiją išvyko pagal nuomos sutartis, kurios galios iki vasaros.

Klaipėdos „Atlantas“

Atėjo. Ovidijus Verbickas, Jurijus Kirilovas, Maksimas Maksimovas, Rokas Krušnauskas.

Išėjo. Donatas Nakrošius, Zigmantas Jesipovas, Ernestas Veliulis, Andrius Urbšys, Lukas Baranauskas.

Situacija. „Kelis kartus mažesnis už „Žalgirio“ klubo“, – paklaustas apie šio sezono biudžetą atsakė uostamiesčio klubo prezidentas Romualdas Jonaitis. Ir pridūrė: „Bet mes ne biudžetų dydžiu varžomės“.

Sezonui klaipėdiečiai rengėsi intenstyviai ir kruopščiai – žiemą „Atlantas“ pirmas pradėjo žaisti konotrolines rungtynes bei surengė net tris treniruočių stovyklas užsienyje. Kitaip nei „Žalgiris“, uostamiesčio klubas išsaugojo komandos branduolį – nei Donatas Kazlauskas, nei Evaldas Razulis, nei kuris kitas lyderis iš Klaipėdos neišvyko, o prie komandos prisidėjo buvęs Sankt Peterburgo „Zenit“ dublerių komandos kapitonas O.Verbickas, vienas rezultatyviausių praėjusio sezono pirmosios lygos žaidėjų R.Krušnauskas ir pora jaunų legionierių iš Rusijos.

Panevėžio „Ekranas“

Atėjo. Martynas Dūda, Tomas Dapkus, Tomas Salamanavičius, Elivelto, Lukas Kochanauskas.

Išėjo. Treneris Arvydas Skrupskis, Tadas Kauneckas, Vaidas Slavickas, Giedrius Tomkevičius, Aurimas Kučys, Arnas Ribokas, Aurimas Vertelis, Marko Andjelkovičius, Vitalijus Kavaliauskas, Arsenijus Buinickis, Egidijus Varnas.

Situacija. Negalima sakyti, kad ji smarkiai pagerėjo. Finansiškai sunkiai besiverčiantis Panevėžio klubas, jau praėjusio čempionato pabaigoje atsisveikinęs su keliais patyrusiais futbolininkais, tarpsezonį užsienio komandoms perleido dar ir A.Riboką, A.Buinickį, A.Vertelį ir V.Slavicką, o M.Andjelkovičius persikėlė į Marijampolę.

Į Panevėžį, pasibaigus nuomos sutartims, iš Gargždų „Bangos“ grįžo T.Salamanavičius ir M.Dūda, o iš labiau patyrusių futbolininkų į „Aukštaitijos“ stadioną persikėlė tik puolėjas L.Kochanauskas. Kita vertus, „Ekrano“ jaunimas dar 2013-ųjų rudenį įrodė, kad yra konkurencingas net žaisdamas su „SMScredit.lt A lygos“ lyderiais.

Marijampolės „Sūduva“

Atėjo. Marius Činikas, Milošas Kovačevičius, Arminas Vaskela, Mindaugas Grigaravičius, Marko Andjelkovičius, Giorgio Russo.

Išėjo. Pavelas Davidovas, Petaras Bašičius, Nerijus Valskis, Armandas Breivė.

Situacija. Jei prieš sezoną būtų skelbiama nominacija „Labiausiai sustiprėjusi komanda“, marijampoliečiai būtų realūs pretendentai į šios kategorijos „Oskarą“. Nors „Sūduvą“ paliko rezultatyviausias praėjusio sezono „SMScredit.lt A lygos“ žaidėjas N.Valskis, pozicijos aikštės viduryje sustiprintos pasikvietus M.Andjelkovičių ir A.Vaskelą, o nauji legionieriai M.Kovačevičius ir G.Russo solidžiai žaidė kontrolinėse rungtynėse.

„Sūduva“ dalį pasirengimo laikotarpio irgi praleido šiltuose kraštuose – Kipre. Kitaip nei prieš metus, traumos šįkart prieš sezoną Marijampolės futbolininkų nepjovė. O tai, kad gali žaisti ir be N.Valskio, „Sūduva“ įrodė praėjusio sezono paskutinėse rungtynėse, kai Vilniuje privertė besąlygiškai kapituliuoti dėl čempiono titulo kovojusį „Žalgirį“.

Pakruojo „Kruoja“

Atėjo. Treneris Vladimiras Čeburinas, Arturas Vaičulis, Arnas Mikaitis, Radanfah Abu Bakras, Ernestas Pilypas, Nikita Ploskonosas, Samu Nieminenas, Važa Bedoidzė, Noelis Youbou, Darius Jankauskas, Tautvydas Eliošius, Tomas Birškys, Trayonas Bobbas.

Išėjo. Maris Eltermanis, Deividas Lunskis, Davydas Arlauskis, Aleksandras Tiškevičius, Modestas Atmanavičius, Andrius Lipskis, Giedrius Slavickas, Yamadou Keita, Nerijus Astrauskas, Lukas Kochanauskas.

Situacija. Praėjusį sezoną klubas pradėjo smaugiamas žiaurios bado dietos, kuri privertė namo pasukti visą būrį žaidėjų iš užsienio. Tačiau sunkiausius laikus komanda atlaikė, o šio čempionato pradžioje „Kruoja“ bus įdomi sirgaliams.

Nauji investuotojai ir treneris iš Kazachstano. Būrys naujų legionierių iš įvairiausių pasaulio kraštų, – nuo Ukrainos iki Trinidado ir Tobago, nuo Suomijos iki Dramblio Kaulo Kranto, keli buvę „Šiaulių“ žaidėjai. „Kruojoje“ nebėra charizmatiško vartininko M.Eltermanio, karjerą baigusio komandos kapitono G.Slavicko. Dabartinė Pakruojo komanda – paslaptis, kuri gali maloniai nustebinti.

Gargždų „Banga“

Atėjo. Treneris Maksimas Tiščenka, Šarūnas Jurevičius, Soslanbekas Aršijevas, Davydas Arlauskis, Aleksejus Jepifanovas, Artiomas Stiožka, Artiomas Dolženka, Aleksandras Ruskichas, Maksimas Chablovas.

Išėjo. Treneris Mindaugas Čepas, Vitalijus Mirnyjus, Rokas Borusas, Martynas Dūda, Žilvinas Banys, Tomas Salamanavičius, Tamazi Čargeišvili.

Situacija. Dar viena metų pradžios paslaptis. Tarpsezonį gargždiškiai nepralaimėjo nė vienerių kontrolinių rungtynių, bet tikrąjį „Bangos“ pajėgumą pamatysime tik oficialaus sezono pradžioje.

Į klubą investuoti nusprendę nauji dalininkai iš Rusijos trenerio poste M.Čepą pakeitė savo tėvynainiu M.Tiščenka bei pakvietė būrį naujų legionierių iš Rytų Europos. Gargždų komandos gerbėjams lieka tikėtis, kad „Bangai“ naujos pajėgos pagaliau padės šoktelėti aukščiau šeštosios vietos, kurios atsikratyti klubas nepajėgia jau penkerius metus iš eilės.

„Šiauliai“

Atėjo. Treneris Gedeminas Jarmalavičius, Ignas Plūkas, Aivaras Renusas, Edvardas Gaurilovas, Rytis Riabčinskis, Stjepanas Babičius, Edvinas Jasaitis, Yamadou Keita, Mindaugas Strauka, Titas Vitukynas.

Išėjo. Paulius Pocius, Mantas Fridrikas, Tautvydas Eliošius, Darius Jankauskas, Arminas Vaskela, Tomas Birškys.

Situacija. Komandos gerbėjų tribūnose keliami plakatai reikalavo permainų vėjų jau praėjusio sezono antroje pusėje. Tarpsezonį ilgai atrodė, kad jie gali ir nepapūsti – iš pareigų pasitraukus „Šiaulių“ prezidentui Astijui Jasaičiui ir viceprezidentui Sauliui Lesnickui iš klubo ilgokai nebuvo girdėti jokių žinių.

Tik prieš kelias savaites paskelbta, kad „Šiaulių“ treneriu paskirtas G.Jarmalavičius, o prieš pat sezoną pristatyta ir naujoji klubo valdyba, kuriai vadovaus Vytautas Galvanauskas. Rėksmingų tikslų šiemet nedeklaruojantys šiauliečiai išsaugojo dalį savo jaunimo bei pernykščius legionierius iš Kroatijos, o pastiprinimo daugiausia dairėsi tarp iš Saulės miesto kilusių žaidėjų. Vėjai papūtė. Klausimas: kokiu greičiu jie neš „Šiaulių“ laivą sezono farvateriu?

Alytaus „Dainava“

Atėjo. Treneris Sergejus Aleinikovas, Remigijus Krisiulevičius, Tomas Rakauskas, Modestas Atmanavičius, Paulius Sakalis, Lukas Baranauskas.

Išėjo. Danielis Gunevičius, Darius Cibulskas, Linas Savastas, Mindaugas Strauka, Titas Vitukynas.

Situacija. Kol būsimo čempionato favoritai tarpusavio ryšius šlifavo Turkijoje ar Kipre, alytiškiai net kontrolinių rungtynių nežaidė. Naujosios „Dainavos“ kontūrai ryškėti ėmė tik kovo pradžioje, kai klubas paskelbė, kad jo valdyme dalyvaus žinomi tarptautiniai futbolo agentai italas Giuseppe Greco ir prancūzas Marcas Fourmeaux, o treneriu taps 1988-ųjų Europos vicečempionas baltarusis Sergejus Aleinikovas.

Komanda, kurios branduolį tradiciškai sudarys Dzūkijos futbolininkai ir, matyt, naujųjų vadovų pakviesti legionieriai, kitaip nei pernai, šįkart jau galės pradėti sezoną savame mieste, naujajme dirbtinės dangos stadione. Tačiau sezono pradžioje optimalios sudėties S.Aleinikovui galbūt teks ieškoti ne vieną turą.

„Klaipėdos granitas“

Atėjo. Trenerio asistentas Tomas Ražanauskas, Paulius Pocius, Eduardas Kurskis, Rokas Borusas, Tomas Tamošauskas, Zigmas Jesipovas, Dominykas Galkevičius, Rokas Urbelis.

Išėjo. Vidas Alunderis, Erikas Vainoras, Denisas Gordejus, Edgaras Mastianica.

Situacija. Tarpsezonį pirmosios lygos čempionai žaidė daug, bet visą laiką akcentavo, kad yra eksperimentų kelyje. Žiemos pabaigoje klubas buvo pratęsęs kontraktus su žaidžiančiu treneriu Robertu Poškumi, dar keturiais pernykštės sudėties futbolininkais ir pakvietęs keturis iš Klaipėdos krašto kilusius naujokus. Į pagalbą R.Poškui atėjo kitas buvęs Lietuvos rinktinės žaidėjas T.Ražanauskas.

Nors antrosios uostamiesšio komandos sudėtis galutinai buvo suburta tik prieš pat sezoną, R.Poškus nekalba apie tai, kad tikslas – tik išlikti. Atskleisti savo sugebėjimus aikštėje komandos naujokams turėtų padėti ir buvę šalies rinktinės žaidėjai T.Tamošauskas bei D.Galkevičius.

„Trakai“

Atėjo. Treneris Edgaras Jankauskas, Paulius Grybauskas, Darius Miceika, Jurijus Mamajevas, Vytautas Lukša, Andrius Lipskis, Nerijus Astrauskas, Tadas Labukas.

Išėjo. Virmantas Lemežis (baigė karjerą ir tapo klubo sporto direktoriumi), Nikolajus Misiukas.

Situacija. „SMScredit.lt A lygoje“ debiutuosiantys trakiškiai neslepia rimtų ambicijų. Klubo prezidentas Janas Nevoina užsimena apie svajonę jau šį sezoną iškovoti medalius.

Tarpsezonio darbas leidžia manyti, kad rimti planai – ne iš piršto laužti. „Trakų“ vairas patikėtas Jose Couceiro asistentu dirbusiam ir pas Jose Mourinho besitreniravusiam E.Jankauskui, o po senosios Lietuvos sostinės klubo vėliavomis stojo net keturi žaidėjai, jau vilkėję Lietuvos rinktinės marškinėlius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Interviu Kultūra

Laurie Anderson: „Daug žmonių šiais laikais mano, kad gyvename apokaliptiškoje eroje“

Aktualu

Kliūtis amerikiečių idėjai atstatyti į Kauno marias panirusias Rumšiškes – nėra laisvos žemės

Pasaulis kišenėje

Turistai perspėjami dėl Bulgarijos kurorto: nesusigundykite nuotykiais paplūdimyje

Gyvenimas

Epilepsija sergantį šunį globojantis Giedrius: pirmieji priepuoliai atrodė baisūs

Sportas

„Sūduvą“ treniravęs serbas „Crvena zvezda“ ekipai siunčia neramią žinutę

Nuotraukose fotografė sukuria tobulo gyvenimo iliuziją, skirtą mamai

Maistas

Tarptautinė dešrainių diena: 3 nesudėtingi receptai

Vardai

Laimos Vaikulės festivalyje dainavusi Liepa: „Lietuvoje atlikėjai retai sulaukia tiek dėmesio“

Verslas

S.Liausa: baudos „Bruneros“ dėl maitinimo Dainų šventėje gali siekti 40 tūkst. eurų

Gazas

„Aurum 1006 km“ lenktynės: ar galima su „Golf“ aplenkti „BMW M3“ ar „Masseratti“?

Aktualu

Gyvūnų teisių apsauga prieš meškos nepriežiūra kaltinamą cirką bejėgė: žmonės, nepirkite bilietų

Sportas

Po triukšmingų kratų ir įtartinų radinių treneris dirba toliau

Pasaulis kišenėje

Vaizdo įraše – krentantis 100 kg Raudų sienos blokas, vos nekliudęs maldininkės

Vardai

Sūnaus gimtadienį atšventę Oksana ir Simas Jasaičiai: „Geriausia dovana – kad tėveliai yra kartu“

Mokslas.IT

Kartais įtemptai galvodami bandome mintis iš galvos iškrapštyti nagais. Kodėl?

24sek

Carmelo Anthony sudarys su „Rockets“ minimalų kontraktą

Vardai

Cristiano Ronaldo Italijoje gyvens rūmuose su 200 kambarių ir slaptais požeminiais išėjimais

Aktualu

Apklausa: dauguma vokiečių mano, kad Europa gali apsiginti be JAV pagalbos

Aktualu

Justinas Mickus: Vokietijos indėlis į NATO – tik laikantis ES saugumo politikos

Aktualu

Kauno rajone promilę įpūtęs BMW vairuotojas: „Išgėriau tik butelį alaus...“

Naujienos

Interviu Kultūra

Laurie Anderson: „Daug žmonių šiais laikais mano, kad gyvename apokaliptiškoje eroje“

Aktualu

Kliūtis amerikiečių idėjai atstatyti į Kauno marias panirusias Rumšiškes – nėra laisvos žemės

Pasaulis kišenėje

Turistai perspėjami dėl Bulgarijos kurorto: nesusigundykite nuotykiais paplūdimyje

Gyvenimas

Epilepsija sergantį šunį globojantis Giedrius: pirmieji priepuoliai atrodė baisūs

Sportas

„Sūduvą“ treniravęs serbas „Crvena zvezda“ ekipai siunčia neramią žinutę

Nuotraukose fotografė sukuria tobulo gyvenimo iliuziją, skirtą mamai

Maistas

Tarptautinė dešrainių diena: 3 nesudėtingi receptai

Vardai

Laimos Vaikulės festivalyje dainavusi Liepa: „Lietuvoje atlikėjai retai sulaukia tiek dėmesio“

Verslas

S.Liausa: baudos „Bruneros“ dėl maitinimo Dainų šventėje gali siekti 40 tūkst. eurų

Gazas

„Aurum 1006 km“ lenktynės: ar galima su „Golf“ aplenkti „BMW M3“ ar „Masseratti“?

Aktualu

Gyvūnų teisių apsauga prieš meškos nepriežiūra kaltinamą cirką bejėgė: žmonės, nepirkite bilietų

Sportas

Po triukšmingų kratų ir įtartinų radinių treneris dirba toliau

Pasaulis kišenėje

Vaizdo įraše – krentantis 100 kg Raudų sienos blokas, vos nekliudęs maldininkės

Vardai

Sūnaus gimtadienį atšventę Oksana ir Simas Jasaičiai: „Geriausia dovana – kad tėveliai yra kartu“

Mokslas.IT

Kartais įtemptai galvodami bandome mintis iš galvos iškrapštyti nagais. Kodėl?

24sek

Carmelo Anthony sudarys su „Rockets“ minimalų kontraktą

Vardai

Cristiano Ronaldo Italijoje gyvens rūmuose su 200 kambarių ir slaptais požeminiais išėjimais

Aktualu

Apklausa: dauguma vokiečių mano, kad Europa gali apsiginti be JAV pagalbos

Aktualu

Justinas Mickus: Vokietijos indėlis į NATO – tik laikantis ES saugumo politikos

Aktualu

Kauno rajone promilę įpūtęs BMW vairuotojas: „Išgėriau tik butelį alaus...“

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką