Lietuvos devyniolikmečių rinktinės futbolininkai buvo bejėgiai prieš galingąją Ispaniją – 0:2

Lietuvoje vykstantis Europos devyniolikmečių futbolo čempionatas ir toliau nesėkmingas mūsų šalies rinktinei. Jaunieji Lietuvos atstovai antradienį dar kartą nuvylė savo gerbėjus, pralaimėję antrąją A grupės akistatą: šįkart Europos ir pasaulio čempionei Ispanijos komandai 0:2 (0:1).
Ispanijos jaunimo rinktinės žaidėjo Ikero Hernandezo įvartis į Lietuvos rinktinės vartus
Lietuvos jaunimo (U-19) vaikinų futbolo rinktinės treniruotė / Eriko Ovčarenkos nuotr.
Temos: 1 Futbolas

Pirmame grupės mače mūsų šalies atstovai apmaudžiai išleido lygiasias, per paskutinę antrojo kėlinio minutę nusileidę Nyderlandų ekipai 2:3.

Antradienį abu įvarčius į mūsų šalies komandos vartus pelnė vienas Ispanijos rinktinės žaidėjas – 6-ąją ir 74 min. taikliai smūgiavęs Ikeras Hernandezas, atstovaujantis San Sebastiano „Real Sociedad“ klubui.

Ispanai buvo šios dvikovos favoritai ir šios šalies žiniasklaida tikino, jog lietuviai bus įveikti 5-7 įvarčių skirtumu. Vis dėlto be ugnelės kovoję pasaaulio čempionai pasižymėjo tik dukart.

Tai buvo antrasis kartas, kai lietuvius per mačą dukart skriaudė vienas varžovų futbolininkas – akistatoje su olandų ekipa du įvarčius Nyderlandams pelnė Anassas Achahbaras.

Nors ši nesėkmė dar nesužlugdė Lietuvos rinktinės galimybių prasimušti į pirmenybių pusfinalį, tačiau itin komplikavo situaciją. Lietuviams paskutiniame A grupės mače ne tik reikės įveikti pajėgią Portugalijos komandą ne mažesniu kaip 3 įvarčių skirtumu, bet ir tikėtis, kad ispanai sutriuškins olandus.

Kitame šios grupės mače pergalę iškovojo Portugalijos vienuolikė, antradienį Alytuje 4:1 (1:0) sutriuškinusi Olandijos bendraamžius.

Du įvarčius nugalėtojams pelnė Alexandre'as Guedesas (32 ir 89 min.), po vieną – Leandro Silva (73 min.) bei Ricardo Horta (87 min.).

Vienintelio įvarčio autorius olandų gretose – Rai'us Vloetas (90+1 min.).

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1.Ispanija 2 2 0 0 2:0 6

2.. Portugalija 2 1 0 1 4:2 3

3. Olandija 2 1 0 1 4:6 3

4. Lietuva 2 0 0 2 2:4 0

Pirmąja pirmenybių pusfinalio dalyve tapo antrą pergalę iš eilės B grupėje iškovojusi Serbijos vienuolikė, kuri antradienį Marijampolėje 1:0 (0:0) privertė pasiduoti Gruzijos bendraamžius.

Pergalingo įvarčio autoriumi nugalėtojų gretose tapo Dejanas Melegas (74 min.).

Pirmą pergalę B grupės mače iškovojo bei į antrąją vietą pakilo Prancūzijos rinktinė, antradienį Alytuje 2:1 (1:0) įveikusi autsaiderius bei su viltimi į ketvirtfinalį iškopti atsisveikinusius Turkijos bendraamžius.

Įvarčius nugalėtojams pelnė Adrienas Hunou (6 min.) ir Yassine'as Benzia (64 min.), vienintelį turkams – Ibrahimas Yilmazas (87 min. iš 11 m baudinio).

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1.Serbija 2 2 0 0 3:1 6

2.Prancūzija 2 1 1 0 2:1 4

2.Gruzija 2 0 1 1 0:1 1

4.Turkija 2 0 0 2 2:4 0

Į Senojo žemyno devyniolikmečių futbolo pirmenybių Lietuvoje pusfinalį iškops dvi geriausios A grupės komandos.

Rungtynės

90 min. Lietuviai siekė bent įmušti garbės įvartį, tačiau po kelių bandymų ir kampinio kėlimo teisėjas paskelbė mačo pabaigą – 2:0 laimėjo ispanai.

83 min. Ispanai siekė įtvirtinti savo persvarą – kelis kartus stipriai smūgiavo, tačiau kamuolys abukart skriejo šalia virpsto.

74 min. ĮVARTIS. Lietuviai prarado kamuolį ir Ispanijos ekipos žaidėjas Adama Traore įsiveržė į baudos aikštę, perdavė kamuolį I.Hernandezui, o šis nukreipė kamuolį į lietuvių vartus. Antrasis I.Hernandezo įvartis ir 2:0 pirmavo ispanai.

63 min. Lietuviai pirmą kartą kėlė kampinį ir jis buvo pavojingas – nuo L.Spalvio kojos kamuolys atšoko ir skriejo į vartų plotą, bet vartininkas jį sugavo.

56 min. Antrame kėlinyje lietuviai atrodė agresyviau ir ne kartą kėlė problemų ispanų gynėjams: 56-ąją min. beveik vienas prieš varžovų vartininką išbėgo Lukas Spalvis, tačiau jį pasivijo varžovų žaidėjas ir lietuvio desperatiškas smūgis buvo netikslus.

46 min. Lietuviai iškart surengė ataką ir į vartus smūgiavo Rolandas Baravykas – kamuolys skriejo aukščiau vartų. Iš viso per pirmąjį kėlinį ispanai į Lietuvos vartus smūgiavo 5 kartus, lietuviai – 1.

Antrasis kėlinys

45 min. Teisėjas nepridėjo laiko – po pirmojo kėlinio Ispanija pirmavo prieš Lietuvą 1:0.

44 min. Ikeras Hernandezas dar kartą galėjo pasižymėti, tačiau kamuolį baudos aikštėje gavęs ispanas jį smūgiavo „iš oro“ ir smūgis nepasisekė, o Tomas Švetkauskas kamuolį pagavo.

33 min. Pailsėję ispanai vėl užgulė Lietuvos rinktinės vartus, tačiau tik jų pačių klaidos ar netikslūs perdavimai neleido pelnyti antrojo įvarčio. Kol kas mūsų ekipos gynyba buvo skylėta.

31 min. Į Ispanijos vartų pusę pirmą kartą smūgiavo Lietuvos rinktinės žaidėjai, tačiau L.Narbuto smūgiuotas kamuolys skriejo aukščiau vartų.

22 min. Beveik po 20 minučių apatiškos kovos lietuviai nutarė šturmuoti ispanų vartus, tačiau netikslūs perdavimai varžovų aikštės pusėje nutraukė lietuvių siekius pelnyti įvartį.

14 min. Po įvarčio žaidimo sparta nukrito. Abi ekipos bandė laikyti kamuolį, tačiau ispanai dažniau lankėsi Lietuvos rinktinės baudos aikštės prieigose.

5 min. ĮVARTIS. Jau penktąją minutę lietuviai praleido įvartį: skersuotą kamuolį į baudos aikštę bandė atmušti Lietuvos rinktinės gynėjai, tačiau nesėkmingai ir tuo pasinaudojo varžovai, po rikošeto pelnę pirmąjį įvartį. 1:0 pirmauja Ispanija. Pasižymėjo Ikeras Hernandezas.

Lietuvos rinktinės starto sudėtis: Tomas Švedauskas, Džiugas Petrauskas, Julius Aleksandravičius, Lukas Artimavičius, Rolandas Baravykas, Klaidas Jaškus, Lukas Narbutas, Donatas Kazlauskas, Vykintas Slivka, Simonas Stankevičius ir Lukas Spalvis.

Pirmasis kėlinys

------------------------------

Itin galingas varžovas

Pasak Lietuvos U-19 rinktinės vyriausiojo trenerio Antano Vingilio, lietuviai nusiteikę kovingai. Strategas išsiskyrė Ispanijos komandos vidurio saugus – Pablo Iñiguezą ir José Rodríguezą.

„Jie organizuoja žaidimą. Tai – labai stiprūs, galingi, techniški žaidėjai, – vertino A. Vingilys. – Apskritai ispanų komanda paliko labai gerą įspūdį. Manau, ji mūsų grupėje turėtų užimti pirmąją vietą.“

Lietuvos rinktinės saugas Vykintas Slivka manė, kad ispanų žaidimo stilius nesikeis: „Jie stengsis atakuoti. Mes bandysime varžovus užpulti netikėtai – rengti kontrišpuolius. Esame pajėgūs pasiekti teigiamą rezultatą. Tikiu savo komanda.“

Jam antrino ir gynėjas Julius Aleksandravičius. Jo nuomone, lietuvių stiprybe gali būti ne tik kontratakos, bet ir kampiniai bei standartinės padėtys.

„Visi žino, kad Ispanijos rinktinė – stipri komanda. Manau, bus sunku su jais žaisti. Tačiau išeisime į aikštę, kovosime ir stengsimės pasiekti teigiamą rezultatą“, – žadėjo Jonavos „Lietavai“ atstovaujantis J. Aleksandravičius.

Lietuvos rinktinė negalės rungtyniauti pajėgiausios sudėties. Tikriausiai nežais traumuotas saugas Deimantas Petravičius. Ne visiškai sveikas ir puolėjas Lukas Spalvis.

Laukia audringo palaikymo

Iš Panevėžio kilusio, o dabar Turino „Juventus“ (Italija) žaidžiančio V. Slivkos nuomone, visi Ispanijos rinktinės žaidėjai – pavojingi. Nepaisant to, Lietuvos rinktinės žaidėjai nusiteikę kovingai ir laukė žiūrovų susidomėjimo.

„Prisiminus pirmąsias rungtynes, ypač, kai giedojome himną, šiurpuliukai nukrečia. Tikiuosi, šįkart bus dar daugiau žiūrovų, juk žaisime prieš pasaulio ir Europos čempionus, – vylėsi V. Slivka. – Ne kiekvieną dieną yra galimybė žaisti už tai, ką myli – savo šalį.“

Pasak V. Slivkos, šeštadienio pralaimėjimas 2:3 Olandijos bendraamžiams nuteikė optimistiškai. Paskutinėmis minutėmis varžovams nusileidę lietuviai įgavo daugiau pasitikėjimo savimi, suprato, kad gali kovoti ir su stipriausiomis Europos komandomis.

„Palaikymas buvo nuostabus“, – reziumavo J. Aleksandravičius.

Ispanus tenkins tik pergalė

„Mums geras rezultatas bus tik pergalė. Spėju, laimėsime 2:0“, – mačo su lietuviais išvakarėse buvo drąsus 18-metis Ispanijos U-19 rinktinės puolėjas Alexas Serrano.

Jo nuomone, šeimininkai didžiausią dėmesį skirs gynybai, tačiau tai ne priežastis ispanams keisti žaidimo filosofiją.

„Privalome žaisti savo futbolą, nepriklausomai nuo to, ką aikštėje demonstruoja varžovai. Turime laikyti kamuolį, atlikti daugybę perdavimų, ieškodami plyšių ar spragų tam, kad įmuštume“, – komandos draugui antrino 19-metis puolėjas Ikeras Hernándezas.

Pasak A. Serrano ir I. Hernándezo, lietuvių koziris – namų sienos ir savų sirgalių palaikymas.

„Mačas turėtų būti įtemptas. Mačiau, kaip lietuviai žaidė su olandais, tad artėjančiai akistatai ruošiamės rimtai ir atsakingai, – tvirtino ispanus treniruojantis Luisas de la Fuente. – Žinome, kad Lietuvos rinktinė – stipri ekipa. Jos galybė – komandinis žaidimas. Lietuviai bando kompaktiškai gintis.“

Ispanai pirmosiose rungtynėse šeštadienį 1:0 nugalėjo kaimynus portugalus. A. Serrano teigimu, varžovai žaidė puikiai, tad laimėjusiai Ispanijos rinktinei tai prideda daugiau pasitikėjimo.

Mače su lietuviais nerungtyniaus Héctoras Bellerínas. Jam rungtynėse su Portugalijos komanda parodyta geltona kortelė.