2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2019 08 29 /23:24

Europinė „Sūduvos“ svajonė dramatiškai dužo Budapešte

Marijampolės „Sūduva“ buvo taip arti Europos lygos grupių etapo, kaip iki šiol nėra pavykę nė vienai Lietuvos komandai, tačiau šešių įvarčių trileris Budapešte ketvirtadienio vakarą šalies klubinio futbolo ekstaze nevirto. Mače su vietos „Ferencvaroš“ A lygos čempionai pirmavo, buvo atsitiesę antrojo kėlinio viduryje, bet galiausiai po nepaprastai atkaklios kovos kapituliavo – 2:4.
Rungtynių akimirka
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prieš savaitę Marijampolėje komandos išsiskyrė be įvarčių, tad Vengrijos sostinėje „Sūduvą“ būtų tenkinusi ne tik pergalė, bet ir rezultatyvios lygiosios.

„Reikės karštos širdies ir šalto proto“, – vos atvykęs į Vengrijos sostinę pareiškė Vladimiras Čeburinas. Į savo trenerio žodžius suvalkiečiai įsiklausė ir mačą pradėjo tarsi ant sparnų. Nors dvikovos favoritais buvo laikomi vengrai, „Sūduvos“ futbolininkai labai užtikrintai ir ramiai yrėsi link savosios svajonės.

Šanso A lygos čempionai sulaukė labai greitai. 11-ąją minutę šiurkšti vengrų klaida gynyboje baigėsi Ovidijaus Verbicko perimtu kamuoliu ir taikliu pykštelėjimu į vartų tinklą – 1:0.

Sauliaus Čirbos nuotr./Marijampolės „Sūduva“
Sauliaus Čirbos nuotr./Marijampolės „Sūduva“

Pakvipo sensacija, o ir „Ferencvaroš“ futbolininkai atrodė pasiųsti į gilų nokdauną, tačiau 36-ąją minutę kortos laimingai sukrito jau šeimininkams. Nesusikalbėjimas savoje aikštės pusėje baigėsi apmaudžiu rikošetu, po kurio kamuolys nukrito Franckui Boli. Dramblio Kaulo Kranto puolėjas tuoj pat įsiveržė į baudos aikštelę, kur jį be ceremonijų „nuskynė“ Ivanas Kardumas – baudinys, kurį užtikrintai realizavo Rolandas Varga.

Šis emocinis užtaisas kaip reikiant įsiūbavo „Groupama Arena“ stadioną, o dar kartą tribūnos sprogo prieš pat pertrauką, kai vengrų ataka baigėsi to paties F.Boli taikliu smūgiu nuo virpsto.

Nuo antro kėlinio pradžios V.Čeburinas į aikštę metė kirkšnies traumą išsigydžiusį Paulių Golubicką.

VIDEO: „Ferencvaroš“ – „Sūduva“ (santrauka)

Neturėdami ką prarasti, A lygos čempionai perėmė iniciatyvą ir 64-ąją minutę buvo atgaivinę savo viltis, kai penktąjį savo įvartį šioje Europos kampanijoje įmušė Mihretas Topčagičius, tačiau „Sūduvos“ džiaugsmas išsisklaidė lygiai taip pat kaip užgimė – po trijų minučių Tokmacas Nguenas į I.Kardumo vartus įmušė trečią kartą.

Lemiamam šturmui jėgų svečiai jau neturėjo, o per pridėtą Ivanas Hladikas šalia baudos aikštelės pargriovė Aleksandrą Zubkovą, tačiau mačui vadovavęs italas Marco Guida parodė į 11 metrų žymą. Tašką rungtynėse užtikrintai padėjo baltarusis Nikolajus Signevičius.

„Ferencvaroš“ į pagrindinį Europos taurių turnyrą pateko po 15 metų, o „Sūduvos“ šiemetinė kelionė Senajame žemyne baigėsi.

Ferencvaros (Hun) Suduva (Ltu)

„Ferencvaroš“ – „Sūduva“ 4:2
(pirmos rungtynės – 0:0, bendras rezultatas – 4:2)
11' [0:1] Ovidijus Verbickas
36' [1:1] Rolandas Varga (11m)
45' [2:1] Franckas Boli
65' [2:2] Mihretas Topčagičius
67' [3:2] Tokmacas Nguenas
90' [4:2] Nikolajus Signevičius (11m)

„Ferencvaroš“ (4-2-3-1): Denesas Dibuszas; Gergo Lovrencsicsas, Laša Dvali, Miha Blažičius, Marcelis HeisterisYellow card ; Igoris Charatinas, Davidas SigerasYellow card (71' Danilas Ignatenka); Rolandas Varga (68' Isaelis), Tokmacas Nguenas, Aleksandras Zubkovas; Franckas Boli (80' Nikolajus Signevičius).

„Sūduva“ (5-3-2): Ivanas KardumasYellow card; Andro ŠvrljugaYellow card, Semiras KerlaYellow card, Algis Jankauskas, Ivanas Hladikas, Aleksandras Živanovičius; Ovidijus Verbickas (71' Eligijus Jankauskas), Jovanas Čadjenovičius, Giedrius Matulevičius (88' Robertas Vėževičius); Josipas Tadičius (46' Paulius Golubickas), Mihretas TopčagičiusYellow card.

Rungtynių eiga:

„Ferencvaroš“ – „Sūduva“ 4:2

Mantas Krasnickas Mantas Krasnickas, 15min žurnalistas Budapešte
Viskas. Varžovai dar realizavo 11 merų baudinį, o „Sūduvos“ kelionė baigėsi. Belieka padėkoti vyrams už šio sezono kelią ir kovą.

„Ferencvaroš“ sirgaliai kuria tikrą vakarėlį, tribūnoje už vartų uždegtas fajeris, o žiūrovai su aistruoliais dainuoja pergalės dainas. Vengrijos komandai nepatekimas į Europos lygą būtų katastrofa.
VIDEO: Emocijos po rungtynių: „Ferencvaroš“ sirgalių šėlsmas ir „Sūduvos“ liūdesys

95 min. Surengti šturmą suvalkiečiams trūksta jėgų. Jau per pridėtą rungtynių laiką Ivanas Hladikas baudos aikštelės prieigose pargriovė Aleksandrą Zubkovą, bet arbitras buvo įsitikinęs, jog pražanga buvo padaryta baudos aikštelėje. Baudinį užtikrintai realizavo Nikolajus Signevičius. Laikas baigiasi, svajonė dūžta. Į Europos lygos grupių etapą keliauja „Ferencvaroš“.

85 min. „Sūduva“ bando kurti, bet yra priversta apnuoginti užnugarį ir „Ferencvaroš“ turi galimybių.

76 min. Vengrų kontratakos vis pavojingesnės. Franckas Boli turi šansą, bet įspūdingą reakciją demonstruoja Ivanas Kardumas.

72 min. Puiki dar viena vengrų proga po Ivano Hladiko klaidos, bet Tokmacas Nguenas „dovanėle“ nepasinaudoja.

Mantas Krasnickas Mantas Krasnickas, 15min žurnalistas Budapešte
V.Čeburinas ką tik griebėsi už galvos ir liepė savo komandai nusiraminti, kai šie vos neatsivežė įvarčio, o kamuolys sudrebino vartų konstrukciją, bet jau po minutės treneris sveikino Mihretą Topčagičių, pelniusį antrą Lietuvos čempionų įvartį.

Džiaugsmas truko labai neilgai. „Ferencvaroš“ prireikė kelių akimirkų, kad Nguenas pasiųstų tolimą smūgį į vartus. Įvarčiai liejasi „Groupama arena“, o nuotaikos keičiasi kas keletą minučių. Dabar „Sūduvai“ vėl reikia tildyti tribūnas.

Dar vienas į puolimą orientuotas keitimas – Eligijus Jankauskas išklauso trenerių štabo nurodymus ir bėga, tikėkimės, gelbėti šios sunkios situacijos. Iš žaidimo V.Čeburinas išėmė pirmojo įvarčio autorių, kuris neseniai susižeidęs gulėjo ant vejos.

67 min. ĮVARTIS!!! Suvalkiečių džiaugsmas truko labai neilgai. Vos po kelių minučių vengrus į priekį vėl išvedė Tokmacas Nguenas.

64 min. ĮVARTIS!!! Mihretas Topčagičius. Austras baudos aikštelėje gauna perdavimą iš dešinio krašto ir iš kelių metrų siunčia kamuolį į tinklą ir atgaivina „Sūduvos“ viltis – 2:2.

63 min. Šiurkšti Aleksandro Živanovičiaus klaida vos nesibaigia trečiuoju vengrų įvarčiu. Aleksandras Zubkovas šauna į skersinį.

Mantas Krasnickas Mantas Krasnickas, 15min žurnalistas Budapešte
Jei sugalvotumėte pažymėti, kur šiuo metu žaidžia Semiras Kerla, turėtumėte nuspalvinti visą aikštę. Vidurio gynėjas ir spaudžia varžovų puolėjus, ir jungiasi kraštu, ir ginasi, ir gaudo aukštus kamuolius po kampinių. V.Čeburinas įvedė pakeitimų žaidime ir jie jaučiami – atsirado gyvybė ir kūryba.

56 min. „Ferencvaroš“ atiduoda kamuolio kontrolę „Sūduvai“.

55 min. Suvalkiečiai neturi kur trauktis ir vis dažniau žaidimas keliasi į „Ferencvaroš“ aikštės pusę. Neretai vengrų baudos aikštelėje lankosi ir gynėjai, ypač aktyvus Semiras Kerla. Nuo antro kėlinio pradžios žaidžiantis Paulius Golubickas taip pat rungtyniauja labai „aukštai“.

49 min. Labai pavojingai po kampinio smūgiuoja Semiras Kerla. Kamuolys skrieja šalia vartų.

46 min. Antrąjį kėlinį Vladimiras Čeburinas pradeda keitimu. Josipą Tadičių keičia kirkšnies traumą išsigydęs Paulius Golubickas.

45 min. ĮVARTIS! Žiauri pirmojo kėlinio pabaiga suvalkiečiams. Jau per pridėtą laiką vengrai sugeba įmušti „į rūbinę“. Po Aleksandro Zubkovo perdavimo iš dešiniojo krašto įvartį iš kelių metrų pelno Franckas Boli. Kamuolys dar atsimuša į tolimą virpstą, bet įskrieja į tinklą.

Mantas Krasnickas Mantas Krasnickas, 15min žurnalistas Budapešte
„Ferencvaroš“ trenerių štabo nariai griebėsi už galvų, nes I.Kardumui buvo parodyta „tik“ geltona kortelė. Vis dėlto įvartis nuo 11 metrų žymos krito ir stadionas vėl ošia. „Sūduvos“ laukia kaip pragaras sunkios 55 minutės.

„Sūduvai“ reikia pertraukos. Po praleisto įvarčio marijampoliečių žaidimas sustojo, o varžovai, vedami tribūnų, rengia vieną išpuolį po kito.

35 min. ĮVARTIS! Nesusipratimas „Sūduvos“ aikštės pusėje baigiasi rikošetu ir atšokusiu kamuoliu tiesiai Franckui Boli po kojomis. Šis atsiduria vienas prieš vartininką. Ivanas Kardumas šiurkščiai griauna puolėją ir į „Sūduvos“ vartus skiriamas baudinys. Jį užtikrintai realizuoja kamuolį į vidurį vartų pasiuntęs Rolandas Varga – 1:1.

33 min. Gera šeimininkų ataka. Po Gergo Lovrencsicso tolimo smūgio kamuolys praskrieja visai šalia virpsto.

30 min. Vengrų atakos ir toliau chaotiškos. „Sūduva“ atakuoja rečiau, bet pavojingiau. Ypač suvalkiečiai pavojingi standartinėse situacijose. Kol kas – labai geras pusvalandis.

22 min. Neblogą progą turi Josipas Tadičius. Vengrai atrodo labai sutrikę.

17 min. Praleidę įvartį, vengrai pastebimai suaktyvėjo. Žaidimas akivaizdžiai persikėlė į „Sūduvos“ aikštės pusę, bet išpešti kažko pavojingesnio vengrams nepavyksta.

Mantas Krasnickas Mantas Krasnickas, 15min žurnalistas Budapešte
Kokia vengrų klaida savo aikštės pusėje ir Ovidijus Verbickas tildo visą „Groupama arena“. Vietiniai sirgaliai nuščiuvę žiūrėjo į triumfuojančius sūduviečius. Tokio šalto dušo nesitikėjo niekas. Dabar aikštės šeimininkus slegia dar didesnė įtampa – jiems reikia jau dviejų įvarčių!

11 min. ĮVARTIS!!! Ovidijus Verbickas!!! Vengrijos klubo legionieriai Laša Dvali ir Igoris Charatinas labai šiurkščiai klysta gynyboje. Kamuolį perėmęs Ovidijus Verbickas staigiai įsiveržia į baudos aikštelės prieigas ir smūgiuoja pažeme. Kamuolys dar liečia vengrų gynėjo koją ir rikošetu skrieja į vartus! 1:0 – lietuviškas futbolo stebuklas artėja.

Sauliaus Čirbos nuotr./Marijampolės „Sūduva“
Sauliaus Čirbos nuotr./Marijampolės „Sūduva“

10 min. Pavojingas epizodas prie suvalkiečių vartų. Ivanas Kardumas „nukrapšto“ kamuolį nuo kartvelo Laša Dvali galvos.

9 min. Semiras Kerla efektingai smūgiuoja „per save“ – virš vartų.

8 min. Varžovų baudos aikštelėje susižeidžia Aleksandras Živanovičius. Kurį laiką gynėjas guli ant vejos, tačiau galiausiai tęsia rungtynes.

5 min. Rungtynių pradžia rami. Suvalkiečiams neblogai pavyksta palaikyti kamuolį.

Mantas Krasnickas Mantas Krasnickas, 15min žurnalistas Budapešte
Panašu, kad rungtynių pradžios įtampa slegia abi komandas. „Ferencvaroš“ niekaip neužmezga atakų, o „Sūduva“ nesusikalbėjo, ką reikia daryti standartinės situacijos metu. Maža to, prie savo vartų linijos itin rizikingai sužaidė Ivanas Kardumas.

„Ferencvaroš“ sirgaliai prieš pat rungtynių startą tribūnoje pakabino milžinišką plakatą su užrašu „Niekada nepasiduok!“ ir sugiedojo, panašu, klubo himną. Įspūdingi vaizdai Budapešte.
Manto Krasnicko nuotr./„Ferencvaroš“ sirgaliai
Manto Krasnicko nuotr./„Ferencvaroš“ sirgaliai
Mantas Krasnickas Mantas Krasnickas, 15min žurnalistas Budapešte
Sveiki, 15min skaitytojai! Sveikinuosi su jumis iš Budapešto, kuris nusidažė žalia ir balta spalvomis. Nors iki rungtynių liko dar 40 minučių, aktyvusis „Ferencvaroš“ sirgalių sektorius jau kelia nemenką triukšmą. „Groupama arena“ bus itin karšta, bet „Sūduva“ per tuos trejus metus jau matė ir šilto, ir šalto.

Į stadioną vežęs taksi vairuotojas linkėjo sėkmės „Sūduvai“. Jam „Ferencvaroš“ klubas yra per daug užrietęs nosį ir arogantiškas. Vyras palinkėjo mušti įvartį ir atsilaikyti bei palydėjo savo tiradą necenzūriniu žodžiu Vengrijos čempionų adresu. Panašu, ne visa šalis laukia „Ferencvaroš“ sėkmės šį vakarą.
VIDEO: Budapešte girdimas ir „Sūduvos“ vardas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką