15min be reklamos
2022 12 07, 23:06

Istorinė pergalė: „Airwell Energija“ nugalėjo Latvijos čempionus

„Optibet“ ledo ritulio lygoje Elektrėnų „Airwell Energija“ iškovojo skambiausią šio sezono pergalę.
Rungtynių akimirka
Rungtynių akimirka / nuotr. hockey.lt
Temos: 1 Ledo ritulys

Trečiadienio vakarą „Airwell Energija“ pirmą kartą šiame sezone 3:1 nugalėjo praėjusio sezono Latvijos čempionę „Zemgale/LLU“.

Šis rezultatas paženklino ne tik pirmąjį šio sezono lietuvių triumfą OHL prieš lygos čempionus. Tai buvo ir pirmoji pergalė prieš lygoje pirmaujančių komandų iš Latvijos trejetuką.

Pirmojo kėlinio pabaigoje Dovydas Laimutis laimėjo ritulio įmetimą varžovų zonoje, o K.Krasilnikovas nieko nelaukdamas metė į vartus. Varžovų vartininkui nepavyko susidoroti su „Airwell Energijos“ rezultatyviausio šio sezono žaidėjo bandymu ir būtent Elektrėnų klubas šiose rungtynėse pasižymėjo pirmasis.

Antrajame kėlinyje svečiai iš Latvijos stengėsi perimti iniciatyvą į savo rankas, bet elektrėniškiai užtikrintai gynėsi nuo varžovų atakų ir patys surasdavo galimybių pereiti į atakas. Pačioje kėlinio pabaigoje prie „Airwell Energijos“ vartų kilo pavojus, o ritulys galiausiai atsidūrė šeimininkų vartuose. Visgi, lietuvių komandos laimei, varžovai ritulį į vartus pasiuntė kiek pavėlavę – prieš tai nuskambėjo kėlinio pabaigą užfiksavusi sirena.

VIDEO: Gražiausi epizodai: „Airwell Energija“ - „HK Zemgale/LLU“ / 2022-12-07

Trečiajame kėlinyje Latvijos čempionai išlygino rezultatą, kai iš po varžovo lazdos ritulį į vartus paleidęs Uldis Pūpolas surado plyšį Maksimo Duvės vartų gynyboje. Visgi, net ir praleidusi įvartį, „Airwell Energijos“ komanda nesutriko ir toliau rado atsakų varžovų išpuoliams.

Situacija kardinaliai pasikeitė kai Matissas Birinšas užsidirbo nuobaudą, o netrukus bandydamas perimti ritulį dar kartą pažeidė taisykles, taip palikdamas savo komandą keturias minutes žaisti mažumoje. Ilgai nelaukdama „Airwell Energijos“ ekipa nubaudė varžovus už šią nuobaudą, kai Klymentijus Lysakas įsiveržė prie varžovų vartų bei pasiuntė ritulį į tinklą.

Net ir po antrojo įvarčio elektrėniškiai ir toliau ieškojo progų dar vienai tiksliai atakai ir buvo pavojingesni už savo varžovus: iš pradžių po jų metimo ritulys pataikė į virpstą, vėliau Jaromiro Šusterovo bandymą atrėmė vartininkas, kol galiausiai perėmus ritulį oponentų zonoje progą gavo Nazaras Ružnikovas, kuris neklysdamas tiksliu metimu užtvirtino savo komandos pergalę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką