Istorinę „Sūduvos“ galimybę Glazge „Celtic“ sudaužė trimis įvarčiais

Marijampolės „Sūduva“ baigė kelionę Europoje. Nors nukeliauta toli, iki svajonės taip pat trūko nemažai. Europos lygos atrankos ketvirtojo etapo rungtynėse Lietuvos čempionai Glazge 0:3 gavo futbolo pamoką nuo „Celtic“ klubo. Marijampolėje pasiektos lygiosios (1:1) „Sūduvai“ šįkart beveik pusvalandį palaikė viltį bandant tapti pirmuoju mūsų šalies klubu, patekusiu į Europos lygos grupių etapą, bet tada Škotijos čempionai savo stadione lietuvius užgriuvo visu svoriu.
Glazgo „Celtic“ futbolininkai namie įveikė Marijampolės „Sūduvą“.
Glazgo „Celtic“ futbolininkai namie įveikė Marijampolės „Sūduvą“. / „Scanpix“ nuotr.

Septynis pastaruosius metus Škotijos čempionu tapęs klubas aiškiai įrodė, kad yra vertas Europos lygos grupių varžybų, kurių burtai bus traukiami penktadienį.

Laimėjęs bendru dviejų mačų skirtumu 4:1, Glazgo klubas tęs sezoną Europoje, o sūduvių tarptautiniai nuotykiai baigėsi.

Čempionų lygoje Kipro klubą pašalinęs, paskui nuo Serbijos čempionų pamokų gavęs, Marijampolės klubas peršoko į Europos lygos atranką ir ten praėjo dar vieną ratą. Tačiau po įveikto Jūrmalos "Spartaks", Vladimiro Čeburino vyrams legendinio Škotijos klubo barjeras buvo akivaizdžiai per aukštas.

Pusšimtis tūkstančių pašėlusių škotų „Celtic“ stadione sulaukė šeimininkų įvarčio jau pirmojo kėlinio viduryje, kai 27 minutę Leighas Griffithsas atliko meistriškai baudos smūgį ir pasiuntė kamuolį per sūduvių pastatytą gyvatvorę.

Tai nebuvo netikėta, nes šis 28 metų škotas puolėjas įvarčiu baudos smūgiu pernai buvo apdovanojęs ir Anglijos rinktinę.

Dar du įvarčiai krito antrajame kėlinyje, kuomet sutankinta sūduvių gynyba ėmė irti. Vidurio saugas Callumas McGregoras 52 minutę smūgiu į vartų kampą baigė gražią kombinaciją.

o 61 minutę gynėjas iš Norvegijos Kristofferis Ajeras smūgiu galva iš krašto įmušė kamuolį į Ivano Kardumo vartus.

Jei ne vartininko I.Kardumo pastangos, rezultatas galėjo būti ir daug skaudesnis svečiams.

„Celtic' atliko net 26 smūgius į vartus, o „Sūduva“ – vos keturis.

Į vartų plotą šeimininkai pataikė 13 sykių, svečiai – tik 2.

„Scanpix“ nuotr./Glazgo „Celtic“ futbolininkai namie įveikė Marijampolės „Sūduvą“.

Rungtynių eiga. Glazgo „Celtic“ – Marijampolės „Sūduva“ 3:0

Antrasis kėlinys

90 min. Marijampoliečių vargai baigėsi. 0:3 dar ne pats prasčiausias variantas tokiose rungtynėse.

75 min. I.Kardumo pastangomis rezultatas lieka padorus. Nes Lietuvos klubo vartininkas sudegino dar vieną šeimininkų galimybę.

62 min. K.Ajeras labai patenkintas – tai pirmasis norvego įvartis atstovaujant Glazgo klubui.

61 min. Įvartis. Rezultatas tapo 3:0, kai Kristofferis Ajeras sulaukė kamuolio baudos aikštelės krašte. Aukštasis gynėjas galva pasiuntė kamuolį, paskui kurį I.Kardumas nespėjo. Galbūt marijampoliečių vartininką suklaidino pro šalį bėgęs ir kamuolio vos nelietęs Scottas Sinclairas.

60 min. V.Čeburinas nervingai kramto gumą, vis pažiūrėdamas į laikrodį. Jo vyrams jau reikia mušti du įvarčius, nes bendras rezultatas 1:3 Glazgo klubo naudai.

Mantas Krasnickas

MANTAS KRASNICKAS, 15min žurnalistas Glazge

Ivanas Kardumas maskatuoja rankomis ir rėkia ant gynėjų. Ką tik antrą kamuolį iš savo vartų išpainiojęs kroatas iškart vėl buvo paliktas sušaudymui.

53 min. Įvartis. Škotijos čempionai pirmauja jau 2:0, kai L.Griffithsas surado Scottą Sinclairą, o šis – Callumą McGregorą. Pastarasis saugas pasiuntė kamuolį į svečių vartus.

50 min. Olivier Ntchamas gavo dar vieną progą smūgiui iš arti, bet kamuolys praskriejo kiek virš vartų.

Pirmasis kėlinys

Vladimiras Čeburinas turės apie daug ką pakalbėti per pertrauką. 1:1 išvestų komandas į pratęsimą, bet vos du priartėjimai prie varžovų vartų per kėlinį įvarčio toli gražu nežada.

45 min. Pirmasis kėlinys baigėsi Glazgo klubui pirmaujant 1:0. Bendras dvejų rungtynių rezultatas yra 2:1 Škotijos čempionų naudai.

33 min. Rezultatas turėjo padvigubėti, bet kažkokiu stebuklingu būdu I.Kardumas atmušė šeimininkų ataką. Scottas Sinclairas buvo atsidūręs per kelis metrus prieš vartus vienas. Sudūvius išgelbėjo vartininkas, blokavęs kojomis smūgį.

28 min. L.Griffithsas nulėkė švęsdamas įvartį. Jo smūgiu negalima labai stebėtis. 28 metų futbolininkas baudos smūgiu yra įmušęs įvartį ir Anglijos rinktinei, kai škotai pernai sužaidė 2:2 su anglais.

L.Griffithsas Glazgo klubui atstovauja nuo 2014 metų ir per 122 rungtynes yra pelnęs 73 įvarčius. Pardon, jau 74.

27 min. Įvartis. Celtic žudo Sūduvos ginklu. Tai puolėjas Leighas Griffithsas meistriškai atliko baudos smūgį – perkėlė kamuolį per sienelę, o I.Kardumas griūdamas kamuolio nepasiekė.

Vladimiras Čeburinas naująjį puolėją Sandro Gotalą palikęs priekyje, o austro porininkas Rigino Cicilia žaidžia labiau atsitraukęs į gynybą. Treneris tiki, kad naujokas pasirengęs mušti taip reikalingą įvartį.

19 min. „Celtic“ turėjo šimtaprocentinę progą, kai Marijampolės komandos du gynėjai nepataikė į baudos aikštelę atklydusį kamuolį. Bet šeimininkų puolėjas Leighas Griffithsas maždaug iš devynių metrų pataikė tiesiai į vartininką I.Kardumą.

„Sūduvos” vidurio gynėjams reikia pabusti. Jau antra vaikiška klaida netoli savųjų vartų. Jei taip ir toliau, tik laiko klausimas, kada „Celtic“ nubaus.

16 min. Olivier Ntchamas gražiai pavarinėjo kamuolį ir šovė iš toli – kamuolys lėkė virš svečių vartų.

11 min. Lietuvos čempionams žaidimo kurti visiškai nesiseka. Nors „Celtic“ rimto pavojaus dar nesukūrė, tačiau visiškai kontroliuoja pirmas mačo minutes. „Sūduvai“ pirmąją bangą atlaikyti sekasi neblogai.

8 min. Kaip galima buvo tikėtis, Marijampolės komanda susitelkė į gynybą. Škotijos čempionams nebus taip lengva pramušti tankias sudūvių gretas.

„You’ll never walk alone“ – šis futbolo romantikų himnas ką tik nuskambėjo „Celtic Park“ stadione. Atmosfera kaista su kiekviena minute. Tribūnos nėra užpildytos, tačiau ir laisvų vietų daug nelikę.

Sūduvos starto sudėtis: Ivanas Kardumas, Vitalijus Gaijdučikas, Algis Jankauskas, Aleksandras Živanovičius, Vaidas Slavickas, Jovanas Čedjenovičius, Gersonas Acevedo, Andro Švrljuga, Danielis Offenbacheris, Rigino Cicilia, Sandro Gotalas.

Celtic starto sudėtis: Craigas Gordonas, Scotas Brownas, Leighas Griffithsas, Sottas Sinclairas, Dedryckas Boyata, Olivier Ntchamas, Mikaelis Lustigas, Kristofferis Ajeras, Callumas McGregoras, Kieranas Tierney, Michaelas Johnstonas.

Sveiki, 15min skaitytojai. Su jumis sveikinuosi iš Glazgo. Diena čia apniukusi, pietų metu pradėjo lyti. Tikėkimės, kad apniukusi bus ir škotų nuotaika po rungtynių su „Sūduva“.

Kiek teko kalbėtis su vietiniais žurnalistais ir gyventojais, pilno stadiono jie šįvakar neprognozuoja. Prognozės svyruoja nuo 40 iki 55 tūkstančių žmonių.