Istorinis 19-mečio įvartis atvedė Prancūziją į aštuntfinalį

19-metis Kylianas Mbappe atvedė Prancūzijos futbolo rinktinę į pasaulio čempionato aštuntfinalį. Jekaterinburge vykusiose C grupės rungtynėse vieni iš favoritų prancūzai 1:0 nugalėjo Peru ir šventė antrą pergalę.
Kylianas Mbappe
Kylianas Mbappe / „Scanpix“ nuotr.

35-ąją rungtynių minutę Kylianas Mbappe išvedė į priekį prancūzus. Olivier Giroud smūgį Peru gynėjai atrėmė, bet vartininkas išėjo iš vartų ir K.Mbappe mušė į tuščius vartus.

Tai buvo pirmasis 19-mečio įvartis šiame čempionate. Jis tapo jauniausiu prancūzu istorijoje, įmušusiu įvartį pasaulio čempionate. Anksčiau šis rekordas priklausė Davidui Trezeguet, kuris pasižymėjo 1998 metų pasaulio čempionate, būdamas 20-ies.

Peru rinktinė visų rungtynių metu solidžiai gynėsi, tačiau tik kartą smūgiavo į vartų plotą ir itin pavojingų progų nesukūrė. Tiesa, prancūzai antrajame kėlinyje irgi tik kartą grasino varžovų vartams.

Antrą pralaimėjimą patyrusi Peru rinktinė atsisveikino su viltimis žengti į kitą pasaulio čempionato etapą.

C grupės lyderiai prancūzai pirmose rungtynėse 2:1 palaužė australus. Peru startavo pralaimėjimu 0:1 Danijai.

Kitose C grupės rungtynėse Danija ir Australija sužaidė lygiosiomis 1:1.

Rungtynių eiga

Antrasis kėlinys: Prancūzija – Peru 1:0

90 min. Peru nesugebėjo išlyginti rezultatą ir atsisveikins su pasaulio čempionatu po grupių etapo.

80 min. Nabilas Fekiras pakeitė Antoine Griezmanną.

75 min. Ousmane Dembele pakeitė įvarčio autorių K.Mbappe.

46 min. Du keitimai Peru rinktinėje. Yoshimarą Yotuną pakeitė Jeffersonas Farfanas, o Andersonas Santamaria pakeitė Alberto Rodriguezą.

Pirmasis kėlinys: Prancūzija – Peru 1:0

45 min. Po pirmojo kėlinio prancūzai pirmauja, bet Peru dar turės 45 minutes išsigelbėti. Pralaimėjimas jiems reikštų iškritimą iš turnyro.

35 min. ĮVARTIS. Kylianas Mbappe išvedė į priekį prancūzus. Olivier Giroud smūgį Peru gynėjai atrėmė, bet vartininkas išėjo iš vartų ir K.Mbappe mušė į tuščius vartus. Tai buvo pirmasis 19-mečio įvartis šiame čempionate. Jis tapo jauniausiu prancūzu, įmušusiu įvartį pasaulio čempionate.

23 min. Peru futbolininkas Paolo Guerrero gavo geltoną kortelę. Tuo pasirūpino S.Umtiti, kuris, atrodo, įtikino teisėją.

16 min. Pirmąją geltoną kortelę gavo Blaise Matuidi.

15 min. R.Varane turėjo gerą progą po kampinio galva nukreipti kamuolį į vartus, bet kamuolys skriejo šalia vartų. Pirma rimta prancūzų proga.

6 min. Pirmąją šių rungtynių progą įvarčiui sukūrė Peru. Andre Carrillo nusitaikė iš toliau, bet kamuolys skriejo virš vartų.

Startinės sudėtys

Prancūzija: Hugo Llorisas (Londono „Tottenham Hotspur“, Anglija); Benjaminas Pavardas („Stuttgart“, Vokietija), Raphaelis Varane'as (Madrido „Real“, Ispanija), Samuelis Umtiti („Barcelona“, Ispanija), Lucas Hernandezas (Madrido „Atletico“, Ispanija); Paulis Pogba („Manchester United“, Anglija), Blaise‘as Matuidi (Turino „Juventus“), N'Golo Kante (Londono „Chelsea“, Anglija); Kylianas Mbappe („Paris Saint Germain“), Antoine'as Griezmannas (Madrido „Atletico“, Ispanija), Olivier Giroud (Londono „Chelsea“).

Peru: Pedro Galesse („Veracruz“, Meksika), Luisas Advincula („Lobos Buap“, Meksika), Alberto Rodriguezas („Atletico Junior“, Kolumbija), Christianas Ramosas („Veracruz“, Meksika), Miguelis Trauco (Rio de Žaneiro „Flamengo“, Brazilija), Pedro Aquino („Lobos Buap“, Meksika), Yoshimaras Yotonas („Orlando City“, JAV), Edisonas Floresas („Aalborg“, Danija), Christianas Cueva („Sao Paulo“, Brazilija), Paolo Guerrero („Flamengo“, Brazilija), Andre Carrillo („Watford“, Anglija).