2017 04 11 /2017 04 12

Išvados nepadarytos: „Barcelona“ sutriuškinta „Juventus“ tvirtovėje

Dėl išpuolio prieš „Borussia“ ekipos autobusą Dortmunde antradienio vakarą sužaistas tik vienas Čempionų lygos ketvirtfinalio mačas. Turino „Juventus“ futbolininkai namuose nepaliko jokių vilčių „Barcelona“ ekipai – 3:0 (2:0). Įdomu, kad mačui teisėjavęs lenkas Szymonas Marciniakas dirbo ir per „Paris Saint-Germain“ bei „Barcelona“ mūšį Paryžiuje, kai šeimininkai laimėjo 4:0.
Paulo Dybala
Paulo Dybala / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Antrasis mačas Dortmunde neįvyko, mat „Borussia“ vykstant į rungtynes prie komandos autobuso susprogo užtaisas, sužeistas Marcas Bartra.

Tuo tarpu Italijoje Turino ekipa pirmą kartą istorijoje įmušė 3 įvarčius į „Barcelona“ vartus ir laimėjo daugiau nei vieno įvarčio persvara.

Paulo Dybala per nepilną pusvalandį iškėlė rimtą klausimą futbolo pasauliui – kas šiuo metu yra geriausias Argentinos futbolininkas. Du jaunojo puolėjo įvarčiai įvarė katalonus į kampą dar pirmajame kėlinyje.

Keistą startinę vienuolikę išdėstęs „Barcos“ treneris Luisas Enrique pirmajame kėlinyje buvo visiškai taktiškai „suvalgytas“ savo varžovo Massimiliano Allegri. „Barcelona“ vedlys neturėjo plano B ir pralaimėdamas atliko tik vieną keitimą.

Katalonų stratego pasirinkta trijų centro gynėjų linija su lėtu Jeremy Mathieu per kelias pirmąsias minutes byrėjo ne kartą, o Paulo Dybala jau 7-ąją min. įmušė pirmąjį įvartį.

Galingai mačą pradėję šeimininkai kurį laiką leido katalonams įkvėpti ir vos patys nepraleido įvarčio. 21-ąją min. herojiškas Gianluigi Buffono žaidimas išgelbėjo nuo Andreso Iniestos įvarčio, kurį prieš vartus puikiu perdavimu išvedė Lionelis Messi. Neįmuši tu – įmuša tau. Į ataką pasileidęs Mario Madžukičius kairiajame krašte pritraukė gynėją, perdavė kamuolį atbėgusiam P.Dybalai, kurio smūgis „iš niekur“ užklupo Marcą-Andre Ter Stegeną. Argentinietis pataikė tiksliai į apatinį vartų kampą.

Pirmajame kėlinyje „Barca“ daugiau nieko įsimintino nesukūrė, nors kamuolį kontroliavo 68 proc. laiko. Po pertraukos katalonai mačą tęsė itin aktyviu ir aukštu spaudimu, sukūrė kelias progas, tačiau smūgiavo itin netiksliai.

Netrukus idealaus šanso neišnaudojo visas rungtynes juos švaistęs Gonzalo Higuainas, tačiau po uždirbto kampinio įmušė gynėjas Giorgio Chiellini. Tai buvo pirmasis italo įvartis Čempionų lygoje nuo 2009 metų.

Po trečiojo įvarčio katalonai sukūrė tik vieną tikrai pavojingą progą, kai G.Buffonas fantastiškai į kampinį nukreipė Luiso Suarezo smūgį iš arti. L.Suarezui puikų perdavimą vėl atliko L.Messi. Rungtynių pabaigoje „Barcelona“ bandė spausti varžovus, tačiau bergždžiai – solidi ir tvarkinga gynybos linija žaidė užtikrintai.

Namų arenoje „Juventus“ laimėjo jau 16-ąjį mačą paeiliui visuose turnyruose. Iš viso „Juve“ savo stadione jau nėra pralaimėjusi net 48-ių pastarųjų rungtynių – 42 pergalės ir 6 lygiosios.

flashscore.com/„Juventus“ – „Barcelona“ statistika

„Juventus“ – „Barcelona“ 3:0

Antrasis kėlinys:

89 min. Paskutinis šeimininkų keitimas. M.Allegri nusprendė į aikštę leisti dar vieną gynėją ramiai mačo pabaigai. M.Pjaničių pakeitė A.Barzagli.

85 min. „Juventus“ tiesiog rūpinosi gynyba, išrikiavę 9 aikštės žaidėjus dviem eilėmis priešais baudos aikštelę. Įvarčių italams visiškai pakako.

81 min. P.Dybala pakeistas T.Rinconu.

80 min. L.Messi atliko labai pavojingą perdavimą baudos aikštelėje buvusiam S.Umtiti, tačiau prancūzas galva kamuolio nepasiekė.

78 min. Svečių atakos vėl suaktyvėjo. Įvartis Turine reikštų, kad namuose pakanka laimėti 2:0.

73 min. Pirmasis šeimininkų keitimas. A.Cuadrado pakeistas M.Lemina.

68 min. Puiki L.Suarezo proga, tačiau G.Buffonas ir vėl sužaidė fantastiškai.

62 min. Kėlinio pradžios „Barcelona“ spaudimas po trečiojo įvarčio dingo. Katalonai atrodė psichologiškai palaužti ir nemotyvuoti – visai kaip Paryžiuje, kai pralaimėjo 0:4 prieš PSG.

55 min. ĮVARTIS – GIORGIO CHIELLINI. „Juventus“ kampinio metu J.Mascherano nesugebėjo išstumti gynėjo iš pozicijos ir G.Chiellini tiksliu smūgiu galva pelnė trečiąjį įvartį.

Tai pirmasis italo įvartis Čempionų lygoje nuo 2009 metų.

54 min. PROGA! G.Higuainas įsiveržė į baudos aikštelę dešiniuoju kraštu, tačiau pagailėjo perdavimo M.Mandžukičiui ir smūgiavo pats. Pataikė tiesiai į vartininką.

53 min. G.Higuainas smūgiavo tiksliai, tačiau per silpnai ir „Barcos“ vartininkas lengvai sugavo kamuolį. L.Suarezas nubaustas geltona kortele.

52 min. Dar vienas smūgis link G.Buffono vartų. Atšokusį kamuolį nuo baudos aikštelės linijos iš eigos smūgiavo A.Iniesta, tačiau šovė virš vartų.

50 min. Antrąjį kėlinį katalonai pradėjo aukštu spaudimu, šeimininkai prie kamuolio beveik neprisilietė, o jį perėmę kone iškart būdavo priversti prarasti.

46 min. Pavojingas L.Messi smūgis skriejo pro pat virpstą.

Antrąją dalį „Barcos“ treneris pradėjo pakeisdamas komandos išdėstymą ir vietoj J.Mathieu į aikštę įleisdamas A.Gomesą.

Pirmasis kėlinys:

Ką sako statistika? „Barcelona“ pagal kamuolio kontrolę per pirmas 45 min. pirmavo 68:32, tačiau „Juventus“ laimėjo tiek pagal smūgius link vartų (8-5), tiek pagal smūgius į vartų plotą (5-1). Komandos kėlė po 2 kampinius, tačiau italai prasižengė net 15 sykių, kai katalonai – tik 8.

44 min. Dar vieną puikią progą turėjo G.Higuainas, tačiau „Barcą“ išgelbėjo geras vartininko žaidimas.

40 min. Šiek tiek ugnies iš katalonų pusės baigėsi pavojingu kampiniu, tačiau smūgio į vartų plotą nebuvo.

29 min. L.Messi įmušė įvartį, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę. Labai mažytė, tačiau teisingai pamatyta nuošalė.

28 min. Pirmoji mačo geltona kortelė parodyta D.Alvesui.

22 min. ĮVARTIS – PAULO DYBALA. Koks argentiniečio smūgis! Puolėjas sulaukė perdavimo ties baudos aikštelės linija kairėje pusėje ir nedvejodamas vienu lietimu pasiuntė kamuolį į artimąjį apatinį vartų kampą.

21 min. A.Iniesta neišnaudojo fantastiškos progos. Po puikaus komandos draugo perdavimo saugas iššoko vienas prieš G.Buffoną, tačiau patyręs vartininkas atmušė kamuolį.

16 min. Nors katalonai tradiciškai valdė kamuolį apie 70 proc. laiko, tačiau „Juve“ visiškai kontroliavo situaciją.

12 min. Po G.Chiellini pražangos baudos smūgį atlikęs L.Messi šovė virš vartų.

7 min. ĮVARTIS – PAULO DYBALA. Į baudos aikštelę įsiveržęs Juanas Cuadrado turėjo pakankamai erdvės atlikti perdavimą P.Dybalai, kuris apsisukdamas smūgiu į viršutinį vartų kampą nepaliko vartininkui vilčių.

3 min. Proga „Juventus“. M.Pjaničiui pakėlus baudos smūgį G.Higuainas gana laisvas atliko smūgį galva, tačiau pataikė tiesiai į vartų sargą.

Starto sudėtys:

„Juventus“: G.Buffonas; D.Alvesas, A.Bonucci, G.Chiellini, A.Sandro; S.Khedira, M.Pjanic; J.Cuadrado, P.Dybala, M.Mandžukičius; G.Higuainas.

„Barcelona“: M.A.Ter Stegenas; J.Mathieu, S.Umtiti, G.Pique; A.Iniesta, J.Mascherano, I.Rakitičius, L.Messi; Neymaras, L.Suarezas, S.Roberto.