Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Italai stoja į kovą su įsišaknijusiu futbolo chuliganizmu

Futbolo chuliganai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Futbolo chuliganai
Šaltinis: Futbolo Ekspertas
0
A A

Italijos taurės finalas perpildė italų vyriausybės kantrybės taurę, kuri atvirai stoja į kovą su futbolo chuliganais.

Praėjusią savaitę tarp „Napoli“ ir „Fiorentina“ ekipų vykęs mačas užpildė visas Romos Olimpinio stadiono tribūnas, tačiau susirinkę gerbėjai turėjo beveik valandą laukti, kol nuaidėjo rungtynių pradžią skelbiantis teisėjo švilupkas.

To priežastis – prieš rungtynes kilusios riaušės, kurias sukėlė skirtingų stovyklų ultraradikalių sirgalių grupuotės arba tiesiog – „ultros“. Susirėmimų būta ir su policija, kurių metų buvo sunkiai sužeistas „Napoli“ sirgalius, kurio gyvybę išgelbėjo sėkmingai krūtinės operaciją atlikę medikai.

Kitą dieną pasirodę Italijos dienraščiai savo pirmuosiuose puslapiuose įdėjo nuotrauką su pašautu neopoliečiu ir eilinį kartą priminė seną ir įsišaknijusią problemą, dėl kurios smarkiai kenčia tiek sirgaliai, tiek Italijos futbolo prestižas, tiek patys klubai.

Chuliganizmas Italijoje pasiekė tokį lygį, jog stadione susirinkę „ultros“ gali elgtis kaip išmano. Netrūksta pavyzdžių, kuomet chuliganai tribūnose kurdavo laužus, nutraukdavo rungtynes, priversdavo prastai žaidžiančios komandos futbolininkus atiduoti savo marškinėlius, o praėjusios savaitės įvykiai tai dar kartą patvirtino. Leidimo pradėti mačą finalo organizatoriai turėjo atsiklausti abiejų klubų „ultrų“, nes bijojo galimų riaušių pačiame stadione.

Nesugebėjimas užtikrinti saugumo stadionuose verčia paprastus sirgalius su šeimomis pasilikti namuose ir stebėti rungtynes per televiziją, todėl jau seniai pustusčiai ir griūvantys italų klubų stadionai nieko nebestebina.

Po šeštadienio įvykių priešais mikrofonus stojęs Italijos premjeras Matteo Renzi kalbėjo: „Palauksime sezono pabaigos ir per vasarą rasime būdų, kaip apsaugoti stadionuose susirenkančius žmones. Tai privalo liautis, todėl teks išardyti kai kurias sirgalių grupuotes“.

Premjerui paantrino ir Italijos vidaus reikalų ministras Angelino Alfano: „Išvaikysime chuliganus ir sugražinsime futbolą šeimoms ir vaikams“.

„Pasibaigus sezonui bus įvesti nauji saugumo reikalavimai. Klubai taip pat neliks nuošalyje ir turės prisiimti dalį atsakomybės, kaip kad yra Anglijoje. Italijos taurės finalo metu aplink aikštę iš viso buvo net 1486 žmonės. Negalime leisti futbolo paversti karo lauku. Šiuo klausimu sutariame su premjeru, todėl pradėsime veikti jau ateinančią vasarą“, – žadėjo Italijos vidaus reikalų ministras.

Griežtai šiuo klausimu pasisakė ir niekada žodžio kišenėje neeiškantis Romos „Lazio“ klubo savininkas Claudio Lotito, kurias „ultrų“ tribūnas, Italijoje vadinamas „Curva“, išvadino nusikaltėlių, narkomanų ir prostitucijos lizdu.

„Civilizuotoje šalyje, kur dauguma sirgalių laikosi įstatymų ir manierų, negalima leisti, jog saujelė save „sirgaliais“ vadinančių nusikaltėlių laisvai veiktų. Šių dienų jaunimas lengvai pasiduoda bandos jausmui vien tam, kad jaustųsi pritapę ir tai dažnai vyksta pažeidžiant įstatymus“, – teigė C.Lotito.

„Ne gana to, privaloma išnaikinti komercines zonas, kurias puikiai išnaudoja už įstatymo ribų esantys sirgaliai. Žinomas faktas, jog „ultrų“ tribūnose platinami narkotikai, pardavinėjama padirbta klubų atributika ir veši prostitucija. Visa tai vyksta po mūsų nosimis, todėl privalome laikytis įstatymų, skirti griežtesnes bausmes, užtikrinti baudžiamumą ir imtis konkrečių veiksmų. Nulis tolerancijos – štai ko reikia“, – pareiškė „Lazio“ savininkas.

Futbolo Ekspertas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką