Daug kalbų, nulis taškų: įpykusi Kroatija sutriuškino Kanadą

„Pasakiau žaidėjams, kad dabar eisime ir *** Kroatiją“, – riebiai tėškė Kanados treneris Johnas Herdmandas. Ir turėjo tuo pasigailėti. Įpykę kroatai praleido pirmi, tačiau tuomet atsakė uraganiniu futbolu bei pasiuntė kanadiečius į nokautą – 4:1.

„Turi burną, bet ar turi kiaušinius?“, – skelbė antraštė viename Kroatijos dienraščių. Ji buvo šalia nuogo Kanados trenerio nuotraukos, kurioje uždengta tik burna ir tarpkojis.

24sata.hr nuotr./"24 sata" skandalingasis viršelis

Kalbos liko kalbomis Kanadai, nors rungtynių su pasaulio vicečempionais pradžia nieko blogo nežadėjo. Būtent kanadiečiai prausė šaltu dušu oponentus jau 2-ąją minutę, kuomet Alphonso Daviesas siuntė kamuolį į tinklą.

Galiausiai Kroatija perėmė iniciatyvą prieš pertrauką ir ją pavertė dviem įvarčiais.

Andrejus Kramaričius lygino rezultatą 36-ąją minutę, kai varžovų gynyboje tiesiog miegojo. Po aštuonių minučių kamuolys tinkle atsidūrė po Marko Livajos smūgio. Šis futbolininkas buvo Valdo Dambrausko auklėtinis Splito „Hajduk“ klube.

Taškus sudėliojęs smūgis Kanados ambicijoms buvo suduotas 70-ąją minutę, kai dublį įformino A.Kramaričius.

Jau pridėto laiko metu kroatišką vakarėlį uždarė Lavro Majeris, mušęs po Mislavo Orsičiaus perdavimo.

Kroatai pirmose rungtynėse 0:0 sužaidė su Maroku, jie savo likimą spręs paskutiniajame ture. Kanada patyrė antrą nesėkmę ir jau aišku, kad atkrintamosiose šios rinktinės nepamatysime.

Rungtynių eiga. Kanada – Kroatija 1:4

Antras kėlinys.

90+4 min. Dar vienas kroatų įvartis. Lavro Majeris pasismagina. Viskas, tai yra Kanados pabaiga.

90 min. Beliko sulaukti pabaigos.

70 min. Pabiro Kanada. Nepavyks jiems įgyvendinti trenerio pažadų ir „nunešti“ Kroatijos. Dar vienas A.Kramaričiaus įvartis!

56 min. Gerai žaidžia ir Kroatijos vartininkas Dominikas Livakovičius, jis atrėmė labai pavojingą Jonathano Davido smūgį.

54 min. Kokią progą turėjo Kroatija! A.Kramaričius atsidūrė puikioje pozicijoje, bet jo smūgį atrėmė vartininkas.

49 min. Važiuojam tolyn!

Pirmas kėlinys.

45 min. Kėlinio pabaigoje visiškai dominavo Kroatija. Keliaujame į pertrauką.

44 min. DAR VIENAS! Kroatija! Pasaulio vicečempionai! Po Josipo Juranovičiaus perdavimo puikiai smūgiuoja Marko Livaja! Kroatija priekyje 2:1.

36 min. ĮVARTIS! Kroatija lygina rezultatą puikiu įvarčiu! Andrejus Kramaričius šįkart jau be nuošalės. O ką veikė Kanados gynyba? Klausimas geras, atsakymo neturime.

36 min. M.Livaja turėjo puikią progą, tačiau Kanadą išgelbėjo Milanas Borjanas.

26 min. Andrejus Kramaričius pasiuntė kamuolį į tinklą, bet teisėjo vėliavėlė kyla į viršų. Kiek anksčiau nuošalėje buvo M.Livaja.

20 min. Kanada kol kas atrodo geriau nei pasaulio vicečempionai. Marko Livaja, tiesa, surado smūgį, bet į kamuolį nepataikė.

2 min. Neįtikėtina! Kanada muša įvartį! Puikus perdavimas iš dešinio krašto Alphonso Daviesui, kuris galva smeigia idealiai! Kanadiečiai priekyje

1 min. Rungtynės prasidėjo!