Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 18d. 14:53

Ivanauskas: visą gyvenimą rizikavau (nuotraukos, video)

Valdo Ivanausko knygos „Žaidimas gyvenimu“ pristatymas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Valdo Ivanausko knygos „Žaidimas gyvenimu“ pristatymas

Vilniuje pristatyta vieno geriausių Lietuvos futbolininkų Valdo Ivanausko biografinė knyga „Valdas Ivanauskas. Žaidimas gyvenimu“. „Tai pamokanti biografija jaunajai kartai“, – teigė pats knygos herojus.

Prieš knygos pristatymą „Sportimos“ manieže buvo surengtas kalėdinis turnyras, kuriame Lietuvos futbolo federacijos (LFF) komanda 2:1 įveikė žurnalistų komandą. Pergalingą įvartį antrajame kėlinyje pelnė pats V.Ivanauskas.

„Buvau tik nykus šešėlis to, ką anksčiau galėjau padaryti. Matyt, amžius savo daro, – po rungtynių juokėsi 43 metų legendinis futbolininkas. – Simbolinės rungtynės pavyko. Nesinorėjo kažkokio šou daryti pristatant knygą.“

– Ar sutiktumėte ką nors savo gyvenime keisti?

– Taip. Būtų galima kažką keisti gyvenime, bet savęs, kaip asmenybės, nekeisčiau. Buvo malonių ir skaudžių akimirkų, bet pats nesikeisčiau.

– Kokia pagrindinė šios knygos mintis?

– Ji skirta mūsų jaunajai kartai. Mano amžiaus ir vyresni skaitytojai supras ir prisimins, koks aš buvau. Jaunimui teks gana įsigilinti ir suprasti, kiek reikia pastangų ir noro, kad pasiektų tam tikrą rezultatą. Nebūtinai sporto pasaulyje. Man pasisekė kartu įrodyti, kad jeigu yra noras ir ryžtas, galima pasiekti bet ką.

– Ar lengva buvo pasakoti savo istoriją?

– Abejonių buvo. Pirmas toks įvykis, kai sportininkas parašo savo biografiją. Netikėjau, kad taip lengvai pavyks. Kiekvienas etapas buvo įdomus. Kaip žaidėjui galbūt įdomus Hamburgo laikotarpis, o rezultatais – žaidimas Vienoje. Svarbiausią etapą išskirti gana sudėtinga. Jeigu kiekvieną faktą konkrečiai aprašytume, reikėtų daug daugiau knygų, tačiau skaitytojui tai gali būti neįdomu. Susidomėjimas šia knyga yra ir Vokietijoje.

– Sportininkai dažnai nelabai veržiasi į viešumą ir vengia žurnalistų, o jūs papasakojote savo istoriją atvirai...

– Esu komunikabilus žmogus. Kodėl gi ne? Daugelis žinote, koks buvau linksmas berniukas. Manau, kad bus įdomu visiems. Mano toks charakteris – visą gyvenimą rizikavau. Ne veltui ir knygos pavadinimas – „Žaidimas gyvenimu“.

– Nebijote, kad jaunimas ims mėgdžioti kai kuriuos jūsų gyvenimo etapus?

– Seniau nebuvo tokio žiniasklaidos susidomėjimo. Dabar yra daug daugiau žiniasklaidos sklaidos, kuri iš tavęs gali padaryti žvaigždę arbą nieką. Mes to nebijojome. Šiais laikais to padaryti negalėčiau.

– Tam tikras gyvenimo etapas baigėsi – turite savo knygą. Kas toliau?

– Gyvenimas tęsiasi. Su žaidimu jau seniai baigiau, matėte aikštėje, bet su futbolu nebaigsiu. Tęsiu trenerio karjerą. Šiuo metu ji laikinai sustojo. Tikiuosi, tai bus trumpas laikas, nes, be futbolo, daugiau nelabai ką ir galiu.

Kalbėdamas apie leidinį knygos autorius Andrius Guginis sakė, kad idėja gimė prieš pusę metų. „Knyga apima tris Valdo gyvenimo dešimtmečius – nuo Kauno ir vaikystės iki triumfo Škotijoje su Edinburgo „Hearts“, – pasakojo jis. – Tai kartu ir socialinis projektas. Jeigu ši knyga bus sėkmingai parduodama, dalis lėšų bus skirta vaikų futbolui plėtoti: kamuoliams, aprangai ir naujų talentų paieškai.“

Knyga turėtų prieš Kalėdas pasirodyti knygynuose,  jos kaina – apie 30 litų.

VIDEO: V.Ivanausko knygos pristatymas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką