Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įvertinimas: Lietuvos futbolas UEFA komitetuose turės tris atstovus

Liutauras Varanavičius
UEFA nuotr. / Liutauras Varanavičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos futbolo balsas bus dar labiau girdimas svarstant svarbiausius Europos futbolo klausimus. Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) paskelbtose naujos dviejų metų kadencijos UEFA komitetų sudėtyse bus trys mūsų šalies atstovai.

Išsikovojo papildomą poziciją

Naujos UEFA Komitetų sudėtys išrinktos dviejų metų kadencijai – iki 2013 metų  birželio. Lietuvos futbolo federacija (LFF) turės po atstovą  UEFA „HatTrick“ komitete, Futbolo komitete ir Žiniasklaidos komitete. Dar vienas atstovas artimiausiu metu turėtų būti paskirtas į UEFA specialistų grupę, todėl mūsų šalies atstovų skaičius padidės iki keturių.

„Dėl vietų UEFA komitetuose konkuruoja visos 53 šalys. Malonu, kad įvertintos mūsų pastangos bei darbas ir ne tik išsaugojome turimas vietas, bet ir gavome papildomą poziciją. UEFA parama Lietuvos futbolui tikrai neateina savaime. Kaip ir futbolo aikštėje, ją reikia iškovoti sunkiu darbu“, –  sakė LFF prezidentas Liutauras Varanavičius.

Septynerius metus UEFA komitetuose dirbantis LFF vadovas paskirtas antruoju vice-pirmininku UEFA „HatTrick“ programos komitete. Jis nustato programos principus, prižiūri jos įgyvendinimą. Pagrindinė programos veikla – infrastruktūros projektų vystymas ir mokymai bei kursai UEFA nariams.

UEFA Futbolo komiteto nariu ir toliau bus LFF generalinis direktorius Julius Kvedaras.  Jis komitete svarstys svarbius futbolo vystymo klausimus, pateiks rekomendacijas nacionalinių rinktinių ir klubų, futbolo taisyklių, žaidėjų apsaugojimo ir įvaizdžio bei kitais klausimais kartu su žymiais buvusiais futbolininkais. Tarp jų – tokios praėjusio dešimtmečio žvaigždės kaip italas Demetrio Albertini, portugalas Luišas Figo, ispanas Fernando Hierro ar  vokietis Matthias Sammeris.

Praėjusį mėnesį LFF generalinio direktoriaus pavaduotojo pareigas pradėjęs eiti Edvinas Eimontas įvertintas paskyrimu į UEFA Žiniasklaidos (Media) komiteto narius. Pastarasis komitetas pateikia pasiūlymus dėl darbo su žiniasklaida UEFA renginiuose, UEFA rengiamų publikacijų ir informacijos, svarsto pasikeitimus ir iššūkius žiniasklaidai.

Tarptautinėje arenoje – nuo teisėjų iki inspektorių

Būrys teisėjų, delegatų ir inspektorių taip pat atstovauja Lietuvai UEFA varžybose.

UEFA paskelbtose aikštės teisėjų kategorijose 2011-12 metų pirmai sezono daliai turėtas aukštas pozicijas išsaugojo kauniečiai Gediminas Mažeika ir Aušra Tvarijonaitė-Kancė. Abu lietuviai patenka į pirmosios kategorijos sąrašus (tarp vyrų – trečia pagal pajėgumą, tarp moterų – antra).

Pirmosios kategorijos vyrų teisėjas  gali būti skiriamas tokioms rungtynėms kaip UEFA Čempionų lygos atkrintamasis atrankos etapas ar UEFA Europos lygos grupių etapo dvikovos. 

Dar du UEFA varžybose dirbantys aikštės teisėjai iš Lietuvos – vilnietis Nerijus Dunauskas ir kaunietis Sergejus Slyva – patenka į trečią kategoriją, kuriai priskiriami tarptautiniame lygmenyje pradedantys arbitrai.

UEFA rungtynėse kaip delegatai taip pat dalyvauja LFF viceprezidentas Tomas Karpavičius, varžybų ir renginių skyriaus vadybininkė Vaiva Zizaitė, o rungtynių inspektoriumi skiriamas Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos prezidentas Jonas Braga.

Atstovų Lietuva turi ne tik UEFA, tačiau ir galingiausius žemyno futbolo klubus vienijančioje Europos Klubų Asociacijoje (ECA). Šalies čempiono Panevėžio „Ekrano“ prezidentas Aušrys Labinas nuo praėjusių metų yra ECA Vykdomojo komiteto narys.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką