Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įvyko „Ekrano“ akcija „Futbolas prieš rasizmą“

„Ekrano“ triumfas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / „Ekrano“ ekipa
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį FK „Ekranas“ atstovai dalyvavo Panevėžio „Vyturio“ vidurinės mokyklos, Lygių galimybių plėtotės centro ir VšĮ socialinės partnerystės fondo „Magnum Bonum“ vykdomo projekto „Mokykla visiems“ renginyje „Kuriame mokyklą visiems“.

Komandos Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad šis projektas buvo skirtas stiprinti pasitikėjimą tarp Lietuvos visuomenės ir trečiųjų šalių piliečių, ugdyti gebėjimą prisitaikyti prie įvairovės nuo ankstyvo amžiaus, skatinti kitų kultūrų pažinimą, kultūrinį dialogą ir pritarimą integracijai mokyklose.

FK „Ekranui“ šiame renginyje atstovavo komandoje žaidžiantys legionieriai. Tai Dušanas Matovičius, Sergejus Pogrebanas, Vitas Rimkus, Stephenas Ademolu ir komandos fizinio rengimo treneris Leonardo Iparraguirre.

Tik atvykusius į Panevėžio „Vyturio“ vidurinę mokyklą „Ekrano“ atstovus gausiais aplodismentais pasitiko minios moksleivių. Pirmoji renginio dalis vyko mokyklos aktų salėje, kuri buvo sausakimša 5–8 klasių mokinių. Renginio pradžioje mokyklos mokytojos pristatė projekto esmę, kalbėjo rasizmo tema. Kiek vėliau moksleiviai sulaukė kone įdomiausios renginio dalies, kurioje visi norintys galėjo pabendrauti su „Ekrano“ komandos atstovais.

Jaunieji mokiniai apibėrė „Ekrano“ legionierius pačiais įvairiausiais klausimais: kaip jaučiasi gyvendami Panevėžyje, kiek šalių yra aplankę per savo karjerą, kokius trofėjus yra iškovoję futbolo aikštėje, kokia yra mėgstamiausia alaus rūšis ir dar daugybe kitų klausimų.

Po valandą trukusio bendravimo visi dalyviai pasuko į mokyklos sporto salę, kur vyko mini estafečių varžybos. Pirmoje estafeteje reikėjo iš kuo tolimesnės distancijos pasiųsti kamuolį į mažus vartelius. Čia tiksliausias buvo Stephen Ademolu, įveikęs ir savo komandos draugus, ir mokyklos rinktinę. Antroje estafetėje, kurioje reikėjo pademonstruoti kamuolio varymosi įgūdžius, „Vyturio“ mokyklos komanda aplenkė ekraniečius ir išplėšė pergalę.

Po linksmų rungčių vyko apsikeitimas suvenyrais. Ekraniečiai „Vyturio“ vidurinės mokyklos atstovams įteikė „Ekrano“ komandos atributikos, o mokyklos atstovai savo ruožtu žaidėjams dovanojo savo simboliką.

Apsikeitę dovanomis žaidėjai turėjo atlaikyti sirgalių užgultį. Visi norintys apsupo „Ekrano“ žaidėjus prašydami kiekvieno jų autografo įvairiausiose vietose – nuo futbolo kamuolio iki parašo ant alkūnės.

Po pusę valandos trukusios autografų dalybos akcijos dalyviai patraukė iškilmingai atidengti moksleivių sukurto graffiti. Kiekvienas ekranietis pasirašė ant sukurtojo kūrinio, padėkojo už puikų sutikimą. Moksleiviai savo ruožtu palinkėjo „Ekrano“ žaidėjams sėkmės futbolo stadionuose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką