Jaunieji Ganos futbolininkai pirmą kartą laimėjo pasaulio dvidešimtmečių čempionatą

Jaunieji Ganos futbolininkai pirmą kartą laimėjo pasaulio jaunių (iki 20 metų) čempionatą. Penktadienį Egipte vykusių 2009 metų pasaulio jaunių pirmenybių finale Ganos rinktinė 11 m baudinių serijoje 4:3 įveikė keturiskart planetos čempionę Brazilijos vienuolikę.
kamuolys
Kamuolys / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Brazilija

Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi lygiosiomis 0:0, o Brazilijos komanda beveik valandą turėjo kiekybinį pranašumą, nes 37–ą minutę raudoną kortelė buvo parodyta Ganos žaidėjui Danieliui Addo.

Trečią kartą finale žaidę Ganos jaunieji futbolininkai 1993 ir 2001 metais tenkinosi sidabru, o po šešerių metų pasaulio dvidešimtmečių pirmenybių finale rungtyniavusi Brazilijos jaunių rinktinė anksčiau čempione tapo 1983, 1985, 1993 ir 2003 metais.

Bronzos medalius iškovojo Vengrijos vienuolikė, taip pat 11 m baudinių serijoje 2:0 įveikusi Kosta Rikos bendraamžius.

Pagrindinis mažojo finalo laikas baigėsi lygiosiomis 1:1, o per pratęsimą komandos nepasižymėjo.

Beje, Kosta Rikos ekipa pirmavo po Marcoso Urenos (81 min.) įvarčio, o pačioje susitikimo pabaigoje Vladimiras Komanas (90 min.) išlygino rezultatą.

Pratęsimą Kosta Rikos komanda žaidė jau nepilnos sudėties, nes 89–ą minutę iš aikštės buvo pašalintas Jose Mena.